Monitoring na sali weselnej - jak go wykorzystać?

17 lipiec 2019
Adrian

Monitoring jest przez wszystkich traktowany głównie jako zabezpieczenie i ochrona lokalu oraz bawiących się w nim gości. Jego rola wcale nie musi się na tym kończyć.

Dobrze rozłożone kamery oraz właściwie skonfigurowany system nadzorujący mogą bowiem pełnić rolę... sentymentalną! Koszt całego systemu jest niewielki, montaż przez profesjonalistów jest prosty i szybki, a efekty? Godne pozazdroszczenia, choć zupełnie nieznane.

Jaką rolę można nadać systemowi monitoringu na sali? Już tłumaczę.

Podróż w czasie

Istotą monitoringu jest działanie prewencyjne, wedle którego osoba wykazująca agresję powinna przestraszyć się tabliczki o istnieniu systemu nadzoru CCTV. Drugim celem jest możliwość dojścia do prawdy po odtworzeniu nagrań z feralnego okresu. To cel nadrzędny, ale - jak się okazuje - nie jedyny.

Doskonałym sposobem na poprawienie jakości swoich usług i zaprezentowanie klientom rozwiązań “wow” będzie potraktowanie efektu działania monitoringu jako... nagrań z wesela! Kamery znakomicie uchwycą cały klimat zabawy, pokażą ją w sposób bardzo nowoczesny i z nutką nieszablonowości.

Jak zacząć?

Po pierwsze - należy skontaktować się z firmą montującą monitoring. Cały system jest dość skomplikowany dla osoby nieznającej się na jego obsłudze, głównie ze względu na dużą liczbę elektronicznych podzespołów i dziesiątki wytycznych względem montażu. Pracownicy pomogą wybrać właściwy model kamer i ułatwią wybór miejsca ich ulokowania. My, jako restauratorzy lub właściciele danej sali bankietowej, musimy jedynie zadbać o kilka bardzo istotnych kwestii. 

System monitorujący będzie prowadził stały nadzór i z pewnością obejmie większą część sali, dlatego należy poinformować o jego istnieniu gości przed wyborem naszego lokalu. Wystarczy stworzyć ulotkę i umieścić w niej informację o nowoczesnym i innowacyjnym systemie monitoringu, który nie działa jako stricte system nadzoru wizualnego, lecz jako “oko kamery weselnej” (dla przykładu). Po drugie, tak powstałych filmów nie wolno rozpowszechniać w internecie czy w innych środkach przekazu przez widoczne twarze osób, które nie zgodziły się na rozpowszechnianie publiczne. Dlatego musimy takie nagrania traktować dokładnie tak, jak nagrania z tradycyjnej kamery ręcznej.

Jak stworzyć perfekcyjne nagranie?

Musimy zdecydować o formie efektu końcowego. Same “czyste” nagrania z poszczególnych kamer nie wystarczą, będą nudne, pozbawione akcji i zabawy.

Koniecznie skorzystaj z umiejętności montażystów, którzy - za niewielką opłatą (i tak przerzuconą na klienta) stworzą film zjawiskowy i nietypowy. Można także wykorzystywać tylko poszczególne kadry z naszego systemu monitoringu i dołożyć je do tradycyjnego filmu z kamery - o tym z kolei warto poinformować fotografa lub kamerzystę.

Ogromną zaletą będzie absolutna nietuzinkowość oferty i zarazem zwiększenie bezpieczeństwa całego lokalu. Tak ciekawe rozwiązania są bardzo istotne w branży weselnej. Rynek jest przesycony typowymi rozwiązaniami i efektami, które znają już wszyscy. Aby bardzo się wyróżnić, należy stworzyć ofertę dopasowaną do obecnych czasów - nowoczesną i innowacyjną.

Czy odważysz się wprowadzić w swoim lokalu tak ciekawą nowinkę?

 

Pozdrowienia,

Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 styczeń 2019
27 styczeń 2019

Komentarze