Życzenia na rocznicę ślubu, voucher w prezencie i wiele innych sposób na to, by zaskoczyć swoich klientów.

19 sierpień 2020
Maria Wawrzykowska

Obecnie nie wystarczy być dobrym w tym co się robi. Trzeba się także wyróżnić. W branży ślubnej pole do popisu jest ogromne. I niektórzy szukają sposobów, by jeszcze bardziej wzbogacić swoją ofertę. Poniżej prezentuję kilka sposobów, które mogą pomóc ją urozmaicić. 

Z pewnością pary będą mile zaskoczone, jeśli do umowy dołączysz dla nich miłe słowa powitalne lub po roku od ślubu wyślesz życzenia z okazji rocznicy. Co jeszcze można zrobić?

Czym zaskoczyć Młodą Parę?

Teczka z umową i miłym słowem na powitanie

Podpisanie umowy to oficjalny początek współpracy. To jedna z najbardziej formalnych części, dlatego warto zadbać by było profesjonalnie, ale i sympatycznie. 

Do teczki z umową można włożyć:

 • List z powitaniem i podziękowaniem za to, że to właśnie Ciebie wybrała para na swojego fotografa/swoją florystkę/konsultantkę ślubną, etc. 
 • Krótki informator o tym, jak będą wyglądać dalsze etapy współpracy (np. w przypadku salonu sukni ślubnej można umieścić harmonogram spotkań i informator kiedy powinno się przyjść na kolejną przymiarkę, co ze sobą zabrać na pierwszą miarę sukni ślubnej, etc.).

W dniu ślubu - kartka z życzeniami

Dzień ślubu dla wielu usługodawców jest bardzo intensywny. Nie zawsze znajdzie się chwila, żeby osobiście złożyć życzenia parze młodej. Jednak można takie życzenia złożyć w formie pisemnej. 

Kartka z życzeniami przekazana dla młodych będzie miłym gestem. Można ją podać przez innego usługodawcę, świadków lub osobiście wrzucić do skrzynki z kopertami. Parze z pewnością będzie miło, gdy podczas przeglądania kartek z życzeniami dostrzeże i te od swoich usługodawców. 

Drobny upominek 

Drobny upominek dla pary młodej będzie miłym gestem. Nie chodzi tu o drogie prezenty, ale o symboliczny drobiazg, który para dostanie od Ciebie. 

W zależności od tego, czym się zajmujesz, warto prezent dopasować do swojej profesji. Pomyśl, co może być ciekawym podarunkiem? 

Jaki upominek wręczyć?

 • Cukiernia może wręczyć np. słodkie pralinki czy ciasteczka dla pary. 
 • Fotograf podaruje np. zdjęcie oprawione w ramkę czy mini album.
 • Barmani np. butelkę wina.
 • Floryści mogą podarować mini bukiet jako prezent. 

 

W upominku chodzi o gest, o element zaskoczenia. Nie musi być to więc coś bardzo drogiego. Jeśli chcesz czymś zaskoczyć parę - podaruj drobiazg, który idealnie wkomponuje się w to, czym się zajmujesz. 

Podaruj voucher

Voucher to jeden z najlepszych prezentów dla pary młodej. To także element strategii marki i możliwość uhonorowania powracających klientów. Taki bon podarunkowy może być przekazany parze młodej w przypadku ponownego skorzystania z usług Twojej firmy. 

Co może się znaleźć w takim voucherze?

 • Zniżka na kolejne zakupy - w przypadku sklepów z sukniami może to być voucher na zakup sukni wieczorowej. A pan młody może dostać zniżkę na zakup garnituru. 
 • Zniżka na ponowne skorzystanie z usług - w przypadku fotografa ślubnego może to być voucher na reportaż z chrzcin, sesję brzuszkową, sesję rodzinną. Konsultanci ślubni mogą wręczyć bon na przygotowanie imprezy z chrzcin czy rocznicy ślubu. 
 • Voucher-prezent - w przypadku lokali czasami zdarza się, że para dostaje w prezencie kolację z okazji pierwszej rocznicy ślubu.
   

Rocznica ślubu - warto wysłać kartkę

Dzisiaj wysyłanie kartek pocztą tradycyjną to rzadkość. I dlatego może warto skorzystać z tej formy i na pierwszą rocznicę ślubu wysłać swojej parze życzenia wprost do ich domu? 

A jeśli nie masz adresu do korespondencji tradycyjnej i/lub nie chcesz wysyłać życzeń tradycyjną pocztą, to zawsze zostaje zaskoczyć swoją parę e-mailem z gratulacjami. 

W wiadomości do pary można załączyć estetyczną kartkę z życzeniami.Taką kartkę możesz zamówić u grafika lub spróbować wykonać ją samemu. Dobrze, gdyby taka kartka była jak najbardziej zindywidualizowana (o ile jest to możliwe).

Jeśli jesteś fotografem - wykorzystaj do tego zdjęcie z sesji pary. A jeśli nie - możesz poszukać zdjęć od fotografa lub wykorzystać szablon do tworzenia własnych kartek. Z pomocą przyjdzie Ci z pewnością program Canva, w którym można taką wykonać. 

Gwarantuję, że taki gest sprawi wielką radość Twoim klientom. 

Szukając sposobów na zaskoczenie swojej pary trzeba pamiętać, że ma to być tylko drobny, miły gest. Taki, który pasuje do Ciebie i Twojej oferty. Niech ten artykuł będzie formą inspiracji do poszukiwania własnych pomysłów na jej wzbogacenie.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

05 czerwiec 2019

Komentarze