Muślinowa suknia ślubna

03 sierpień 2019
Joanna Brodzicka

Jaki materiał jest idealny na kreację dla panny młodej? Może muślinowa suknia ślubna?


Każda kobieta w dniu ślubu chciałaby wyglądać jak księżniczka z bajki. Kluczem do sukcesu jest zadbany wygląd, odpowiednia suknia oraz dodatki. Polecam jednak umiarkowanie i minimalizm.

Minęły czasy, kiedy na topie były ogromne suknie ślubne na wielkim kole z tysiącem cekinów i naszytych w różnych kierunkach koronek. Tego typu kreacje były bardzo niewygodne i krępowały ruchy. W dodatku, aby ubrać pannę młodą potrzebny był cały zastęp druhen.

Suknie XXI wieku to kwintesencja smaku, dobrego stylu i elegancji. Przy tym wyszukany krój i niesamowite dodatki. Każda panna młoda odnajdzie z pewnością tą swoją wymarzoną i poczuje się w niej jak prawdziwa księżna na balu.

Jednak zdaję sobie sprawę, że w gąszczu propozycji trudno zdecydować się na tę jedyną, dlatego dziś skupię się na konkretnym materiale - na muślinie.

Muślinowa suknia ślubna

Muślin, z którego szyte są kreacje dla panien młodych to niezwykle delikatny, zwiewny, a przy tym romantyczny materiał. Jest to jedwabne i cienkie tworzywo. Najlepiej sprawdza się powłóczystych, lejących sukniach. Przy tym suknie z muślinu są wytrzymałe, więc nie ma obawy, że w trakcie ceremonii możemy ją uszkodzić i nie dotrzyma do świtu. Muślinowa suknia ślubna jest bardzo szlachetna o gęstym splocie włókien.

Warto zwrócić uwagę na skład, czy na pewno suknia z muślinu, którą mamy zamiar zakupić, jest utkana z jedwabiu. Często zdarza się, że mamy do czynienia z podróbką tego eleganckiego materiału. Możemy się spotkać z tańszą wersją - z domieszką bawełny lub syntetycznej jej odmiany.

Jeśli mamy w planie wystąpić w sukni z konkretnego materiału, wypada sprawdzić skład, z którego został utkany.

Czy muślinowa suknia ślubna jest odpowiednia do każdej sylwetki? Z pewnością, gdyż z tego typu tworzywa powstaje wiele fasonów, wśród których każda z Was dobierze odpowiedni dla siebie krój. Są to kreacje w stylu rybki, powłóczyste suknie z trenem, lejące i nieprzylegające do sylwetki, czy o klasycznym lekko rozkloszowanym kroju.

A czy Wy już wybrałyście wymarzoną suknię, czy dopiero jesteście na etapie wertowania ofert? Rozważałyście muślin? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 wrzesień 2017
12 październik 2018

Komentarze