Noclegi przy sali weselnej - dlaczego są niezbędne w obecnych czasach?

22 maj 2019
Adrian

Bogata i pełna oferta weselna to bardzo istotna część biznesu i warto o nią należycie zadbać, dokładając nowe, bardzo wartościowe rozwiązania. Noclegi są jednym z nich i potrafią zdecydowanie zwiększyć zarobki.

W obecnych czasach bardzo wiele osób rozjeżdża się po całej Polsce, czy to w poszukiwaniu zatrudnienia, czy też poznając swoją drugą połówkę z drugiego końca naszego kraju. Goście zaproszeni na wesele z różnych stron Polski z pewnością nie będą mieli gdzie się podziać i często będą zmuszeni do poszukiwania miejsca noclegowego na własną rękę.

Czy musi tak być?

Stwórz miejsca noclegowe tanim kosztem

Zazwyczaj domy weselne to jeden budynek, przeważnie dwupiętrowy. Bale i wesela odbywają się na parterze, a górę zwykle zajmuje biuro oraz magazyny czy też pomieszczenia gospodarcze. W większości brakuje jednak noclegów.

Doskonałym rozwiązaniem dla takich domów weselnych jest wykorzystanie obecnego miejsca do stworzenia przyjaznego zacisza dla osób potrzebujących noclegu.

Idealnym pomysłem będzie zakup kilku łóżek, aby móc w ramach potrzeb i możliwości dokładać je do zaaranżowanych pomieszczeń. Dzięki temu, najbliżsi goście weselni w postaci spokrewnionych rodzin będą mogli wypocząć razem i odzyskać siły na podróż na następny dzień.

Jeśli jednak dysponujesz większym metrażem możliwym do zaaranżowania na noclegi, koniecznie z tego skorzystaj. Wiele osób będzie wolało spędzić noc w miejscu zabawy, niż poszukiwać noclegu na własną rękę lub udawać się do już opłaconego hotelu kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów dalej.

To fantastyczny sposób na zwiększenie płynności finansowej.

Zalety noclegów weselnych

Ogromnym plusem jest fakt, iż miejsca noclegowe mogą służyć do wypoczynku osobom zmęczonym wielogodzinną imprezą oraz tym, którzy przesadzili z alkoholem. Będą mogli odzyskać swoje siły i w dalszym ciągu toczyć zabawę lub przeciwnie - iść spać i zakończyć weselne swawole.

Kolejną zaletą jest kompleksowość oferty. Zupełnie inaczej wygląda bogate i pełne portfolio usług niż ich bardzo niewielka ilość, co dobitnie świadczy o profesjonalizmie i zaangażowaniu w prowadzeniu działalności.

Jak zasotosować to rozwiązanie w swoim obiekcie?

Jeśli aktualnie nie możesz pozwolić sobie na duże inwestycje w postaci dobudówki, to wystarczy żebyś zagospodarował obecne już pomieszczenia. Od ich wielkości zależy jednak rodzaj świadczonych usług.

Możesz przygotować niewielkie miejsce “wypoczynkowe”, złożone głównie z sofy lub fotela, które - za niewielką opłatą - będą mogli zamówić Nowożeńcy w chwili zawierania umowy.

Wbrew pozorom trudniejsze jest rozwiązanie dla bardzo dużych pomieszczeń. Można je bowiem podzielić na kilka mniejszych (co jednak niesie za sobą dodatkowe koszty) lub zaaranżować je jako miejsce noclegowe dla spokrewnionych i najbliższych, np. dużych i wielodzietnych rodzin.

Pamiętaj o jednym - goście weselni będą z pewnością mieli “różny” stan, dlatego warto zadbać o wytrzymałe meble, które nie ulegną szybkiemu zniszczeniu.

Noclegi to wspaniały dodatek, który wbrew pozorom bardzo łatwo wprowadzić do swojej oferty, co więcej - często bardzo niskim kosztem. Warto spróbować!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 kwiecień 2020
03 marzec 2019

Komentarze