Filmowe propozycje na babski wieczór

01 sierpień 2018
Magdalena Gitler

Są takie momenty w ciągu roku, kiedy mężczyźni, zwłaszcza Ci należący do grupy zagorzałych fanów sportów, na długie godziny znikają wpatrzeni w szklane ekrany...

Latem są to Mistrzostwa Świata w piłce nożnej (mam nadzieję, że jakoś je przetrwałyście!), zimą skoki narciarskie, a pomiędzy tymi cieszącymi się w naszym kraju największym zainteresowaniem dyscyplinami, jest jeszcze mnóstwo innych, które także mają swoich fanów. Kiedy Panowie są pochłonięci obserwowaniem sportowej rywalizacji, kobiety miewają różne nastroje. Zamiast narzekać i się denerwować, mam lepszy pomysł – poświęć ten czas na babskie spotkania! Tak naprawdę, każda okazja jest dobra :)

Oczywiście czas, gdy mężczyźni zajmują się czymś innym to nie jedyny moment, w którym takie spotkanie warto zorganizować. Zachęcam Was do tego jak najczęściej! Każdy okazja jest dobra, by zorganizować babskie pogaduchy przy pysznym jedzeniu, ulubionych filmach i kieliszku wina.

Mam dla Was kilka filmowych propozycji na babski wieczór.

Smażone zielone pomidory

Ten film zdecydowanie musiał otworzyć zestawienie propozycji. Opowieść osadzona w lata 30. XX wieku w Alabamie, bawi, wzrusza i pozostawia widza z uczuciem ciepła na sercu. W tej historii każdy znajdzie coś, czego potrzebuje. Jest miłość, przyjaźń, zdrada, wyłamanie się z panujących w społeczeństwie norm, słodko-gorzkie chwile i momenty uśmiechu.

Śniadanie u Tiffany’ego

Czy jest jakaś kobieta, która nie oglądała tego filmu? Albo chociaż nigdy, przenigdy nie widziała zdjęcia przedstawiającego Audrey Hepburn z croissantem i kawą w rękach przed witryną Tiffany’ego? Niezależnie od tego, czy widziałyście tę produkcję, czy nie. Idealnie nadaje się na wspólne oglądanie w kobiecym gronie.

Pearl Harbor

Coś dla miłośniczek filmów z wojenną zawieruchą w tle. Dwóch przyjaciół, uzdolnionych pilotów i przepiękna pielęgniarka, która skradła ich serca. Moje Panie, naprawdę jest na co popatrzeć!

Mr. Church

Jeden z najpiękniejszych filmów, jakie widziałam. Nie jest u nas zbyt popularny, nie miał nawet swojej premiery na polskich ekranach kinowych, a wielka szkoda! Niesamowita historia opowiedziana we wspaniały sposób, który sprawia, że razem z bohaterami płaczemy i się śmiejemy.

Wciąż ją kocham

Ekranizacja powieści Nicholasa Sparksa, który w swoich historiach umiejętnie splata przepiękną, gorącą miłość z bolesną rzeczywistością.

Wciąż ją kocham” to opowieść o trudnej miłości dwojga młodych ludzi, z dwóch zupełnie różnych światów. Miłość, niepewność co do przyszłości i chęć walki o relacje, to podsumowanie tego obrazu z rozczulającą ścieżką dźwiękową.  

Seks w wielkim mieście

Klasyka kobiecego gatunku. Cztery zupełnie różne przyjaciółki, moda, Nowy Jork. Myślę, że nie trzeba nic więcej dodawać.

Luźna propozycja okraszona humorem i lukrem to idealny film na babskie wieczory.

Praktykant

Czasy odbywania praktyk i stażów kojarzą się ze studiami. Przynoszenie kawy i wykonywanie nic nieznaczących, nudnych zadań to uroki początków na zagmatwanym rynku pracy...

Co jednak, gdy praktykant ma… 70 lat i zaczyna pracę w redakcji strony poświęconej modzie? Kto tu kogo będzie uczył?

Mam nadzieję, że moje filmowe propozycje przypadną Wam do gustu i wkrótce zorganizujecie babski wieczór, który pozwoli Wam spędzić cudowny czas ze swoimi przyjaciółkami! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 lipiec 2018
28 kwiecień 2018

Komentarze