Fryzjerskie pakiety weselne - gotowe rozwiązanie!

19 luty 2020
Adrian

Fryzjerstwo to trudne zajęcie. Wymaga mnóstwa wiedzy, jeszcze więcej rzemieślniczych umiejętności, a także prawdziwego drygu i talentu. Prowadzenie salonu jest jeszcze trudniejsze i tym samym warto go rozwijać.

Wesela to znakomity czas dla wszystkich salonów. Większe zainteresowanie i wysokie ceny zabiegów stylizacyjnych oraz samego cięcia znacznie zwiększają dochody. Da się jednak zwiększyć je jeszcze bardziej, a także przyciągnąć dosłownie rzeszę klientek i klientów.

Jak to zrobić? Za pomocą pakietów!

Na czym polega stosowanie pakietów ślubnych?

Zazwyczaj na jeden ślub przyjeżdża - załóżmy - około 50-ciu osób. Zapewne minimum trzydziestu będzie chciało zmienić swoją fryzurę, poprawić ją lub po prostu uczesać się tuż przed samą ceremonią. To Twoi potencjalni klienci, których warto przyciągnąć do salonu i tym samym stworzyć bazę kolejnych zadowolonych osób.

Zacznijmy od spraw organizacyjnych. Polecam ofertę trzech pakietów i zachęcam do tworzenia własnych propozycji. Poniższe rozwiązanie jest gotowe do użycia i można je zmieniać wedle potrzeb. Droga wolna!

Pamiętajmy również, że fryzjerstwo to działalność usługowa i czasami warto zmniejszyć nieco swoją marżę, lecz ściągnąć zdecydowanie większą liczbę klientów, którzy stworzą znacznie większy dochód i być może wrócą następnym razem? Jedna osoba dziennie i wygenerowany na niej zarobek 100,00 zł to zdecydowanie mniej niż obsłużone 10 osób po 75,00 zł każda, prawda? Oczywiście to koszt samej “robocizny”. W pakietach weselnych to rozwiązanie się znakomicie sprawdzi.

Pakiet 2 x 10% - Wstępny

Ten pakiet kierujemy do dwóch osób. Warto w nim zaoferować klientom 10% zniżki na całą usługę, co przy około 100 złotych za cięcie dwóch osób oznacza 10,00 zł oszczędności dla klienta. To bardzo dużo!

Dokładając do tego koloryzację okazuje się, że dwie klientki będą mogły ucieszyć się “zyskiem” nawet 30,00 zł, gdy koszt farbowania, cięcia i innych usług wyniesie 330,00 zł przy jednej osobie w pełnej cenie, a 300,00 zł po obniżce. To wbrew pozorom przed ślubami częsta sytuacja.

Pakiet 4 x 20% - Średni

W tym pakiecie klienci otrzymają okrągłe 20% zniżki i będą mogli zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Skorzysta na tym także Twój salon. Osiągniesz na każdej osobie o 20% mniej zarobku po odjęciu kosztów produktów, lecz do obsłużenia będą pewne 4 osoby.

Co to oznacza? Że na samej usłudze salon wzbogaci się zdecydowanie bardziej, niż na jednej osobie w pełnej cenie. Zobacz wyliczenia: w normalnej sytuacji 1 osoba w pełnej cenie 200,00 zł to 200,00 zł zysku dla salonu. Z kolei w opisywanym pakiecie 4 osoby x 200,00 zł - 20% to już aż 640,00 zł zysku. Ponad 3-krotnie więcej!

Pakiet 8 x 30% - Wysoki

Ten pakiet warto wykorzystać w przypadku większego salonu, gdyż z pewnością przyda się kolejna para rąk. To pakiet przeznaczony dla ośmiu osób, które będą cieszyć się ceną usługi niższą aż o 30%.

To ogromna obniżka, a zadowoleni klienci z pewnością powrócą jeszcze nie raz.

Jak to zorganizować?!

Powyższe wyliczenia to jedynie przykład i warto je traktować z rezerwą. Weź koniecznie pod uwagę różne scenariusze i stwórz idealne pakiety.

Pamiętaj też o zabezpieczeniu się przed nadużyciami! Stosuj swoje autorskie rozwiązanie i weź pod uwagę wszystkie zmienne.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

22 kwiecień 2020

Komentarze