Czy da się na Instagramie zaplanować publikacje? Jak zrobić grafikę na Instagram? I w czym obrabiać zdjęcia?

02 styczeń 2019
Maria Wawrzykowska

Działania na Instagramie to coś znaczenie więcej niż tylko przypadkowe wrzucenie zdjęć i dodanie do nich kilku #hashtagów. Jeśli Instagram ma nam przynieść konkretne założone cele, wszystkie trafiające na niego zdjęcia i treści muszą być przemyślane. 

Tu nie ma miejsca na przypadek, dlatego poniżej stworzyłam listę aplikacji, które pomogą w tworzeniu profesjonalnego konta na Instagramie. 

Lista potrzebnych aplikacji

Na rynku są tysiące aplikacji, które pomogą w prowadzeniu konta. Poniżej wybrałam kilka z nich, z których sama korzystam i które polecają specjaliści i instagramowi wyjadacze. Podzieliłam je na kategorię, by można było łatwo odnaleźć te najbardziej nam potrzebne.

Aplikacje do obróbki zdjęć

Zdjęcia na Instagramie to podstawa tworzenia profilu i nadawania mu charakterystycznego dla siebie stylu. 

Instagram pozwala na obrabianie zdjęć poprzez nakładanie filtrów i udostępnia podstawowe narzędzia do korekty. Dlatego niektórzy decydują się na skorzystanie tylko z nich. 

Ale na rynku znajdziemy inne narzędzia, bardziej zaawansowane, pozwalające na uzyskanie nietypowych rezultatów.  

  •  VSCO - najsłynniejsza aplikacja, która zyskała taką sławę, że nawet powstały całe społeczności, które skupiały się pod hashtagiem o tej nazwie. Podstawowa wersja jest bezpłatna, a jeśli chcemy ją rozszerzyć o więcej funkcji i inne filtry - musimy zapłacić.
  • Snapseed - bardzo prosta w obsłudze aplikacja do obrabiania zdjęć. Dużo filtrów i narzędzi ułatwiających edycje. 
  • Lightroom - bardzo zaawansowana aplikacja do obróbki zdjęć. Polecana tym, którzy doskonale poruszają się w tematyce edycji.

Aplikacje do upiększania relacji 

Relacje na Instagramie mają ogromne znaczenie w tworzeniu profilu. Nie należy zatem zapominać, by zadbać o ich treść, ale i wygląd.

  • Unfold - darmowa aplikacja do tworzenia pięknych i kreatywnych opowieści w relacjach. Zbiór szablonów dodawania zdjęć i filmów z możliwością wstawiania tekstu w kilku wersjach fontów. Jeśli znudzą nam się podstawowe funkcje - można dokupić nowe.

 

Aplikacje pozwalające planować treści na Instagramie

Posty na Instagramie można zaplanować, o ile używamy aplikacji, które są zgodne z jego regulaminem. A ten jasno stwierdza, że nie ma możliwości ustawienia automatycznych treści. Jak zatem je zaplanować? 

  • Later to aplikacja, dzięki której zaplanujemy posty zgodnie z regulaminem. Możemy mieć wersję na komputerze i na telefonie. Aby móc stworzyć treść trzeba dodać zdjęcia i opis wraz z hashtagami, a potem zatwierdzić publikację bezpośrednio na telefonie (na komputerze się nie da). Nie ma więc mowy tu o automatyzacji. Program przypomina nam w danym dniu i godzinie, które ustawiliśmy wcześniej, o publikacji. Aplikacja w wersji podstawowej jest darmowa. 

Aplikacje do tworzenia grafik na Instagramie

Na Instagramie dodaje się nie tylko zdjęcia, ale i grafiki. Z pomocą przychodzą programy, a szczególnie jeden, który jest pomocny przy ich tworzeniu do mediów społecznościowych. 

  •  Canva to jedna z tych aplikacji, którą trzeba poznać. W podstawowej wersji sprawdzi się przy tworzeniu np. grafik z cytatami czy motywującymi treściami, a także można w niej stworzyć reklamę czy ofertę w formacie graficznym, przystosowane do Instagrama, Facebooka, etc. 

 

To są podstawowe aplikacje, które pozwolą nam działać w mediach społecznościowych. Ułatwią one stworzenie ciekawych kont, zgodnych z celem firmy. 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 marzec 2019
27 listopad 2019

Komentarze