Co irytuje gości weselnych i jak temu zapobiec?

31 lipiec 2019
Adrian

Ślub i wesele powinno kojarzyć się tylko z radością, szczęściem, dobrą zabawą i wyśmienitym samopoczuciem, jednak w niektórych przypadkach zdarzają się niekorzystne sytuacje, które powodują że goście zaczynają żałować przyjęcia zaproszenia.

Co zrobić, by uniknąć takich momentów i zminimalizować ryzyko wystąpienia irytacji u gości weselnych?

Naprawiaj błędy Państwa Młodych

W wielu sytuacjach powodem do irytacji gości są... sami Państwo Młodzi, a konkretniej ich pomysły i sugestie, które nie zawsze są trafne.

Możemy zacząć od samego początku, bo od zaproszeń ślubnych. Często zdarza się, że Nowożeńcy planują na zaproszeniu umieścić tylko jedną osobę, bez wspomnienia o osobie towarzyszącej. Nie jest to kulturalne zachowanie i może w dużym stopniu urazić zaproszonego gościa. Zatem jako producenci zaproszeń ślubnych, starajmy się wyeliminować ten błąd i delikatnie wytłumaczyć, że znacznie lepszym pomysłem będzie zaproszenie pary, a nie pojedynczej osoby.

Jako organizator ślubnych uroczystości, gdy Para Młoda zwraca się do nas z pomocą organizacji wesela za granicą, już w pierwszej chwili napotykamy “schody”. Niestety, zapraszanie gości na wesele, które odbywa się poza granicami kraju jest bardzo niewygodne dla uczestników, dlatego wiele osób może być poirytowanych tym faktem. Spróbujmy zatem wspólnie z Parą Młodą przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Warto pamiętać, że również na wodzireju spoczywa ogromna odpowiedzialność za samopoczucie gości. Zmuszanie ich do zabawy czy brania udziału w oczepinach to coś, co każdy z nas wspomina najgorzej. Podobna sytuacja dotyczy kapel bądź DJ-ja, którzy mają zająć się głównie muzyką, a nie przemowami lub nawoływaniem sformułowaniami pokroju  “na jednego!”.

Równie dużą odpowiedzialność za samopoczucie gości ponoszą fotografowie, którzy muszą znać umiar i przestrzegać dobrej etykiety, gdyż zbyt duża ingerencja w prywatność gości lub natarczywość zwykle kończy się maksymalnym poziomem irytacji.

Natomiast jako organizatorzy, pamiętajmy również o odpowiednim usadzeniu gości. Zwykle powinniśmy kierować się ich dobrym samopoczuciem i dobrą znajomością “sąsiada” siedzącego obok, by każdy mógł swobodnie zamienić z najbliżej siedzącą osobą parę słów. Wprowadzimy niezwykle drętwą atmosferę, gdy podczas planowania miejsc skupimy się tylko i wyłącznie na aspektach nie mających wpływu na pozytywny nastrój gości, np. sadzając młodzież z osobami starszymi lub kierując się alfabetem.

Odpowiedzialność za dobre samopoczucie gości leży po stronie lokalu weselnego

W dużej mierze, dobre samopoczucie gości zależy od dobrej organizacji lokalu weselnego. Zadbajmy zatem o kącik dla dzieci, w którym spokojnie będą mogły się ze sobą pobawić, gdyż chyba nic nie irytuje bardziej gości weselnych niż wrzeszczące i znudzone imprezą maluchy, które nie potrafią się zachować odpowiednio do okazji.

O poziomie irytacji gości weselnych świadczy również sama obsługa. Miła aparycja, krótki czas oczekiwania na posiłki i odpowiednia głośność muzyki to podstawa, o której należy bezwzględnie pamiętać. Dodatkowym aspektem, o którym nie wolno zapomnieć jest odpowiednia temperatura panująca w lokalu, dlatego w każdym z nich powinna być klimatyzacja, umożliwiająca ustawienie prawidłowej temperatury na sali weselnej.

Ponadto dość dużą irytację w gościach powoduje odpłatne serwowanie drinków, które nie są ujęte w menu weselnym. Jeśli jesteśmy właścicielami restauracji, która oferuje możliwość zorganizowania wesela, koniecznie zadbajmy o to, by uniknąć takich sytuacji. Umówmy się, że rachunki zostaną uregulowane przez organizatorów bądź z góry zwiększy nieznacznie koszty, wliczając takie rozwiązania do swojej oferty.

 

Pozdrowienia

Adrian

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 kwiecień 2019
06 listopad 2018

Komentarze