10 cytatów, dzięki którym zmienisz sposób patrzenia na siebie

29 lipiec 2018
Joanna Brodzicka

Nic tak bardzo nas nie wzmacnia jak dobre słowo, usłyszane od drugiej osoby lub przeczytane gdzieś w książce czy internecie. Byleby miało sens i niosło za sobą przesłanie.

Ważne też, aby do nas przemawiało. Znasz takie? Ja znam kilka, które trafiają do serca i dzięki którym mogę zmieniać siebie.

Możesz iść sto razy na zakupy, tysiąc razy do cukierni, zakopać się w pierzynę, a i tak przyniesie to zerowy skutek w dążeniu do lepszego JA. Bo co z tego, że to pomoc chwilowa, dzięki której można wyjść z marazmu, oderwać myśli, poszybować gdzieś hen w przestworza radosnej euforii. To tylko krótka chwila, a co potem? Konsekwencje, bo karta kredytowa świeci pustkami, kilka kilogramów nam przybyło, przespaliśmy zbyt wiele czasu, którego nijak nie potrafimy później nadrobić.

Co w związku z tym możemy zrobić dla siebie, celem poprawienia naszego bytu? Gdzie szukać motywacji, aby zmienić sposób patrzenia na siebie. W oczach ukochanej osoby? To na pewno. Jeśli chcemy coś osiągnąć, mamy własne cele, odmienne od  ukochanego, to może być już nieco trudniej.

Załóżmy, że chcemy dążyć do wewnętrznej równowagi każdego dnia, że nie będziemy się przejmować wiecznie skrzywionym szefem w pracy albo że będziemy więcej się uśmiechać, przez co poćwiczymy mięśnie twarzy, a może zechcemy zrzucić tu i ówdzie, choć cząstkę samej siebie. Nieważne co założymy, tylko w jaki sposób do tego dojdziemy. Gdzie szukać motywacji?


Jest coś takiego, co nazywa się magią słowa. Mądre zdanie, które ma sens i niesie przesłanie, może sprawić, że staniemy się innym człowiekiem. Takim, jakim zawsze być chciałyśmy.

Po przeczytaniu i analizie takich słów będzie nam łatwiej stać się nową "JA". Może nie każdy to zauważy, ale my same dążąc do obranego celu, będziemy przeszczęśliwe. Podrzucam Wam kilka  cytatów, dzięki którym moje życie weszło na nowe tory i do których wracam w chwilach zwątpienia.


Spędziłem większość życia, martwiąc się o rzeczy, które nigdy się nie wydarzyły.
Mark Twain


Brak perfekcji jest piękny. Szaleństwo jest geniuszem. Lepiej jest być absolutnie niedorzecznym, niż absolutnie nudnym.
Marilyn Monroe


Sukces nie jest kluczem do szczęścia, ale szczęście jest kluczem do sukcesu.
Albert Scheitzer


Jeśli uważasz, że możesz czegoś dokonać albo przeciwnie, że nie dasz rady – w obu przypadkach masz rację.
Henry Ford


Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na życie czyimś życiem.
Steve Jobs


Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemowliwego.
Św. Franciszek z Asyżu


Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.
Albert Einstein


Cel to nic innego, jak marzenie z terminem realizacji.
Joe Griffith


Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, abyś nie miał go na krytykę innych.
Christian D. Larson


To czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.
Ralph Waldo Emerson


Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywany „wczoraj”, a drugi „jutro”. „Dzisiaj” to właściwy dzień, aby kochać, wierzyć i żyć w pełni.
Dalai Lama

 

Który z przeczytanych utknął Wam w pamięci? Może warto byłoby choć jeden z nich przepisać i powiesić nad łóżkiem lub w kajeciku podręcznym zapisać, aby w chwilach słabości na niego zerkać? Dajcie znać, czy to na Was działa :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 wrzesień 2017
15 październik 2018

Komentarze