Pomysł na ciekawy element weselny, który może spełniać rolę atrakcji oraz podziękowania dla gości

11 marzec 2020
Adrian

Podczas planowania wesela przychodzi czas na atrakcje dla gości. To zwykle ciężki orzech do zgryzienia, szczególnie gdy Para Młoda nie należy do specjalistów w tej dziedzinie. Większość zabaw jest już oklepana i coraz mniej chętnie wykorzystywana podczas wesela.

W ostatnim czasie dużą popularnością zaczęła cieszyć się gazeta weselna i nie ma w tym nic dziwnego. To świetny pomysł na atrakcje dla gości, którą z pewnością na długo zapamiętają.

Odkryj jej zalety, sprawdź jak ją wykonać i co powinno się w niej znaleźć oraz jako organizator wesela - zaproponuj ją swoim klientom!

Opowiedz swoją historię…

Gazeta weselna to doskonały sposób na opowiedzenie historii związku, którą zwykle znają tylko najbliżsi. Na weselu często zapraszani są goście z dalszych rodzin i znajomi, z którymi Para Młoda rzadko się spotyka na co dzień, przez co niewiele wiedzą o okolicznościach poznania się przyszłych Nowożeńców oraz ich wspólnych pasjach i zainteresowaniach.

Dzięki formie gazety wszyscy goście dowiedzą się najciekawszych, a zarazem najważniejszych informacji, co będzie niezwykle fajną i przyjemną atrakcją, która jednocześnie będzie niezwykle oryginalna.

Co powinno znaleźć się w gazecie weselnej?

Warto najpierw zaplanować co Para Młoda chciałaby zawrzeć w swojej spersonalizowanej gazecie weselnej, by w następnym etapie estetycznie rozplanować każdy artykuł i zdjęcia. Na pierwszej stronie warto umieścić fotografię Pary Młodej, która będzie doskonałym wstępem wraz z historią poznania się. Wszelkie wspomnienia staną się ciekawą opowieścią, dzięki której dla wszystkich gości będzie już jasne jak drogi nowożeńców splotły się ze sobą.

Następne strony powinny mówić o wspólnych pasjach i zainteresowaniach, które również warto uzupełnić o zdjęcia - czy to z podróży, ze wspólnej zabawy lub spacerów. Ważne, aby ukazywały najwspanialsze chwile zakochanych. Jednym z pierwszych zdjęć mogą być fotografie z dzieciństwa, nad którymi z pewnością każdy gość chętnie się rozczuli.

Po najważniejszych informacjach na temat zakochanych warto w gazecie weselnej znaleźć miejsce na plan całej imprezy, menu i godziny serwowanych dań, a także ciekawostki o lokalu weselnym. Dodatkowo warto również zamieścić plan stołów, dzięki czemu goście szybko odnajdą miejsce osoby, z którą chcą w danej chwili porozmawiać. Można również w jednej z rubryk zawrzeć regulamin wesela, oczywiście z lekkim przymrużeniem oka :)

Przerywnikiem między artykułami i informacjami mogą być ulubione motta lub teksty piosenek, które miło kojarzą się zakochanym.

Rozrywkowa rubryka w gazecie weselnej

W gazecie weselnej warto również znaleźć miejsce na pewnego rodzaju rozrywkę dla gości. Możemy zatem umieścić tam horoskop, ciekawy quiz o nowożeńcach z nagrodami dla osób, które dobrze odpowiedzą na każde pytanie, a także zadania konkursowe takie jak “zatańcz z kimś ze stołu obok” czy “wypij toast z nieznajomym”.

Gazeta weselna może być również doskonałym podziękowaniem dla gości zamiast oklepanego już garści krówek z imionami nowożeńców. Miłym zaskoczeniem będzie dla nich także umieszczenie podziękować za przybycie i obecność na zabawie weselnej. Dodatkowo Para Młoda może w ten sam sposób podziękować przyjaciółce za pomoc w wyborze sukni ślubnej, a przyjacielowi za zorganizowanie wieczoru kawalerskiego.

 

Pozdrawiam,

Adrian

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 kwiecień 2019
04 grudzień 2019

Komentarze