Zadbane męskie dłonie Twoją wizytówką w dniu ślubu

04 sierpień 2019
Adrian Bodzioch

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni dla Pary Młodej. Zarówno przyszła żona, jak i mąż w trakcie ceremonii pragną wyglądać najpiękniej jak tylko to możliwe.

 

W tym celu Panny Młode udają się do fryzjera i kosmetyczki, a Panowie?

Panowie oprócz zadbania o swój garnitur, wyprasowaną koszulę i pełne połysku buty mogą również podrasować swój image w salonie fryzjerskim, a także barberskim. Jeden ze specjalistów zajmie się włosami na głowie, a drugi zadba o włosy.

Jednak czy na tych działaniach kończy się przedślubna pielęgnacja wyglądu Pana Młodego?

Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś…

O dłonie każdy z nas powinien dbać przez cały rok, niezależnie od okazji. Zadbana skóra to nasza wizytówka, co dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Wielu Panów zapomina jednak o tej kwestii i nie przykłada zbyt dużej uwagi do codziennej pielęgnacji dłoni. Przez to czas upływa, a na skórze rąk pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Niektórym mężczyznom ten fakt zupełnie nie przeszkadza, szczególnie tym, którzy na co dzień wykonują pracę fizyczną, która sama w sobie niekorzystanie wpływa na kondycję dłoni. Skóra szybko staje się przesuszona i szorstka.

Niezależnie od wykonywanego zawodu, własny ślub to ten wyjątkowy dzień, w którym warto zadbać o każdy aspekt naszego wyglądu - o dłonie również.

Dłonie często zdradzają nasz wiek, jednak istnieje wiele zabiegów kosmetycznych, które są w stanie oszukać ten wskaźnik. Zatem przed ślubem warto, by każdy Pan Młody odwiedził kosmetyczkę i skorzystał z oferty salonu, w którym z pewnością znajdą się zabiegi na dłonie, które nie tylko poprawią kondycję skóry rąk, ale także wpłyną na pozytywny nastrój i przyczynią się do chwil odprężenia i relaksu. Warto zaufać w tej dziedzinie profesjonalistkom, które dokładnie zadbają o każdy centymetr sześcienny naszej skóry, by w dniu ślubu oczarować nie tylko gości i przyszłą żonę, ale także samego siebie.

Wśród zabiegów przedślubnych na dłonie najczęściej stosowana jest parafina i sole zmiękczające, które pozostawia dłonie miękkie i przyjemne w dotyku, a jednocześnie pozwolą na zachowanie naturalnego wyglądu. Kolejnym etapem pielęgnacji jest manicure, o którym również nie można zapomnieć.

A co z paznokciami?

O nich również nie można zapomnieć - paznokcie to równie istotny element naszego wizerunkum, co skóra dłoni. Nie ma nic gorszego niż nieestetyczny kształt paznokci lub co gorsze... skrywany za nimi brud.

Podczas ceremonii ślubnej jest to niezwykle ważne także ze względu na obrączki, czyli jeden z najważniejszych, ślubnych symboli. To właśnie na dłonie podczas zakładania obrączek jest poświęcony cały “focus”, dlatego męskie ręce powinny być nie mniej zadbane niż damskie.

Manicure dedykowany mężczyznom nie zajmuje wiele czasu i respektuje zasady, na którym zależy Panom, czyli ma być schludne, ale nadal naturalnie. Zabieg ten rozpoczyna się od aromatycznej kąpieli dłoni, która zmiękczy skórki i ułatwi ich usunięcie. Następnie za pomocą pilnika manicurzystka nadaje paznokciom perfekcyjny kształt, po tym etapie przychodzi czas na peelingujący masaż oraz aplikację odżywki na skórki i płytkę paznokci. Na koniec pozostaje przyjemny masaż relaksujący i nałożenie odżywczego kremu.

Wszystko to pozwoli w dniu  ślubu Panu Młodemu czuć się wyjątkowo i atrakcyjnie, aż po czubki palców!

Czy oddalibyście się zabiegom na męskie dłonie? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 listopad 2018
17 czerwiec 2019

Komentarze