Jak udekorować tort weselny?

16 wrzesień 2017
Natalia Narowska

Czym jest Cake Topper? Niczym innym, jak dekoracją, którą umieszcza się na jednym z najwyższych pięter tortu weselnego. Tradycyjną dekoracją jest Młoda Para, wykonana z masy cukrowej, drewna lub tworzywa sztucznego. Jednak moda się zmienia i coraz częściej można spotkać dekoracje dopasowane do przewodniego motywu wesela lub kompletnie zwariowane dekoracje, na pierwszy rzut oka kompletnie się do tego nie nadające.

Figurki Pary Młodej... z akcesoriami

Tradycyjne figurki pary młodej to nadal powszechna dekoracja tortu. Jeśli lubisz łączyć klasykę z nowoczesnością możesz wybrać figurki personalizowane, np. z akcesoriami nawiązującymi do Waszego hobby.

Jeśli posiadacie dzieci możecie również zamieścić figurki z ich podobiznami w dolnej części tortu. Co sądzisz o takim rozwiązaniu?Toppery w kształcie zwierząt

Najnowszy trend w dekorowaniu weselnych tortów! Topper z motywami zwierzęcymi - para jeleni, sówek lub kotów - w zależności od Waszych preferencji. Wyobraź sobie zaskoczenie gości, gdy zamiast Pary młodej zobaczą parę zwierzaków w muszce i welonie.

Personalizowane napisy

Napisy z brokatem lub w kolorze przewodnim wesela. Wybierz pierwsze litery Waszych imion lub wspólne od tego dnia nazwisko. Bardzo ważny będzie wybór fontu, czyli kształtu liter - niech będą dopasowane do tych, które umieściliście na winietkach.

Taka dekoracja powinna być umieszczona na wspornikach, które wbite w ciasto dadzą gwarancję, że napis nie spadnie.


Świeże kwiaty i owoce

Lubisz niestandardowe rozwiązania? Zrezygnuj całkowicie z figurek i wybierz świeże kwiaty. Modny obecnie tort nude (taki, w którym widoczne jest ciasto, jego boki nie są pokrywane masą) pięknie komponuje się ze świeżymi kwiatami i leśnymi owocami - truskawkami, malinami czy porzeczkami. Będzie to tort idealny, jeśli Wasze wesele jest organizowane w ogrodzie lub innym, otoczonym zielenią plenerze.


Ramka ze zdjęciem Pary Młodej

Przyznam szczerze, że jeszcze takiego rozwiązania nie widziałam na żadnym z wesel, na którym byłam, ale zawsze jest to dodatkowy pomysł - może właśnie ten Ci się spodoba!. W ramce możesz umieścić zdjęcie z zaręczyn lub innej, wyjątkowej dla Was okazji.

Figurki z klocków

Szukasz czegoś bardziej zwariowanego? Pół dzieciństwa spędziliście na układaniu budowli z klocków LEGO? Jesteście totalnie zakręceni na ich punkcie? Udekorujcie tort minifigurkami! Do wyboru macie kultowe postacie z filmów i książek lub po prostu męską figurkę w garniturze oraz damską w sukni ślubnej. Jeśli uważasz, że są one za małe sprawdź asortyment DUPLO lub PLAYMOBIL - na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Dekoracje z masy cukrowej lub marcepanowej

Masa cukrowa lub marcepanowa daje szerokie pole do popisu. Jest dostępna w wielu kolorach lub możliwa do zafarbowania. Jeśli zlecisz wykonanie personalizowanych
figurek profesjonalnemu modelarzowi będziesz mieć gwarancję, że zachwycą one nie tylko Ciebie, ale również zaskoczą gości.

Z takiej masy możliwe jest wykonanie również figurek zwierząt, o których wspomniałam wyżej.


Laserowe wycinanki

Wycinanie laserem pozwala na przygotowanie precyzyjnych dekoracji, łatwych do zamieszczenia na szczycie weselnego tortu. Wyglądem przypominają one cienie na ścianie. Wśród inspiracji można znaleźć obrys Pary Młodej, inicjały lub motywy takie jak góry, drzewa lub serca.

Tego typu dekoracje mogą być wykonane z masy akrylowej, drewna lub wysokiej jakości kartonu.


Girlanda z inicjałami lub zdjęciami

Uwielbiasz girlandy? Możesz umieścić taką miniaturową dekorację na swoim weselnym torcie. Flagi mogą mieć nadrukowane litery układające się w napis lub wyłącznie pierwsze litery Waszych imion. Możecie powtórzyć ten motyw przygotowując dekorację za Waszymi plecami przy stole lub ozdobę przy wejściu do sali weselnej.

Co sądzisz o powyższych propozycjach i alternatywach dla klasycznych figurek Pary Młodej? Jak planujesz udekorować swój tort?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 kwiecień 2018
15 październik 2018

Komentarze