Jak wykorzystać projektor na weselu?

08 kwiecień 2020
Adrian

Każdą salę weselną da się dodatkowo usprawnić takimi rozwiązaniami, które są zupełnie nieznane w branży ślubnej. Z pewnością jedną z takich rzeczy jest projektor.

Zazwyczaj traktowany jako domowy sprzęt RTV może przybrać zupełnie inną formę na głównej sali lokalu weselnego jako możliwość... wyświetlania sentymentalnych zdjęć oraz filmów!

Instalacja projektora na weselu - co i jak?

Jeśli zapadnie decyzja o instalacji projektora, warto zwrócić uwagę na kilka, bardzo istotnych kwestii. Pierwszą jest zakup odpowiedniego modelu. Na rynku znajdziemy egzemplarze, które różnią się między innymi rodzajem lampy (warto wybrać niezawodną i bardzo trwałą lampę LED) oraz rozdzielczością. Rozdzielczość jest zależna głównie od naszych wymagań, zasobności portfela oraz odległości gości od miejsca wyświetlania. Im większa - tym obraz staje się ostrzejszy i pełen detali, lecz zarazem taki projektor jest droższy. Co więcej, jeśli projektor będzie rzucał obraz na ścianę dość mocno oddaloną od gości, to z pewnością nie zauważą detali wynikających z wysokiej rozdzielczości. Różnice w cenie między wysoką a niską rozdzielczością są dość niewielkie, czasami zatem warto dopłacić.

Równie istotne jest miejsce rzucania obrazu. W środku projektora obraz jest wyświetlany na zminiaturyzowanym ekranie, podświetlonym od drugiej strony bardzo mocną żarówką. Taki obraz należy rzucać na bardzo jasne, najlepiej białe tło, które nie zmieni wyświetlanych kolorów i spowoduje, że obraz będzie najatrakcyjniejszy. Warto zakupić specjalną tkaninę projekcyjną i zawiesić ją w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj jest w pełni biała i wykonana z włókna szklanego, które stanowi perfekcyjne tło dla kolorów.

Co wyświetlać na projektorze ślubnym?

Sam projektor to nie wszystko - zadbajmy także o to, co będziemy na nim prezentować.

Warto już na samym wstępie poprosić zainteresowanych o nagranie na pendrive (pamięć przenośną) jak największej liczby zdjęć oraz filmów Państwa Młodych, które będą wyświetlane w trakcie całej zabawy. Mogą to być pamiątkowe zdjęcia z wakacji, zdjęcia z sesji ślubnej, filmy z dobrej zabawy w wesołym miasteczku, ukochane zwierzęta, a nawet wspólne biesiadowanie z rodziną (oczywiście za zgodą zaprezentowania wizerunku osób postronnych) czy śmieszne selfie. Dosłownie wszystko co ma związek z Państwem Młodym sprawdzi się rewelacyjnie.

Większość projektorów (także tych z niższej półki) jest wyposażonych w standardowe porty USB. Wystarczy podłączyć do nich otrzymany nośnik i uruchomić zapętlony slajd.

Czy projektor jest wart zakupu?

Zdecydowanie tak! Koszt zakupu samego urządzenia wraz z niezbędnym osprzętem może zamknąć się w kwocie nawet kilkuset złotych, jednak zachęcam do wydania nieco większej kwoty, np. 3000 złotych. Wówczas będziemy dysponować projektorem z pełną gwarancją i od dobrego, znanego producenta. Samo wyświetlanie obrazu na projektorze będzie można objąć ceną odpowiednią dla naszych potrzeb i poniesionych wydatków, np. rzędu kilkuset złotych. Wówczas koszt zakupu bardzo szybko się zwróci, a projektor zacznie dobrze zarabiać podczas każdego wesela dając dodatkowy zastrzyk gotówki.

Co więcej - dla bardzo przedsiębiorczych i zaradnych istnieje także możliwość dodatkowego zarobku. Wymaga jednak rozeznania i wyczucia. Na projektorze można bowiem wyświetlać...reklamy. Ale ostrzegam - jedynie takie, które są spójne z imprezą i nie będą irytować gości swoją obecnością! Dlatego nie jest to dobra propozycja dla wszystkich.

Tak czy inaczej - projektor ślubny to rozwiązanie dosłownie idealne. Polecam je wszystkim restauratorom i właścicielom sal weselnych!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 wrzesień 2019
03 lipiec 2019

Komentarze