Triki instagramowe, które warto poznać!

05 luty 2020
Maria Wawrzykowska

Wydawać by się mogło, że jeśli działasz na Instagramie, to niczym nie potrafi Cię zaskoczyć ta platforma. A jednak!

Ciekawa jestem czy znasz tych kilka prostych trików, które mogą pomóc Ci w tworzeniu swojego firmowego konta na Insta? Sprawdźmy!

 

Jak zwiększyć zasięgi swojego Instastory?

 Kto nie chce zwiększyć swoich zasięgów na Insta - przecież to oczywiste, że chcemy dotrzeć do jak największej liczby kont. Jak to zrobić? Najlepiej działa dodanie do swojej relacji:

  • lokalizacji,
  • #hashtagów,
  • tagowania przez @, czyli oznaczenie profili, które występują także na zdjęciu lub do których chcemy dotrzeć tym zdjęciem. 

 

Z doświadczenia wiem, że nie zawsze chcemy podzielić się dokładną informacją gdzie jesteśmy. Czasem relacja jest sama w sobie tak dopracowana estetycznie, że zalanie jej 5 tagowaniami przez @ i #hashtagami nie wchodzi w grę. 

Czy skazujemy wtedy naszą relację na niższe zasięgi? Nie. Wystarczą dwa sposoby, by wydarzenie miało lokalizację, tagowane konta i hashtagi:

  • Wystarczy trik z użyciem dwóch palców, którymi zmniejszamy dodaną lokalizację czy hashtagi, aż całkiem znikną. Nie widać ich, a działają!
  • Można też przykryć je dodając naklejkę czy GIF.


 Proste, prawda? :)

Jak opublikować własny post w wydarzeniu, by był podlinkowany?

Kojarzysz takie stories, które ktoś udostępnia wraz z naklejką „new post” i „tap here” - ma to zachęcić do odwiedzenia nowego wpisu na Instagramie. Co z tego, że ktoś wkleił GIF „tap here”, skoro po naciśnięciu na niego nic się nie dzieje. 

Jak zatem sprawić, by można było bezpośrednio z wydarzenia przekierować followersów pod nowy post? To bardzo proste. Trzeba udostępnić swój własny post. Jak to zrobić?

Wejdź na swój profil, naciśnij zdjęcie z nowym postem. Pod nim ukażą się po lewej stronie 3 ikonki - serce, dymek i strzałka. Naciśnij strzałkę, a następnie „dodaj post do swojej relacji”. 

Możesz udostępnić zdjęcie w wersji minimalistycznej lub z większą częścią tekstu (kliknij na zdjęcie w relacji, a wtedy zobaczysz te dwa rodzaje prezentacji zdjęcia). Dwoma palcami możesz powiększać lub zmniejszać zdjęcie. Gotowe!

Jak dodać w wydarzeniu kilka zdjęć bez użycia aplikacji zewnętrznej?

Do tej pory, gdy chciałam dodać kolaż ze zdjęć, używałam aplikacji typu Unfold. Nie zawsze mi to odpowiadało, bo często układ zdjęć, który proponuje taka aplikacja, zupełnie nie pasuje do tego, co ja bym chciała pokazać. I tak zrodziło się pytanie - czy da się to zrobić z poziomu Instagrama? Pewnie, że się da. 

Wchodzimy na Instagram, w wydarzenia, dodajemy zdjęcie. Zmniejszamy je dwoma palcami. Następnie wychodzimy z Instagrama i wchodzimy do galerii zdjęć w telefonie. Kopiujemy zdjęcie i ponownie wchodzimy w relacje na Instastory. Klikamy na ekran aż pojawi się napis „wklej” i wtedy zdjęcie doda się do relacji. I to wszystko. 

W taki prosty sposób można tworzyć kolaże ze zdjęć na Instagramie. Teraz można zmieniać kolor tła, dowolnie dwoma palcami przesuwać zdjęcia i zmieniać ich rozmiar, dodawać naklejki i GIF-y.

Jak zmienić grafikę przypiętego wydarzenia, by nie pojawiała się w relacji?

Często zdarza mi się widzieć, że ktoś dodaje grafikę do przypiętego wydarzenia jako stories. Nie ma takiej potrzeby. 

Jeśli chcesz zmienić grafikę już istniejącego wydarzenia, trzeba przytrzymać palcem dłużej na to wydarzenie, wejść w „edytuj wyróżnioną relację” a następnie „edytuj obraz w tle”. Na dole planszy pojawią się miniaturki relacji przypiętych do tego wydarzenia i po lewej stronie ikonka, w którą trzeba kliknąć. Wtedy ukaże się cała biblioteka zdjęć z telefonu. Wybierz odpowiednie zdjęcie i już, gotowe!

Jak zrobić akapit w tekście?

Czy zdarzyło Ci się napisać tekst w telefonie, który miał akapity, a potem gdy po opublikowaniu wszystko zmieniło się w jeden ciąg?

Są na to dwa sposoby:

  • napisz tekst w programie typu notatnik i skopiuj go - wtedy nie będzie problemu z formatowaniem tekstu,
  • jeśli jednak chcesz uzyskać taki efekt na Instagramie musisz uważać, by nie używać spacji po kropce, tylko do razu naciskać „enter”. 

 

Jak zmienić kolor tła w wydarzeniu?

Jeśli chcesz zmienić kolor tła na stories nie musisz kolorować całej strony ręcznie. Wystarczy zrobić to jednym ruchem palca. 

Wystarczy, że wejdziesz w stories, dodasz jakiekolwiek zdjęcie. Następnie wejdź w ikonkę wyglądającą jak wąż (u góry, druga po prawej stronie). Pojawią się u góry 4 ikony, kliknij w pierwszą od lewej. Na dole znajdziesz cała gamę kolorów. Wybierz jeden naciskając na niego, a następnie kliknij w dowolnym miejscu na wydarzenie i przytrzymaj palec. Kolor za chwilę się zmieni!

 

Mam nadzieję, że udało mi się zaskoczyć Cię nowymi trikami na Instagram.

Powodzenia w tworzeniu świetnych treści!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 wrzesień 2019
25 grudzień 2019

Komentarze