Weselne sale tematyczne - jak podzielić?

20 listopad 2019
Adrian

Wesele to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu Pary Młodej. Jednak wśród gości często zdania są podzielone. Dla jednych jest to przyjemna uroczystość, a dla innych katorga, z której chcieliby się jak najszybciej uwolnić.

Czy istnieje złoty środek, który sprawi, że każdy będzie zadowolony i wesele będzie wspominał z uśmiechem na ustach?

Wiele zależy od ludzi bawiących się, ich osobowości, stylu bycia, wspólnych relacji - to fakt. Jednak w Twoich rękach również jest spora dawka odpowiedzialności za udane przyjęcie weselne. Jako organizator możesz mieć ogromny wpływ na powodzenie danej uroczystości, jeśli tylko wykorzystasz do tego dosłownie wszystkie możliwości.

Sprawdź już dziś jakie są moje propozycje na wyróżnienie się na tle konkurencji i zaproponuj swoim klientom najlepsze i najbardziej komfortowe rozwiązania!

Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom klientów

Goście na weselu są różni - jedni starsi, inni młodsi. Palacze i osoby, które nie znoszą zapachu papierosów. Rodziny z dziećmi i ludzie, którym brakuje cierpliwości do maluchów, a także goście uwielbiający szaleństwa na parkiecie w towarzystwie głośnej muzyki kontra uczestnicy wesela, którzy mimo okazji do świętowania i hucznej zabawy cenią sobie ciszę i spokojnie prowadzone rozmowy.

Zatem czy jest szansa zadowolić każdego? Oczywiście, że tak! Wystarczy drogą dedukcji, wykorzystując również zdobyte doświadczenie, podzielić swój lokal weselny na sale tematyczne, co jest świetnym rozwiązaniem, które z pewnością doceni każdy gość.

Pamiętaj, że indywidualne podejście do swoich klientów to klucz do sukcesu! 

Podział ze względu na wiek gości

Na każdym weselu goście różnią się przede wszystkim wiekiem. Z pewnością w wielu rodzinach znajdą się prawdziwi seniorzy, którzy chętnie przybędą na wesele swoich wnuków, jak i również koledzy i koleżanki Pary Młodej, zwykle w zbliżonym wieku.

Różnica pokoleń może okazać się krępująca, gdyż starsze osoby mogą mieć problem w komunikacji z młodszymi i na odwrót.

Z tego względu warto zaproponować przyszłym Nowożeńcom podział sali weselnej pod względem wieku, by każdy czuł się dobrze w swoim najbliższym towarzystwie.

Dzieci na weselu

Rodziny z dziećmi również z chęcią zajmą swoje miejsce przy stole weselnym, co jednak nie będzie mile widziane przez wszystkich gości. Z tego względu warto zadbać o dobro zarówno dorosłych, jak i maluchów i stworzyć przejrzysty podział.

Być może dobrze sprawdzi się połączenie rodzin z dziećmi na jednej sali, a osób bez pociech na drugiej? Dzięki temu rodzice maluchów będą mogli znaleźć ze sobą wiele wspólnych tematów, a goście bez dzieci nie będą poirytowani ciągłymi okrzykami radości i prawdziwym szaleństwem najmłodszych.

Miejsce dla palaczy

Palenie to nałóg, przed którym ciężko się obronić. Z pewnością na każdym weselu znajdą się osoby, które będą chciały zrobić sobie przerwę na papierosa.

Oczywiście najlepiej, by w tym celu wyszły na świeże powietrze., jednak jeśli na zewnątrz możemy podziwiać piękne uroki zimowych krajobrazów, a niska temperatura nie zachęca do wyjścia, to zadbajmy o komfort każdego i wydzielmy strefę dla palaczy.

Muzyka i zabawa vs spokojne rozmowy

Zdecydowanie sala taneczna powinna być oddzielona od strefy spożywania posiłków i spokojnych rozmów.

Nawet najbardziej zwariowany uczestnik wesela prędzej czy później będzie chciał odzyskać swoją energię, dlatego koniecznie zadbajmy o podział na salę z muzyką i parkietem przeznaczonym do tańca, jak i na przestrzeń dla gości, którzy cenią sobie ciszę i spokój.

 

Co sądzisz o tym pomyśle? Może już stosujesz taki podział w swoim obiekcie?


Pozdrawiam,
Adrian

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 wrzesień 2019
19 marzec 2019

Komentarze