Poszerz swoją ofertę o MTM!

20 luty 2019
Adrian

Szycie miarowe to niespełniony sen większości sartorialistów, czyli mężczyzn, którzy lubią dobrze wyglądać niezależnie od okoliczności. W ramach tego rodzaju szycia, znanego jako bespoke, łatwo osiągnąć kapitalne dopasowanie i absolutny perfect look.

Niestety, szycie przez krawca całego garnituru jest przeważnie absurdalnie drogie i tym samym mało popularne. Jeśli Twoja firma oferuje ubrania z półki bardzo wysokiej lub z niskiej, to koniecznie zaproponuj klientowi, w tym oczywiście Panu Młodemu, ofertę MTM. Wiesz co oznacza ten trzyliterowy skrót?

MTM - Poznaj Made to Measure

Istotą szycia MTM jest nanoszenie poprawek na już gotowy garnitur lub koszulę, a nie szycie ich od nowa.

Klient podczas pierwszej wizyty otrzymuje do przymierzenia rzeczy w standardowych rozmiarach (zazwyczaj w zakresie 44 do 58) i wielu długościach (dla niskich, średnich oraz wysokich). Doświadczony krawiec notuje rozmiar najlepszy w rejonach, których nie da się łatwo zmienić, takich jak szerokość ramion czy wysokość stanu. Zapisuje wówczas także to, co bardzo łatwo poprawić.

Istota szycia MTM

W ramach oferty MTM możesz stworzyć dzieło w cenie niewiele wyższej, niż już gotowy garnitur. Jak to zrobić? Bardzo prosto!

Oferuj kilka poprawek już w cenie garnituru i nie obarczaj klienta dodatkowymi kosztami. Cenę garnituru możesz podnieść o cenę poprawek, klient wówczas zyska radość z darmowej usługi. W ramach standardowych poprawek zaoferuj takie rozwiązania jak skrócenie nogawek, skrócenie rękawów dołem, usunięcie fałdy poznańskiej, zwężenie spodni po ich całej długości i zmniejszenie obwodu marynarki w talii. To bardzo, ale to bardzo proste przeróbki, które diametralnie zmieniają efektowność danego garnituru.

Jeśli w Twojej firmie oferujesz także koszule, to tu sytuacja jest jeszcze łatwiejsza. Materiał koszul jest cienki, a ich budowa zupełnie pozbawiona konstrukcji. Tym samym zmiana wymiarów i dostosowywanie ich do ciała klienta jest proste dla każdego krawca. W cenie regularnej zaproponuj Panu Młodemu standardowe, łatwe usługi. Uzgodnij skrócenie rękawów, poznaj opinię na temat dopasowania koszuli w klatce piersiowej i talii, czy zwęż nieco rękawy.

Jak wycenić usługę MTM w Twoim salonie?

Zasada jest prosta. Wszelkie poprawki, które możesz bez najmniejszych problemów oferować w swoim salonie powinny być łatwe do wykonania. Będą bowiem wykonywane bardzo często i tym samym większość klientów będzie z nich korzystać. Nie oferuj zmiany części konstrukcyjnych bo po pierwsze - będzie to bardzo drogie, a po drugie - efekt będzie niepewny i zawsze owiany tajemnicą, aż do czasu przymiarki.

Zatrudnij krawcową w swojej firmie lub podpisz z nią bezpośrednią umowę, żeby pracę mogła wykonywać dalej w swoim punkcie. Weźcie pod uwagę nie tylko prostotę wykonania usługi, lecz także czas jej trwania i rozliczenie abonamentowe, czy może za dzieło. Pamiętaj tylko, że cena, którą uzgodnicie z krawcową musi być atrakcyjna na tyle, by cena garnituru nie podskoczyła pod sam sufit. Powiem wprost - pamiętaj, że oferta MTM będzie absolutnym wyróżnikiem Twojej firmy na tle innych i jest warta nawet nieznacznego obniżenia marży.

Ekskluzywność w połączeniu z dostępnością

Na zabiegu wprowadzenia oferty MTM tylko i wyłącznie zyskasz. Klienci, w tym Pan Młody, będą z pewnością zachwyceni jakością wykonania oraz obsługą. Poza efektem zdecydowanie lepszej prezencji każdego klienta, dochodzi tu także efekt prawdziwej ekskluzywności. W końcu MTM przypomina na swój sposób szycie miarowe. Koniecznie z tego skorzystaj i niskim kosztem zrób w swojej firmie absolutną rewolucję!

 

Pozdrawiam serdecznie,

Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze