Jak poinformować partnera o ciąży?

25 kwiecień 2020
Anna Boenish

Chyba nie ma w życiu sytuacji, na którą możemy przygotować się perfekcyjnie. Jednym z tych zupełnie szalonych i nieprzewidywalnych wydarzeń jest postawienie się w roli rodzica.

Niezależnie od liczby przeczytanych poradników, rozmów i wiedzy - wychowywanie dziecka to niesamowicie odpowiedzialna sprawa, która w codzienności może nas mocno zaskoczyć.

Obojętnie czy planowaliście powiększenie rodziny, czy jest to dla was duża niespodzianka - przedstawię wam parę kwestii, które pomogą odnaleźć się w tej sytuacji i cieszyć tym wyjątkowym stanem!

Dwie kreski na teście

Zazwyczaj pierwszym sygnałem dla kobiety jest spóźniający się okres. Później robimy test - jeśli wyjdzie pozytywny, biegniemy po kolejny do apteki, tak coby mieć pewność.

Reakcje mogą być różne - od wielkiej radości do płaczu i wielkiego lęku i są to zupełnie naturalne zachowania. Nie obwiniaj się, jeśli nie skaczesz ze szczęścia i czujesz nieprzyjemne emocje - szykująca się tak duża zmiana w życiu może wywołać naprawdę skrajne uczucia i to jest w porządku.

Jak powiedzieć o ciąży partnerowi?

Kolejnym krokiem jest powiadomienie partnera i rodziny o nowym członku rodziny. Wyjść z tej sytuacji jest parę - często pary wspólnie robią test, więc dowiadują się w tym samym momencie. Jeśli jednak chcesz zaskoczyć przyszłego tate, poniżej zostawiam parę pomysłów jak zrobić to w oryginalny sposób.

Tradycyjnie 

Kup małe buciki dla niemowlaka i zapakuj je razem z testem ciążowym do ozdobnego pudełka.

Jest to najpopularniejszy sposób przekazywania dobrej nowiny!

Ubierz się w słowa! 

Macie już dzieci? Dobrym pomysłem będzie kupienie im t-shirtów z napisem “najlepszy brat/siostra na świecie”! Przy okazji spraw swojemu partnerowi koszulkę lub kubek z podobnym napisem i po cichu obserwuj jego zaskoczenie!

Girlanda pełna wspomnień 

Nad łóżkiem rozwieś girlandę, do której przyczepisz wasze zdjęcia, również te z dzieciństwa. Na samym końcu umieść karteczkę z napisem “To be continued…” i zdjęcie z pierwszego USG.

Jak powiedzieć o ciąży rodzinie?

Kiedy już nacieszycie się dobrą nowiną, przyjdzie czas na informowanie rodziny… Tutaj macie większe pole do popisu!

Album rodzinny 

Skompletujcie piękny album rodzinny. Wklejcie do niego wspomnienia z różnych uroczystości, zdjęcia ze ślubu czy wspólnych wakacji. Na ostatniej stronie wklejcie USG i podarujcie prezent przyszłym babciom i dziadkom!

Makaron? 

Hest to chyba mój ulubiony pomysł. Zabawny i niesamowicie kreatywny! Przygotujcie ładne paczuszki a do środka włóżcie… makaron babuni oraz dziadka do orzechów. Jak myślicie, jak szybko zorientują się w czym rzecz?

Wspólne zdjęcie 

Ustawcie telefon lub aparat na statywie i zaoferujcie piękne, rodzinne zdjęcie. Zamiast samowyzwalacza, włączcie nagrywanie i powiedzcie, że na trzy cztery wielki uśmiech! Zamiast uśmiechu krzyknijcie radosne “Jesteśmy w ciąży!” - dzięki temu reakcja zostanie uwieczniona na filmie i nie wzbudzicie podejrzeń!

Czas na plany

Po poinformowaniu bliskich, przyjdzie czas na pierwsze plany i niepokoje. Kolejne wizyty u lekarza, szukanie najlepszych poradników i kompletowanie wyprawki.

Warto w tym momencie porozmawiać i ustalić logistyczne kwestie - jak będzie wyglądać opieka nad dzieckiem? Które z was skorzysta z urlopu po narodzinach?

Zorganizujcie swoje fundusze i uwzględnijcie, że teraz czeka was sporo wydatków. Jeśli dobrze zorganizujecie czas i finanse, nic nie będzie wam straszne!

Wykorzystajcie dobrze czas ciąży

Ta piękna nowina na pewno bezpowrotnie zmieni wasze życie, jednak starajcie się korzystać z tego czasu najbardziej jak możecie. Wychodźcie na randki, odpoczywajcie, planujcie i marzcie o tym, jak będzie wyglądało życie w trójkę.

Macie 9 miesięcy na przygotowanie się do roli rodzica, ale pamiętajcie - żaden z nas nie jest perfekcyjny i nigdy nie będzie. Oboje jesteście wystarczający i poradzicie sobie ze wszystkim - jestem tego pewna.

W jaki sposób przekazaliście wieść o ciąży swoim bliskim? Opowiedzcie swoje historie w komentarzach!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 czerwiec 2018

Komentarze