3 proste ćwiczenia, które zrobią z Ciebie lwicę seksu

21 marzec 2018
Joanna Brodzicka

Zgaduję, że w tej chwili nic nie macie sobie do zarzucenia, ale za kilka lat? Kto wie, jacy będziecie. Te 3 proste ćwiczenia pozwolą czerpać Wam radość z seksu przez długi czas!

Czy zdajecie sobie sprawę, że Wasza kondycja fizyczna jest wprost proporcjonalna do Waszych możliwości seksualnych? Jednocześnie wiąże się z nią zapotrzebowanie i radość czerpana z baraszkowania. Jak dowodzą badania naukowe, tylko jedna na sto otyłych osób jest zadowolona ze swojego pożycia seksualnego, a niestety co czwarta osoba przyznała, że unika intymnych relacji.

Dlaczego tak się dzieje? Diagnoza jest prosta. Ludzie z nadwagą po pierwsze są bardziej leniwi i ospali. Nie wyrażają chęci na żaden ruch ponad ten, który zmusza ich do normalnej egzystencji. Nie wykazują również inicjatywy. Częściej bywają również marudni i, przez swoje kompleksy, nieco opryskliwi i denerwujący. Dodać należy jeszcze jedną rzecz – cierpią na różnego rodzaju dysfunkcje seksualne.

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że kobiety wykonujące codziennie 20-minutowe ćwiczenia, związane z wytężoną pracą układu oddechowego i serca, wykazują większą radość ogólnie z życia, ale również chętniej podchodzą do spraw łóżkowych i czerpią z nich dużą satysfakcję. Więc co mogę dodać? Do dzieła Drogie Panie, a Panowie dopingujcie swoje partnerki, sami nie rezygnując z wysiłku fizycznego.

Ruchu nie muszę Wam chyba zanadto reklamować. Kto regularnie zażywa sporej jego dawki, ten wie, o czym mowa i tej grupy nie będę już namawiać. Z kolei apel jest do leniuszków, tak Wam zdradzę w sekrecie, do których od czasu do czasu i ja się zaliczam. Ruch naprawdę pomaga w życiu. Sprawia, że „się chce” – nie chodzi tu tylko o sex, ale o wszystkie aspekty życiowe. Oprócz namawiania Was do ćwiczeń, pokażę Wam - kobietom 3 ćwiczenia, które sprawią, że obudzi się w Was lwica.

Zmysłowe krążki

Stań w lekkim rozkroku, opierając stopy wygodnie na podłożu, na lekko ugiętych kolanach. Teraz wypychaj biodra do przodu i do tyłu. Oddychaj głęboko, miarowo i spokojnie. Kiedy wypychasz biodra do przodu, ściskaj mięśnie kegla i rób wdech, następnie rozluźniaj się, robiąc ruch do tyłu, tym samym rozluźniając mięśnie kegla. Następnie wykonuj okrążenia biodrami, naprzemiennie – w dwóch kierunkach. Przymknij oczy, wyobraź sobie, że On stoi przed Tobą, a Ty chciałabyś tymi ruchami zaprosić go do swojego świata. Na zakończenie, ćwiczenie możesz zastąpić tańcem brzucha.

Drapieżnik

Rozłóż na podłodze matę do ćwiczeń lub cienki koc. Stań na czworaka, opuść jak najniżej tułów i wypnij pośladki. Rozluźnij plecy i klatkę piersiową i kołysz miednicą do przodu i do tyłu przez około 3 minuty. Następnie ustaw się w pozycji nadal na czworaka, ale z wyprostowanymi rękami i nogami w kolanach. W trakcie przechodzenia do tej pozycji zaciśnij pośladki i zrób wdech. Przejdź z powrotem do pierwotnej pozycji na czworaka, rozluźniając miednice i pośladki. Ćwicz przez kolejne 3 minuty.

Słodka kocica

Pozostań w pozycji na czworaka, obniżając tułów i napinając jednocześnie pośladki, kołysząc nimi na boki przez 3 minuty. Następnie zataczaj miednicą niewielkie okręgi, zaciskając i rozluźniając naprzemiennie mięśnie kegla. Teraz przyjmij pozycje lubieżnej kocicy – ręce wyprostowane, grzbiet wypięty ku górze, pośladki ściśnięte. Teraz odchyl głowę do góry, oddychaj spokojnie, a pierś wypchnij do przodu. Kilka razy powtórz ćwiczenie.

Kiedy zaczynamy? Może już dziś, nie ma co czekać na jutro, bo z ćwiczeniami nie można zwlekać. Doskonale Cię odprężą i sprawią, że nabierzesz pewności siebie i wigoru.

Jeśli skorzystałaś z proponowanego zestawu, napisz o swoich przeżyciach i czy osiągnęłaś satysfakcję z ruchu.

Średnia

2.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 styczeń 2019
06 grudzień 2018

Komentarze