Zaproponuj Młodej Parze wyjątkowy motyw weselny!

01 styczeń 2020
Adrian

Motyw ślubu i wesela to niezwykle istotna kwestia, od której bardzo wiele zależy. Wybór nie zawsze jest prosty i dla większości par nie będzie zbyt oczywisty.

Warto odpowiednio wcześniej zastanowić się nad motywem przewodnim, który może być albo popularny i często spotykany na weselach, albo oryginalny, który nie tylko wszystkich zaskoczy, ale także Parze Młodej pozwoli spersonalizować po swojemu każdy element podczas tego wyjątkowego dnia.

Doskonałym rozwiązaniem na nietypowy motyw przewodni wesela jest połączenie wizji obojga narzeczonych i wspólne wybranie spójnej tematyki, która będzie doskonale określała atmosferę.

Jako organizator wesela powinieneś mieć w swoim portfolio kilka niebanalnych propozycji, które będą mogły zainspirować Twoich klientów.

Główne elementy motywu przewodniego

Głównymi elementami motywu przewodniego zwykle są kwiaty i dekoracje na sali weselnej. Jednak do tego możemy dołożyć nawiązujące do tej samej tematyki grafiki na zaproszeniach ślubnych. Jeśli skupimy się wokół konkretnego gatunku kwiatów, warto wykorzystać je w kreacjach ślubnych, tworząc bukiet Panny Młodej i uzupełniając butonierkę Pana Młodego.

Ponadto często możemy opierać się także na ulubionych kolorach Pary Młodej, wśród których będą czuli się najlepiej. Jeśli oboje nie lubią pastelowych odcieni - koniecznie z nich zrezygnujcie. Nawet jeśli wydawać by się mogło, że kolory pastelowe są delikatne i romantyczne, przez co idealnie wpisują się w atmosferę ślubu i wesela. 

Ciekawe motywy przewodnie wesela

Jednym z ciekawszych motywów wesela jest książka. Możemy poustawiać ulubione powieści na stołach weselnych, a zamiast kwiatów obsypać nowożeńców konfetti wyciętych z kolorowych kartek papieru.

Dla miłośników Gwiezdnych Wojen czy gier komputerowych możemy zaproponować figurki ulubionych bohaterów, którzy również znajdą się na weselu w formie dekoracji lub na zaproszeniach. 

Ponadto uroczystość weselna może kręcić się wokół zawodów wykonywanych przez Parę Młodą. Można wówczas wykorzystać jakieś konkretne atrybuty, które podkreślą atmosferę.

Warto skupić się również na zainteresowaniach Państwa Młodych. Jeśli oboje są zapalonymi kawoszami, koniecznie wykorzystajmy motyw kawowy na weselu, a jeśli przyszli małżonkowie uwielbiają klimaty retro - koniecznie postawmy na wszelkiego rodzaju elementy i dekoracje w stylu vintage. Powrót do poprzednich epok można ukazać poprzez antyczne dodatki ozdobne.

W przypadku, gdy Para Młoda uwielbia zwierzęta, możemy je przedstawić jako motywy graficzne bądź figurki na torcie czy w formie kopert na zaproszenia.

Pamiętajmy, że najważniejsza jest spójność i harmonia. Niezależnie od wybranego motywu wszystkie elementy powinny doskonale ze sobą współgrać i się uzupełniać - w taki sposób, aby nie przytłaczać, ale jednocześnie konkretnie określać trmatykę wesela, która jest bardzo bliska Parze Młodej.

Pozdrowienia,

Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 luty 2019
19 marzec 2019

Komentarze