Malowanie piaskiem, światłem, a może śniegiem? Propozycje na wykorzystanie sztuk wizualnych na weselu!

16 sierpień 2019
Anna Żaczek

Czym zaskoczyć gości na weselu – to nie jedyne pytanie przyszłych Państwa Młodych, niemniej jednak pojawia się na liście „spraw do przemyślenia”.

W poszukiwaniu inspiracji natrafiłam na dosyć ciekawy pomysł prezentacji sztuk wizualnych, który sprawdza się również w klimatach weselnych. Być może pamiętacie występ jednej z uczestniczek polskiej edycji programu „Mam talent” - Tetiany Galistyny, która malowała obrazy piaskiem? Był to niezwykły pokaz. Artystyczne widowisko zyskało uznanie nie tylko jurorów, ale ogromnej rzeszy publiczności i przyniosło utalentowanej dziewczynie wygraną.

Z czasem Tetiana założyła teatr oraz pierwszą w Polsce szkołę animacji piaskiem. Malowanie piaskiem to nie jedyna technika, jakiej używa w swoich pokazach. Należy do nich również malowanie światłem, szybkie malowanie, malowanie śniegiem. Połączenie talentu, wyobraźni i techniki daje niezwykły efekt.

Jaki temat na weselny pokaz?

Tematyka obrazów ustalana jest podczas zamawiania pokazu i jest dostosowana do potrzeb oraz oczekiwań organizatora wesela. Tworzone na żywo obrazy mogą być formą podziękowania dla rodziców lub niezwykłą opowieścią o miłości Młodej Pary, o ich pasjach, przyjaciołach, rodzinie – to już zależy od pomysłowości zamawiającego.

Pokazy trwają około 10 minut, nie jest to dużo, ale zważając na wiele innych atrakcji weselnych, mogą stanowić bardzo emocjonalne przeżycie dla gości, rodziców czy samych państwa Młodych – w zależności komu są dedykowane. W praktyce weselnej sprawdzają się dwie sesje z krótką przerwą.

Warunki pokazu animacji piaskiem

Pokazy przeprowadzane są najczęściej wieczorem w zaciemnionym pomieszczeniu. Kamera skierowana na stół, na którym artysta tworzy animację piaskiem, przesyła obraz na ekran widoczny dla widzów.

Alternatywą - dużo tańszą od pokazu na żywo - jest tworzenie obrazu w studio, którego nagranie jest przesłane do odbiorcy, a czas odtwarzania zależy tylko i wyłącznie od organizatora wesela.

Gwiezdne show

Kreatywność artystów nie zna granic. W przypadku Visual Art Show, zabawa jest bardziej wyrafinowana.

O ile w animacji piaskiem wszystkie ruchy i efekty artystyczne są widoczne od razu, to w przypadku tego show ostateczny efekt widoczny jest dopiero w fazie końcowej, kiedy artysta rozsiewa tajemniczy pył na obracającym się płótnie. Pokaz połączony z muzyką i tańcem tworzy niezwykle efektowne widowisko.

Przygotowania do realizacji indywidualnego projektu

Warto wcześniej skontaktować się telefonicznie w celu rezerwacji terminu realizacji samego projektu oraz terminu spotkania z menadżerem. Na właściwe spotkanie należy przygotować kilka informacji – wstępne oczekiwana, komu chcemy dedykować pokaz, informacje o miejscu przyjęcia weselnego, stylu wesela, zdjęcia.  

Wstępne propozycje i pomysły z pierwszego spotkania przekładane są na szczegółowy projekt, który następnie przesyłany jest do akceptacji klienta. W kolejnych krokach - w dniu realizacji projektu - na miejscu przeprowadzane są techniczne oraz artystyczne próby, a o wyznaczonej godzinie następuje niezwykłe show.

Wszystkie te pokazy są przede wszystkim dynamiczne, goście weselni z pewnością docenią artystyczny efekt uzyskany na żywo, a najbliżsi,widząc swoją historię utrwaloną w tak atrakcyjny sposób, zyskają niezapomniany moment wzruszenia i przeświadczenie o swojej wyjątkowości!


A zatem, czy chcecie usłyszeć na swoim weselu głośne – WOW!? Jeżeli tak, to koniecznie rozważcie którąś z tych propozycji.

Co ciekawe, pokaz malowania piaskiem oraz solą mogliście podziwiać na żywo podczas XIV Małopolskich Targów Ślubnych, które odbyły się 14 stycznia w ICE Kraków. Byliście, widzieliście? Podzielcie się wrażeniami :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 sierpień 2021

Komentarze