Jak wykorzystać Pinterest w swojej firmie? Dla kogo jest on podstawowym narzędziem pracy? I co tak naprawdę robi się na Pintereście? 

27 styczeń 2019
Maria Wawrzykowska

Pinterest do świetne miejsce w sieci, pełne inspirujących zdjęć i treści. To narzędzie, które może bardzo pomóc w działaniu w branży ślubnej.

Dla niektórych jest to kopalnia inspiracji i podstawowe narzędzie w pracy z klientem.

Co to jest Pinterest?

Pinterest to internetowy katalog, platforma, na której znajdują się zdjęcia czy grafiki twórców z całego świata.

 Zalogowani użytkownicy dostają dostęp do milionów różnych treści wizualnych, które mogą przypinać do swoich tablic i grupować według odpowiednich kategorii (piękne wnętrza, inspirujące przepisy, podróże, ubrania, etc). 

 Sami także mogą udostępniać swoje prace, które inni będą komentować, udostępniać i przypinać u siebie. 

 Na Pintereście tworzy się inspirujące tablice, np. z pomysłami na dekoracje ślubne, na fryzury, makijaże, wnętrza, podróże, etc. Dlatego to narzędzie może być bardzo przydatne do pracy przy projekcie, jakim jest ślub. 

 

Kto powinien korzystać z Pinteresta?

Powinni go znać konsultanci ślubni, dekoratorzy, floryści, styliści, graficy. To idealne miejsce dla fryzjerów, makijażystek, stylistów paznokci, cukierników, którzy szukają nietuzinkowych rozwiązań. Dzięki tej platformie można inspirować siebie i innych, szukać rozwiązań idealnych dla klientów, tworzyć katalogi dla nich i wspólnie z nimi. 

To także miejsce szukania inspiracji na sesje ślubne, plenery narzeczeńskie, dlatego na tej platformie mogą odnaleźć się także fotografowie i filmowcy.

Jest on również doskonałym źródłem trendów ślubnych, które często przychodzą na nasz rodzimy rynek zza granicy. Dlatego obserwowanie Pinteresta to obowiązek każdego, kto chce być na czasie ze swoją ofertą.

Jak pracować z Pinterestem?

Jak rozmawiać o kolorach? Jak wytłumaczyć styl wesela? Skąd mamy wiedzieć, czy dobrze zrozumieliśmy oczekiwania pary młodej, która opisywała nam tort? Najlepiej jest pokazać na zdjęciu to, o co nam chodzi. Unikamy wtedy niedopowiedzeń, kolor i faktura się zgadzają, a i wycena też jest bliższa prawdy. 

 Dlatego tak wiele osób w branży korzysta z Pinteresta. A tak naprawdę - to nauczyły nas tego pary młode. To one wysyłają zdjęcia w tej platformy próbując przenieść najnowsze trendy na nasz rodzimy rynek. Dlatego znajomość tego narzędzie i tak nas nie ominie. Prędzej czy później przyjdzie do nas panna młoda z pinterestową inspiracją. 

Pinterest pozwala tworzyć tablice inspiracji, które mogą być publiczne lub prywatne. To ułatwia kontrolę kto widzi przypinane przez nas piny. Dzięki temu można tworzyć tablice dla konkretnych par tak, by inne nie widziały tych inspiracji. 

Ta platforma pozwala uniknąć wysyłania tysiąca zdjęć na e-maile. Tworzymy mapy inspiracji w katalogu udostępnionym tylko parze młodej. Wszystko mamy w jednym miejscu i nie musimy szukać zdjęć w skrzynce pocztowej. A ta - nie jest wiecznie zapchana od ciężaru przesyłanych zdjęć. 

To także idealne źródło inspiracji. Po wpisaniu fraz (najlepiej w języku angielskim) ukazują nam się zdjęcia, które możemy przypiąć do konkretnych tablic. Jest to o wiele łatwiejsze i prostsze, niż szukanie w wyszukiwarkach i zapisywanie zdjęć na dysku. 

Ten portal to również świetny sposób na pochwalenie się swoją pracą. Wystarczy, że wrzucimy zdjęcia z naszej strony, odpowiednio je opiszemy i jest duża szansa, że dzięki temu ktoś trafi i na naszą inspirację, a może i wejdzie na naszą stronę. Bo po kliknięciu w zdjęcie platforma przekieruje nas na główne źródło, skąd pochodzi zdjęcie. Ciekawa, prawda?

Zachęcam zatem do skorzystania z Pinteresta. Ale ostrzegam - to uzależnia ;)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 październik 2018
25 marzec 2020

Komentarze