Co nowego można wprowadzić do oferty?

03 czerwiec 2020
Maria Wawrzykowska

Polska branża ślubna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dzięki serwisom, takim jak Pinterest, panny młode marzą o weselach stylizowanych, atrakcjach, którymi cieszą się zagraniczni goście i dekoracjach rodem z pinterestowych tablic najlepszych designerów. 

Na szczęście część z tych marzeń o pinterestowych ślubach można spełnić. Jak? Wystarczy obserwować branżę, dokładnie słuchać czego pragną panny młode i rozmawiać z wedding plannerami, którzy wiedzą czego brakuje na polskim rynku. 

Co można wprowadzić do oferty? Zebrałam kilka trendów, które mogą być inspiracją do stworzenia ofert na kolejne lata. 

Trendy, które warto wprowadzić do oferty ślubno-weselnej

Dekoracje

Dekoracje to najbardziej obszerny temat. Podobno granicą jest wyobraźnia i budżet. Pary decydują się na delikatne akcenty w postaci podtalerzy lub inwestują w scenografię z oświetleniem. 

Jeśli jesteś florystką możesz wprowadzić boho dekoracje do oferty - wystarczy znaleźć rękodzielników, którzy produkują łapacze snów czy wyplatają makramy. Boho nadal króluje w dekoracjach i jeszcze wiele par chce mieć ten styl na swoim weselu. Dobrze jest móc im coś ciekawego zaproponować. 

Lokal może mieć w swojej ofercie np. kilka kolorów obrusów, do wyboru dwa rodzaje podtalerzy i krzesła. W zależności od oferty może to być opcja płatna dodatkowo. 

Można także stworzyć zupełnie osobną od naszej firmę, która będzie zajmować się wprowadzaniem nowości na rynek. 

Poniżej podaję kilka przykładów tego, co można wprowadzić do swojej oferty.

 • Kolorowe obrusy, hitem są także obrusy mieniące się, brokatowe, które świetnie pasują zarówno do stylizacji glamour, jak i do przełamywania stylizacji boho. 
 • Podtalerze, nadal królują złote, ale warto pomyśleć także o srebrnych i szklanych, a może i w różnych innych formach czy kolorach?
 • Krzesła, które zmieniają wystrój. Mogą to być np. nowoczesne ghosty, eleganckie chiavari czy gięte drewniane, które pasują do boho stylizacji.
 • Łapacze snów, makramy, tamborki czyli boho rękodzieło.
 • Dekoracyjne ścianki za parą młodą, które powróciły w nowoczesnym wydaniu. Można mieć do wyboru te, które będą pasować do wielu stylizacji. Hitem są ogromne kwiatowe ścianki czy te ze sztucznego bukszpanu.
 • Dekoracje miejsca przyjęcia plenerowego - śluby plenerowe należą do osobnej kategorii dekoracji. Tutaj jest ogromne pole do popisu, jednak prawie wszystkie miejsca ceremonii mają główny element dekoracji, przy którym stoi para młoda (tradycyjna ścianka, nowoczesny metalowy stojak, rustykalna rama okienna, etc.). Koniecznie do tego miejsce, gdzie młodzi będą się podpisywać (jeśli taka jest formuła ślubu), krzesła dla pary młodej, świadków i gości, nagłośnienie (mikrofon i kolumny), etc. Może warto pomyśleć, by dodać do swojej oferty przygotowanie takiej scenerii?
 • Oferta dekoracji stref chilloutowych - leżaki, hamaki, skrzynie w roli stolików jako podstawa zewnętrznej strefy chillout. Poduchy, pufy i koce do dekoracji wewnątrz lokalu. Strefa chillout może mieć także np. miejsce na umieszczenie słodyczy czy napojów, które będą stać niedaleko rozłożonych miejsc do odpoczynku dla gości. 
 • Scenografia w stylizacjach weselnych, które wymagają dużych nakładów finansowych. Warto stworzyć dwa alternatywne światy, np. stylizacje w stylu Wielkiego Gatsbiego i Boho wedding. Na początek oczywiście. A potem śledzić trendy i dodawać wciąż nowe scenografie. 

Menu i napoje

To jedna z ważniejszych kwestii podczas wesela. Można tutaj zadbać o to, by Twoi klienci mieli wybór. Lokal czy firma kateringowa mają ogromne możliwości stworzenia ciekawej oferty dla swoich klientów, ale nie tylko. Istnieje wiele firm, które pracują niezależnie, oferując wiele ciekawych opcji. 

 • Różnorodne menu - stacje kulinarne, dopasowane do różnych obecnie gustów i nietolerancji pokarmowych klientów (np. sushi bary, dania rybne, makarony, owoce morza, dania wegetariańskie i wegańskie, etc.).
 • Menu dla dzieci - ale coś innego niż tylko pizza i kurczaki nuggertsy. 
 • Bar kawowy z baristami - aromatyczna kawa a do tego pięknie podana - to smakowity dodatek to oferty. 
 • Bar z herbatą - jest tyle rodzajów herbat, że ekspresowa czarna to już nuda. Herbaty można podawać na ciepło i zimno, zaparzać na różne sposoby i podawać w ciekawych formach. Z pewnością może to być kulinarna atrakcja. 
 • Bar z alkoholem - to wbrew pozorom nie tylko bary z barmanami, ale także  odpowiednio zaaranżowane miejsca, w których goście mogą zakosztować różnych alkoholi. Jeśli do tego dodać np. stylowe drewniane beczki czy odpowiednie do rodzaju podanego alkoholu szkliwo, to zyskuje się kolejny atrakcyjny punkt w ofercie. 

 

Foodtrucki

Foodtrucki wjechały szturmem nie tylko do polskich miast, ale i na polskie wesela. Uwielbiamy je za luz, kojarzą się nam z latem w mieście i młodzieńczym duchem. Na weselach, jak tylko się pojawią, są oblegane. Często to właśnie przy nich trwa alternatywna impreza. Czy to źle? Absolutnie nie! Są świetną częścią zewnętrznych stref chilloutowych. 

Jakie foodtrucki mogą się sprawdzić na weselach?

 • Foodtrucki z winem i szampanem,
 • Foodtrucki z piwem,
 • Foodtrucki z drinkami.

Zdjęcia 

Od wielu sezonów jest ciągle szał na fotobudki, bo ludzie uwielbiają zdjęcia. Wykorzystaj to i poszukaj takiego rodzaju fotobudki, która może spodobać się klientom. 

Zastanów się również co innego związanego ze zdjęciami możesz dodać do swojej oferty. 

 • Fotobudki w różnej postaci, np. fotolustro. 
 • Aparaty typu Instaxy wraz z akcesoriami -  albumem, do którego goście będą się wpisywać, kolorowymi długopisami, naklejkami, które wyzwolą w gościach pokłady kreatywności podczas wpisywania życzeń do księgi. 
 • Fotografia analogowa - to może być oryginalny dodatek do oferty, jeśli będziesz proponować np. sesje wykonane tylko aparatem analogowym!

 

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do poszukiwania ciekawych ofert do Twojej oferty weselnej. Powodzenia!

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 wrzesień 2020

Komentarze