Kim jest bridezilla i co zrobić, aby się nią nie stać?

03 maj 2020
Magdalena Gitler

Przygotowania do ślubu to wyjątkowy, piękny, ale też bardzo stresujący czas. Czy wiesz, że psychiatrzy badający zjawisko stresu uznali ślub za jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka?

Czy to oznacza, że powinnaś zrezygnować ze ślubu i wesela? Absolutnie nie i nie temu chcę poświęcić dzisiejszy tekst. Wspominam o tym, bo warto pamiętać, że w stresie ludzie zachowują się różnie. Czasami można powiedzieć, że na chwilę przestają być sobą.

Przygotowania do ślubu, chociaż angażują oboje małżonków, często są jednak większym przeżyciem dla Panny Młodej, która może stać się prawdziwą bridezillą.

Bridezilla – co oznacza to słowo?

Cambridge Dictionary tłumaczy słowo „bridezilla” w następujący sposób: „a woman who is getting married, who becomes difficult and unpleasant to deal with becouse she wants to control every aspect of her wedding”, czego sens możemy przetłumaczyć jako „kobieta wychodząca za mąż, która staje się trudna i nieprzyjemna, ponieważ chce kontrolować każdy aspekt swojego ślubu”.

Myślę, że ta definicja dość precyzyjnie oddaje niespokojnego ducha bridezilli. Czy jednak to naprawdę możliwe, że kobieta, która wkrótce ma zostać szczęśliwą żoną i planuje dzień przez wiele osób uznawany za jeden z najpiękniejszych w ich życiu, podczas przygotowań do ślubu staje się aż tak trudna do zniesienia?

Niestety tak.

Dlaczego można stać się bridezillą?

Powody na pewno mogą być różne. Niektóre Panny Młode po prostu mają trudny charakter, inne zmieniają się w bridezillę w obliczu stresu i presji, która otacza przygotowania ślubne. Ślub i wesele to bardzo często pierwsza okazja do zaplanowania takiego przyjęcia, która jednocześnie wymaga podjęcia wielu decyzji oraz wypracowania pewnych kompromisów. Panny Młode z każdej strony otaczane są pięknymi inspiracjami i bombardowane wskazówkami innych osób, a często także ich oczekiwaniami.

Dużą rolę odgrywają też własne ambicje a organizacja ślubu, który zachwyci, gości staje się celem i wyzwaniem spędzającym sen z powiek. Do tego dochodzą jeszcze napięcia związane z pracą, czy życiem codziennym. Wszystko zebrane razem naprawdę może przytłoczyć! Zwłaszcza osobę, która po raz pierwszy w życiu stoi przed takim wyzwaniem jak organizacja ślubu.

Kim dokładnie jest bridezilla?

Słowo „bridezilla” trafiło do nas  z języka angielskiego, a w Internecie nie brakuje opowieści o Pannach Młodych, które niemal terroryzują swoich najbliższych każąc im chudnąć, farbować włosy czy zakładać określone stroje, a w skrajnych przypadkach z różnych powodów potrafią nawet wykluczyć ich z udziału w uroczystości lub wytoczyć przeciwko nim sprawę w sądzie. A trzeba dodać, że to i tak dość mało spektakularne historie!

Nie brakuje też takich opowieści, które sprawiają, że włosy jeżą się na głowie. Kłótnie z najbliższymi, z przyjaciółmi, krzyki, pretensje, płacz i awantury mogą sprawić, że przygotowania do ślubu zmienią się w prawdziwy koszmar!

Jak uniknąć stanią się bridezillą?   

Przede wszystkim pozbyć się przekonania, że wszystko musi wyglądać idealnie. Zdjęcie z siebie takiej presji naprawdę znacznie ułatwia sprawę! Nie zawsze będziesz miała nad wszystkim kontrolę. Oczywiście możesz przygotować się na różne ewentualności, ale niestety nie da się przewidzieć każdej możliwej sytuacji (życie pisze czasami naprawdę spektakularne scenariusze!).

To oczywiste, że organizując ślub i wesele chciałabyś, aby wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Mam ogromną nadzieję, że tak będzie, jednak organizacja przyjęcia wymaga podjęcia pewnych decyzji – często zależnych także od różnych warunków np. finansowych, na które nie zawsze mamy wpływ.

Tak, organizacja ślubu to o idealny moment na to, aby spełniać swoje marzenia, jednak podczas podejmowania decyzji słuchając głosu serca i emocji warto myśleć również zdroworozsądkowo i wybierać najlepsze dostępne dla nas możliwości.  Nie zawsze będziesz mogła kupić suknię ślubną od projektanta albo zapewnić gościom kosztowne atrakcji i warto się z tym pogodzić, aby później uniknąć rozżalenia i frustracji.

Jeśli czujesz, że organizacja ślubu i wesela zaczyna Cię przytłaczać porozmawiaj o tym z narzeczonym, przyjaciółką, rodzina albo osobami, z którymi masz świetny kontakt. Chyba każda Panna Młoda czasami daje się ponieść emocją i szaleństwu i nie jest to nic dziwnego!

Przygotowania do ślubu i ten wspólny czas, który na nie poświęcicie, może być naprawdę piękny i cudowny. Jednak co zrobić, aby określenie bridezilla nigdy Cię nie dotyczyło? Przede wszystkim pamiętaj, że najważniejsi w dniu ślubu jesteście Wy - reszta jest tylko dodatkiem. Oczywiście ważnym, ale nie na tyle, aby przysłonić to, co najważniejsze.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 styczeń 2018
12 lipiec 2022

Komentarze