Aplikacje na Twojego smartfona, przydatne w trakcie planowania ślubu i wesela

23 listopad 2017
Paulina Pieśla

Jeszcze kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu, kiedy nasze mamy i babcie brały ślub, żadna z nich nie pomyślała, że w przyszłości będzie można kontrolować jego organizację na bieżąco, z dowolnego miejsca na świecie. Kobiety ze starszego pokolenia zapisywały swoje inspiracje, marzenia, budżety w zwykłych zeszytach i w ten sposób tworzyły pierwsze spersonalizowane wedding-plannery. Dziś, w dobie wszechobecnego internetu i ciągłego pędu każdy z nas szuka ułatwień, które pomogą mu zaoszczędzić niezbędny czas. Wszystko chcemy mieć pod ręką, ‘na już’. Znając współczesny rynek i oczekiwania potencjalnych klientów, twórcy aplikacji prześcigają się w tworzeniu takich, które ułatwią życie. W ten właśnie sposób dotarli również do branży ślubnej i dzięki temu możemy korzystać z aplikacji, które pomogą zaplanować nam ten dzień i ułatwią jego organizację.

AGNESSE

Nie bez przyczyny umieściłam ją na pierwszym miejscu. Aplikację pobierzecie na telefony z systemem Android. Jak widać na screenie aplikacja w całości jest w języku polskim. Została podzielona na najważniejsze kategorie. Po kliknięciu w konkretną, przeniesiecie się do poszczególnych opcji. W sekcji "zadania" umieszczone zostały działania, które powinniście podjąć. Znajdziecie tam te podstawowe, jak np. ogłoszenie Waszych zaręczyn rodzinie, jak również bardziej skomplikowane, m.in. określenie budżetu. Po wykonaniu konkretnego działania odhaczacie go jako zrobione. W zakładce "goście" możecie stworzyć własną listę biesiadników. Wydatki to podzielona na podkategorie sekcja, w skład której wchodzą: sukienki, uroda, kwiaty, obrączki i inne usługi, za które musicie zapłacić. Zakładka "usługodawcy" stworzona została po to, abyście mogli na bieżąco wpisywać firmy, z których usług skorzystacie w tym ważnym dniu. Na koniec zostało nam "odliczanie", czyli ustawiacie sobie suwaczek, który razem z Wami będzie odliczał czas do Wielkiego wydarzenia.

Aplikacja jest naprawdę prosta w obsłudze i przydatna. Jest to taki mini-planner, w którym umieścicie wszystko co najważniejsze. Aplikacja jest bezpłatna. Jedyne co może być odrobinę denerwujące to fakt, że niektóre zdania z języka angielskiego zostały przetłumaczone w sposób nie do końca zrozumiały, ale ostatecznie można przymknąć na to oko.

 

WEDDING CHECKLIST

Jeżeli posługiwanie się językiem angielskim nie sprawia Ci problemu, to jestem przekonana, że ta aplikacja przypadnie Ci do gustu. W pewnym stopniu jest połączona z poprzednią, ale zdecydowanie bardziej rozbudowana pod kątem planowania działań. Wszystkie zadania macie podzielone etapami. Aplikacja podpowiada Wam, co powinniście wykonać rok przed ślubem, kilka miesięcy wcześniej, itd. Po kliknięciu na konkretny okres czasu, aplikacja zada Wam pytania, czy zostały wykonane zadania, które musicie załatwić w tym czasie. Możecie dowolnie modyfikować pytania, usuwać niepotrzebne, oraz dodawać te, które uważacie za słuszne.

 

DIY WEDDING PLANNER

Źródło NIEKOŃCZĄCYCH się inspiracji! Aplikacja szczególnie przypadnie do gustu tym Pannom Młodym, które chcą mieć osobisty wkład w przygotowanie dekoracji, upominków czy ozdób w tym ważnym dniu! Jedynym jej minusem jest fakt, że działa dość wolno, ale naprawdę warto poczekać. Przeprowadzi Was przez świat pełen pomysłów, nowości i pozwoli stworzyć cuda, których Wasi goście nie widzieli na żadnej innej uroczystości!

 

 

ŚLUB I WESELE

Aplikacja niejako połączona z Wedding Checklists, jednak w języku polskim i nieznacznie podobna do Agnesse, jednak zdecydowanie bardziej rozbudowana. Jak widzicie, podzielona jest na kategorie dotyczące zarówno terminów, których musicie dopilnować, ale także zakupów, które musicie zrobić. Każdy podpunkt został maksymalnie dopracowany łącznie z podziałem listy gości na stronę Pani Młodej i Pana Młodego. Zdecydowanie bardziej przejrzysta od Wedding Checklists i będzie idealną alternatywą dla tych z Was, którzy mają problem z językiem angielskim.

 

 

WEDDING DECORATIONS

Kolejne źródło inspiracji z podziałem na te, które możecie wykonać sami oraz te, które możecie zlecić do wykonania firmie, która zajmuje się dekoracjami. Znajdziecie tu chyba wszelkie możliwe kombinacje, połączenia i konfiguracje. Zainspirujecie się przy dekorowaniu sali, kwiatów, zaproszeń, itd. Aplikacja jest w języku angielskim, ale spokojnie można w niej działać intuicyjnie. To, co wyróżnia ją spośród innych to na pewno fakt, że dekoracje zostały podzielone nie tylko na kategorie, ale również na kolory. Jeżeli wybraliście już kolor przewodni wesela i nie wiecie, jak go zastosować w detalach, ta aplikacja na pewno przyjdzie Wam z pomocą!

W internecie istnieje mnóstwo aplikacji, które ułatwią Wam organizację wesela. Warto je wypróbować. Ułatwi to Wam życie i sprawi, że niczego nie przeoczycie!

Korzystacie z jakiejś? :)

(wszystkie aplikacje pochodzą ze sklepu ‘sklep play’)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 kwiecień 2018
28 listopad 2018

Komentarze