Podzielcie się szczęściem w nietypowy sposób

10 maj 2018
Dominika Zięba

Charytatywna Fantowa Loteria Ślubna to zupełnie nowa inicjatywa, której celem jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. Na czym polega, jak wziąć w niej udział – o tym wszystkim opowiedziała mi Katarzyna Proć z Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Ślub i wesele to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka – chcemy, aby wszystko wypadło perfekcyjnie, pozwalając sobie na odrobinę zdrowego (?) egoizmu, którym usprawiedliwiamy wszelkie fochy i organizacyjne zachcianki. Może to jeden z nielicznych momentów, kiedy bezkarnie możemy tupnąć nogą i wrzasnąć – Tak ma być i koniec! Wiecie na czym według mnie polega magia ślubu i wesela? Mimo tego, że na parę chwil stajemy się pępkiem świata, wielu z nas chce zrobić coś dobrego dla innych, aby podzielić się tą rozpierającą radością i szczęściem. Prośba o pieniężne wsparcie dla domu dziecka zamiast kwiatów od gości, zbiórka karmy dla pobliskiego schroniska – możliwości jest wiele.

Co powiecie na Charytatywną Fantową Loterię Ślubną? Na czym polega i dlaczego warto wziąć w niej udział? Zapraszam do lektury :)

Skąd pomysł na ślubną loterię? To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Zainspirowaliście się zagranicznymi projektami czy to zupełnie nowa forma atrakcji weselej?

Pomysł na Charytatywną Fantową Loterię Ślubną wziął się z coraz większego doświadczenia w przedsięwzięciach fundraisingowych. Wcześniej prowadziliśmy loterie fantowe na piknikach organizowanych dla naszych podopiecznych i ich rodzin oraz innych letnich eventach. Wiedzieliśmy, że ten pomysł sprawdza się w innych państwach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i jest to dobra zabawa. Zastanawialiśmy się, co my możemy dać w zamian za pomoc od naszych darczyńców, bo są ludzie, którzy mają naprawdę wielkie serca i bezinteresownie pomagają. Doszliśmy do tego, że ślub i wesele to czas ogromnej radości dla Młodej Pary, ale i gości. Znaleźliśmy sposób na to, aby podzielić się tą radością w dość nietypowy sposób :)

Na czym polega loteria? Jestem przyszłą Panną Młodą, co powinnam zrobić, aby wziąć w niej udział?

Odwiedzić naszą stronę internetową (loteriaslubna.pl) i sprawdzić, jakie wzory losów proponujemy, a później przekonać narzeczonego do akcji :)

Następnie należy złożyć zamówienie drogą internetową. Odezwiemy się mailowo w ciągu 1-2 dni roboczych. Losy przygotowujemy w ciągu 3 tygodni i wysyłamy do przyszłej Młodej Pary. Najczęściej losy układane są przy winietkach, a czasem po prostu je zastępują.

Młoda Para informuje gości, że wszyscy biorą udział w Charytatywnej Fantowej Loterii Ślubnej. Należy zdrapać zdrapkę z tyłu losu i sprawdzić, czy jest to los wygrany. Każdy los ma przydzielony numer - jeśli pod zdrapką kryje się nagroda, to trzeba zarejestrować go na naszej stronie, a my wysyłamy nagrodę.

Jakie nagrody można wygrać biorąc udział w loterii?

Można zgarnąć pendrivy, sprzęt AGD oraz ekspresy do kawy.

Czy losy można personalizować? Mam wybrany motyw przewodni wesela i chcę dostosować wzór losów, aby wszystko idealnie ze sobą współgrało.

Jak najbardziej i wiele par tak robi. Narzeczeni często są dla nas inspiracją, podsuwają pomysły, przekazują informację o nowych trendach. Czasami dostaję wzór zaproszenia/winietek lub całej linii papeterii z prośbą o dopasowanie losów, dokonanie pewnych zmian. Podchodzimy do loterii profesjonalnie - wiemy, że każdy szczegół jest ważny w tym dniu, szczególnie dla przyszłej Panny Młodej.

Jaka jest minimalna wielkość zamówienia? Jak długo trzeba czekać na realizację?

Standardowe wzory losów przygotowujemy w każdej ilości. Specjalne zamówienia przygotowujemy w ilości powyżej 50 sztuk, jest to kwestia zamawiania dodatkowych materiałów. Koszt jednego losu to 3 zł. Zamówienia realizujemy w ciągu 3 tygodni od zatwierdzenia projektu losu.

Czy poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem? W jaki sposób loteria jest promowana?

Zainteresowanie pierwszą edycją Charytatywnej Fantowej Loterii Ślubnej wręcz nas zaskoczyło. Otrzymaliśmy ponad 100 zamówień, co można łatwo zobrazować jako 2 wesela na każdą sobotę przez cały rok. Wyprodukowaliśmy blisko 10 000 losów. Pary piszą do nas, że loteria jest oryginalnym i dobrym pomysłem na upominek dla gości i dobrą zabawę.

Staramy się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym charytatywnym przedsięwzięciu. Piszemy do mediów lokalnych i ogólnopolskich, wysyłamy informację do portali i blogów ślubnych. Informację o loterii umieszczamy również na portalach społecznościowych i forach. Często, kiedy pytam pary narzeczonych skąd dowiedziały się o loterii, dostaję informację, że poleciła nas inna para i to jest chyba najlepszy efekt naszych działań.

 

Czy taka atrakcja weselna podoba się gościom? Czy macie jakieś relacje par, które brały udział w loterii?

Myślę, że ilość sprzedanych losów jest najlepszym dowodem, że goście reagują entuzjastycznie na tego rodzaju upominek. Jest to okazja do dobrej zabawy, ale myślę, że ważna jest również świadomość charytatywnego celu.

Staramy się sprawdzać efekty naszej pracy i często po dacie ślubu wysyłamy maila z zapytanie „Jak było?”. Pary piszą później do nas, że losy się podobały, że były miłym zaskoczeniem dla gości, czasem otrzymujemy też zdjęcia z uroczystości. To jest chyba najlepszy moment - ma się trochę wrażenie, że byliśmy częścią tego ważnego dnia.

Na co przeznaczane są pieniądze z zakupu losów?

Organizatorem Charytatywnej Fantowej Loterii Ślubnej jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Środki zebrane z loterii są przeznaczone na działalność organizacji. Uzyskane środki przekazujemy na działalność wychowawczą i opiekuńczą nad podopiecznymi Fundacji.

Nasze główne wydatki dotyczą:

– prowadzenia zajęć edukacyjnych i wychowawczych dla dzieci;
– organizowania korepetycji i pomocy w nauce;
– zapewnienia codziennych posiłków;
– zorganizowania wyjazdów i warsztatów edukacyjnych;
– pokrycia bieżących kosztów funkcjonowania ośrodków (czynsz, woda, energia, itp.).

Ślub i wesele to wydarzenia, które dostarczają nam tyle pozytywnych emocji, że można by nimi obdarować całe miasto. Niech ten dzień będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na białą suknię, limuzynę czy dopracowany w najdrobniejszych szczegółach pierwszy taniec – zróbmy coś dobrego, bo dobro zawsze wraca – ze zdwojoną siłą :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 listopad 2017
10 wrzesień 2019

Komentarze