Przedślubna sesja dla narzeczonych

04 grudzień 2019
Adrian

Sesja ślubna to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów tej wyjątkowej uroczystości, który pozwala na zachowanie wspaniałych wspomnień w formie profesjonalnych zdjęć, jednak coraz większa liczba par zastanawia się nad wykonaniem przedślubnej sesji narzeczeńskiej.

Czy to dobry pomysł? Mówiąc krótko - tak! Dowiedz się już dziś dlaczego warto ją wprowadzić do swojej oferty i w ten sposób poszerzyć portfolio swojego studia fotograficznego o zupełnie nową pozycję!

Cel sesji narzeczeńskiej - dlaczego warto ją zaproponować klientom?

Na samym wstępie warto stwierdzić, że sesja dla narzeczonych stała się niezwykle popularną formą przypieczętowania miłości tuż przed ślubem, gdy Para Młoda nie jest jeszcze małżeństwem. Niegdyś przyszli małżonkowie decydowali się tylko i wyłącznie na sesję ślubną. Tradycyjną, klasyczną i do bólu... typową.

Wiele osób wychodziło z założenia, że prywatne zdjęcia, nawet te wykonane telefonem podczas wspólnych chwil, wyjazdów czy spacerów, można spokojnie zaliczyć do sesji narzeczeńskiej i nie ma sensu wychodzić ponad to. Jednak sesja dla narzeczonych, taka z prawdziwego zdarzenia i pod czujnym okiem profesjonalnego fotografa, ma ogromny sens i niesie za sobą wiele zalet.

Warto wśród nich wymienić między innymi wstępne zapoznanie się z fotografem, którego być może później narzeczeni wybiorą również do wykonania sesji ślubnej. Dzięki temu robiąc zdjęcia nie będziesz już zupełnie anonimowym i przypadkowym artystą dla swoich klientów, co pozwoli zakochanym trochę się rozluźnić i w efekcie lepiej wyglądać na zdjęciach.

Sesja dla narzeczonych z pewnością przyczyni się do obniżenia stresu obojga osób podczas późniejszej sesji ślubnej i tym samym na oswojenie się z obiektywem aparatu. Z tego względu warto, byś jako fotograf starał się być niezwykle empatyczny podczas pracy z aparatem i narzeczeństwem i w ten sposób przekonał parę do siebie.

Ponadto warto mieć na uwadzę, że przedślubna sesja dla narzeczonych nadal nie jest zbyt popularna, dlatego może stanowić doskonałe wyróżnienie dla Twojego studia fotograficznego. Dobrze wiemy, że “rynek nie znosi próżni” i prędzej czy później sesję narzeczeńską znajdziemy w portfolio wszystkich studiów fotograficznych. Bądź jednym z pierwszych!

Nowe spojrzenie na związek jeszcze przed ślubem - wyciągnij asa z rękawa!

Sesja narzeczeńska to doskonały sposób na wzajemne poznanie uczestników sesji na nowo i na ponowne odkrycie ich charakteru podczas wspólnych, lecz nieznanych dotąd chwil. Patrzenie sobie w oczy, uśmiechanie się do siebie i ukazywanie swoich emocji z pewnością przyczyni się do rozpalenia miłosnego uczucia. Warto to podkreślić rozmawiając z przyszłymi małżonkami planując sesję narzeczeńską, aby uzmysłowić im, jak wiele mogą zyskać podczas zdjęć robionych jeszcze przed ślubem.

Ponadto czas spędzony we dwoje zawsze ma sens, a sesja narzeczeńska jest zupełnie inną formą sesji zdjęciowej niż ta typowo ślubna. Podczas fotografowania się jako para narzeczonych ma większe możliwości jeśli chodzi o wybór konkretnego miejsca. Ponadto każdy z zakochanych może mieć na sobie codzienne ubrania, w których dobrze i luźno się czuje, dzięki czemu jako fotograf możesz zaproponować sesję narzeczeńską w ulubionej restauracji lub nawet w miejscu ich zapoznania się bądź w bocznej uliczce miasta.

Doskonale wiemy, że z sesją ślubną jest zupełnie inaczej - tam zwracamy uwagę na każdy szczegół, tło i koniecznie ubiór, który Para Młoda ma na sobie w dniu ślubu.

Zwiększ apetyt na sesję ślubną

Dobrze wykonaną sesją narzeczeńską można bez wątpienia zwiększyć szansę na możliwość kolejnej sesji ślubnej. Dlaczego?

Otóż, gdy oboje zakochanych zobaczy na własne oczy efekty profesjonalnie wykonanych zdjęć, z pewnością zauważą ich istotę i piękno.

Ponadto być może z Twoją pomocą odkryją swoje ulubione pozycje i objęcia, w których nie tylko doskonale się poczują, ale także będą pięknie wyglądać na zdjęciach ślubnych.

Warto również wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej np. w zaproszeniach ślubnych. 

Masz już sesję narzeczeńską w swojej ofercie?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 kwiecień 2020
17 październik 2018

Komentarze