Białe dywany

17 listopad 2018
Magdalena Magdziarz

Kroczenie po białym dywanie w drodze do ołtarza to marzenie wielu par. Coraz więcej firm dekoratorskich ma w swojej ofercie spełnienie tych snów.

Jednak co począć, gdy nie mamy takich funduszy?

Opcja 1

Biały chodnik to alternatywa dla klasycznego dywanu. Jest dużo cieńszy od standardowych, przy intensywnym podłożu będzie widać prześwity.

Doskonale sprawdzi się, gdy podłoga jest jednolita lub jasna. Różnica widoczna jest głównie w cenie. Taki chodnik kupimy na portalach aukcyjnych lub w sklepach internetowych za ok. 100-150 zł w zależności od długości. Dla porównania: profesjonalny dywan to koszt od 350 zł wzwyż.

 

Opcja 2

Wypożyczalnie dekoracji ślubnych to coraz popularniejsze rozwiązanie.

Wiele firm zajmujących się dekorowaniem ślubów ma też dodatkowe dywany na potrzeby wypożyczeń. To dobra opcja, jeśli macie osobna florystykę lub kiedy zdobicie kościół sami. Koszt takiego rozwiązania to 150-300 zł. Zależy to od rodzaju dywanu, czasu wypożyczenia, ilości metrów. 

Opcja 3

Jeśli powyższe rozwiązania odpadają, czas pomyśleć nieco bardziej kreatywnie.

Biel w drodze do złożenia przysięgi może objawiać się nie tylko w formie dywanu. Ścieżka wysypana płatkami róż to jakże romantyczna opcja. Można też ławki udekorować długa tkaniną. Jeśli będzie tej bieli naprawdę dużo to efekt zaskoczy każdego.  Dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań mam ciekawy pomysł: zamiast dywanu... papier. Trzeba tylko uważać, by nikt nie uszkodził tak delikatnej faktury.

Zdecydowaliście się na biały dywan? Podzielcie się doświadczeniami. Moim zdaniem ten element dodaje podniosłości i charakteru niezwykłym wydarzeniom tego dnia :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 październik 2019
19 sierpień 2018

Komentarze