Casualowy ślub

18 styczeń 2020
Adrian Bodzioch

Ślub kojarzy nam się - dość słusznie - jedynie z elegancką i bardzo wzniosłą ceremonią, przełamaną tylko i wyłącznie dobrym trunkiem i równie fajną zabawą. Nie zawsze jednak ślub musi stać w jednej linii z eleganckimi ubraniami.

Nowocześni Nowożeńcy bardzo często decydują się na wystąpienie w...casualowych ciuchach, zupełnie na przekór tradycji. W naszej szerokości geograficznej zdarza się to bardzo rzadko, lecz trend zaczyna powoli przybierać na sile, a Nowożeńcy zaczynają dbać wyłącznie o swoje samopoczucie, które nie zawsze w eleganckich strojach jest na najwyższym poziomie.

Casualowy ślub w pigułce

Jeśli preferujesz styl swobodny, a ostatni raz widziałeś się z marynarką parę lat temu, możliwe, że nie będziesz czuć się w niej dostatecznie luźno także na swoim ślubie i weselu. Marynarki są swoistą zbroją, piękną i niezwykle męską, ale jednak zbroją, której komfort nie wszystkim musi odpowiadać.

Niektóre osoby wręcz paraliżuje założenie marynarki oraz spodni i koszuli domkniętej krawatem i ciężko będzie im myśleć o świetnej zabawie, czy o wyjściu dobrze na zdjęciach lub filmie. Warto wówczas zastanowić się nad casualowych ślubem, który choć zupełnie sprzeczny z ideą tej ceremonii, to jednak niezwykle ciekawy.

Jakie ubrania podczas casualowego ślubu?

Hulaj dusza! Tak naprawdę w casualowym ślubie liczy się tylko i wyłącznie Wasza inwencja twórcza, nic ponadto. Pamiętaj jednak, że mimo wszystko musicie oboje wyglądać schludnie i zadbanie. Odpadają zatem wszelkie domowe dresy czy wyciągnięte bluzy.

Zobaczcie moje propozycje na swobodny ślub, idąc po szeblach od najbardziej “formalnych”, aż po skrajnie luźne.

Garnitur lniany, koszulka polo i mokasyny. Niezwykle ciekawy, iście letni zestaw, który będzie wyglądał oszałamiająco dobrze mimo zupełnej sprzeczności z zakorzenioną już istotą ślubu. Garnitur z lnu jest niewiarygodnie wygodny, zazwyczaj nie ma żadnej konstrukcji, w tym także zero wypełnienia ramion. Sam materiał jest lekki i znakomicie przepuszcza każdy powiew wiatru, dlatego sprawdzi się nawet podczas super upałów. Koszulka polo pod spodem musi być włożona w spodnie od kompletu z marynarką, a kołnierzyk musi być ładnie schowany pod wyłogami marynarki. Mokasyny wyglądają wakacyjnie - pamiętaj, aby ich nie wypychać skarpetami. Założ je na gołe stopy lub kup skarpetki w postaci niewidzialnych stopek, które są znacznie niższe niż typowe wersje spotykane w sklepach.

Koszulka polo, spodnie w kant i driving mocs lub białe trampki. To druga forma smart-casualu, która jest jeszcze bardziej nastawiona na luz niż powyższa. Musimy założyć zupełnie gładką polówkę - może być lniana - bez ozdób, wzorów i dodatków, najlepiej błękitną lub białą. Do tego na dół załóż spodnie w kant, mogą być również lniane, a na stopy - driving mocs lub białe trampki.

Iście wakacyjny, bardzo luźny, lecz także “sharp” zestaw na nietuzinkowy ślub.

A co ubrać na ślub jesienią lub wiosną?

Tworząc zestaw jesienny zamień len na wełnę, a wycięte buty na eleganckie broguesy, monki lub oksfordy w przypadku bardziej eleganckich modeli spodni.

Pamiętaj - najbezpieczniejsze będą zawsze spodnie w kant, które są równie wygodne co jeansy. Marynarka, owszem, potrafi dać w kość podczas takich ceremonii, ale spodni nie warto unikać, są całkowicie uniwersalne.

Jesienią zamień koszulkę polo na ciepłą marynarkę z grubej wełny albo - w scenariuszu jeszcze bardziej swobodnym - na minimalistyczny sweter lub jednokolorowy golf. Dla podtrzymania ślubnej atmosfery pod sweter możesz założyć koszulę, po czym wystawić kołnierzyk na zewnątrz.

Pozdrowienia

Wasz Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 grudzień 2018
30 lipiec 2019

Komentarze