7 sposobów na lepszy seks w długoletnim związku

24 październik 2017
Natalia Narowska

Do Waszej sypialni wkradła się rutyna? Brakuje Ci palenia lędźwi na samą myśl o wylądowaniu w sypialni z miłością Twojego życia? Oto 7 sposobów, które pomogą Wam poczuć dawny ogień.

Odszukajcie powód

Jeśli w Waszym intymnym współżyciu zaszły niepokojące zmiany, najpierw warto porozmawiać i znaleźć powód, dla którego tak się stało. Ciągły ból głowy, nieustające zmęczenie - to reakcja na stres, który odbija się z pewnością nie tylko na erotycznej sferze związku. Nie możecie zgrać się w czasie? Zaplanujcie TEN dzień w tygodniu, który będzie tylko dla Was, na który będziecie czekać z wypiekami na twarzy.

Uważasz że planowany seks jest nudny? Ja uważam, że daje to możliwość na przedłużoną grę wstępną i rozpalenie się na tyle wcześnie, że po pierwszym szczytowaniu nie będziecie mieli dość.

Przełamcie rutynę

To oczywiste, że masz swoje ulubione pozycje, ale czy pomyśleliście o tym, że otwarcie się na nowe propozycje pozwoli Wam poznać zupełnie nowe doznania? Być może dla jednej pozycji będziecie potrzebowali więcej niż jednej próby, ale może ona okazać się tym, czego Wam brakowało.

Kamasutra to tylko jedna z wielu książek o pozycjach seksualnych, jest ich tak naprawdę nieskończona ilość, bo zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni.

Opowiedz o swoich fantazjach

Czułe lub sprośne słówka mogą Wam pomóc przy grze wstępnej, ale również przy szczytowaniu. Po pierwszym orgazmie, gdy będziecie odpoczywać wtuleni w swoje nagie ciała, opowiedzcie sobie nawzajem o swoich fantazjach.

Pamiętajcie jednak o tym, że nie każda fantazja w realnym życiu przyniesie tyle satysfakcji, ile w Waszych wyobrażeniach. Nie każda fantazja spotka się z entuzjazmem drugiej połówki. I w końcu - nie każda fantazja musi być spełniona - może zostać w sferze fantazji, wyłącznie wypowiadana z Waszych ust.

Wykorzystajcie gadżety

Wspólne przeglądanie asortymentu sklepu z gadżetami erotycznymi może być częścią gry wstępnej. Zamówcie to, co chcecie wypróbować razem, nie wstydźcie się mówić o gadżetach, które wykorzystuje się samemu - wibrator lub masturbator można również zastosować w parze.

Ogromnie stymulującym gadżetem jest lustro - jeśli nie macie w swoim domu możliwości wypróbowania jak na Was działa, wynajmijcie pokój, w którym obok łóżka jest szafa z lustrem.

Kobieto, przejmij inicjatywę!

To mit, że zawsze mężczyzna powinien inicjować seks. Przecież oboje macie na niego ochotę! Dlaczego więc pierwsza nie wyjdziesz z inicjatywą?

Wyobraź sobie jaki szok przeżyje Twój partner, gdy jeszcze nigdy tego nie robiłaś! Zaproponuj mu relaksujący masaż, niech położy się na brzuchu, a gdy już będzie odprężony poproś, by odwrócił się na plecy i… kontynuuj - tym razem chwyty poniżej pasa są jak najbardziej dozwolone!

Mężczyzno, postaraj się bardziej!

Codzienna relacja ma ogromny wpływ na Wasze relacje w łóżku. Nawet, jeśli wydaje Ci się inaczej i seks to dla Ciebie tylko seks, dla Twojej partnerki może mieć to większe znaczenie.

Zatrzymaj się po drodze do domu, kup drobiazg, który sprawi jej przyjemność - niech będą to kwiaty, ulubione perfumy (jeśli nie wiesz jakie, podejrzyj przez kilka dni, których używa najczęściej) lub bilety na koncert lub do kina. Kompletnie bez okazji. Doceń posprzątany dom, ugotowany obiad. Wspomnij, jak bardzo ją kochasz. To, że kiedyś już raz jej to powiedziałeś nie wystarczy.

Wyjedźcie sami

Częstym powodem braku jakiegokolwiek zbliżenia lub sporadycznego seksu w związku są rodzicielski obowiązki. Sypialnia przestaje być afrodyzjakiem, a zaczyna być sypialnią dzieloną z dziećmi. Zaproponujcie dziadkom opiekę nad dziećmi przez cały łikend. Możecie też ustalić ze znajomymi, że raz w miesiącu nawzajem zajmiecie się swoimi pociechami.

Mam nadzieję, że znajdziecie swój pomysł na lepszy seks w długoletnim związku. Chętnie przeczytam w komentarzach Twoje sposoby na polepszenie intymnych chwil :)

Ilustracja: Paulina Koniuk-Fonżychowska

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

18 kwiecień 2020
30 kwiecień 2018

Komentarze