Co powinnyście wiedzieć o fryzurze ślubnej? Wywiad ze stylistką fryzur Czarna Róża Art

02 lipiec 2019
Magdalena Magdziarz

Róża - kobieta pełna pasji, kreatywna dusza. Działa jako Czarna Róża Art. Prywatnie tancerka, a zawodowo genialna stylistka fryzur.

Tworzy cuda z włosów. Jej prace doczekały się licznych publikacji a talent doprowadził do roli szkoleniowca. Stanowi dla wielu źródło inspiracji.

Fot. Jacek Krzyżowski/ Mod. Dominika/ Fryz. Czarna Róża Art

Cześć Róża! Cudownie, że zgodziłaś się na tę rozmowę. Pewnie domyślasz się, na czym dziś się skupimy. Fryzury ślubne dla wielu są Twoim znakiem rozpoznawczym: nieszablonowe, kunsztownie wykonane. Skąd czerpiesz inspiracje na ich tworzenie?

Inspiracją są dla mnie zawsze kobiety :) Te, które przychodzą ze swoimi wyobrażeniami, oczekiwaniami, ale też energią, błyskiem w oku, uśmiechem.

Staram się by fryzura pasowała do danej osoby, ale również dobrze komponowała się z sukienką, makijażem oraz dodatkami. Dla mnie dopiero kompletny look, który jest przemyślany i wszystkie elementy do siebie pasują daje efekt 'wow'! Staram się nie kopiować fryzur widzianych na zdjęciach w sieci, choć niejednokrotnie są one dla mnie również niejaką inspiracją.

Ciekawi mnie kwestia Twojej organizacji pracy. Wiem, że działasz również mobilnie a większość stylistek rezygnuje z tej opcji. Myślisz, że to dobre rozwiązanie?

Tak - działam głównie mobilnie bo wiem jaki to komfort dla Panny Młodej i sama nie wyobrażam sobie, żeby w tym dniu dojeżdżać gdzieś daleko do salonu. Wymaga to ode mnie dużo samodyscypliny i dobrej organizacji pracy, tak by wszędzie być na czas.

Niejednokrotnie to całkiem spore wyzwania logistyczne, by ułożyć grafik na dany dzień, ale warto. Natomiast nie wykluczam, że może pewnego dnia osiądę w salonie i zaproponuję Paniom relaks w ładnej przestrzeni: z dala od przedślubnego, szalonego zgiełku niejednokrotnie panującego w ich domu, co również ma swoje plusy.

Fot. Mariusz Wawoczny/ Mod. Natalia/ Fryz. Czarna Róża Art

Kolejne istotne dla naszych Czytelniczek zagadnienie to fryzura próbna. Zawsze ją wykonujesz?

Koniecznie! Fryzura próbna to komfort i dla mnie i dla Panny Młodej. Ja wiem co robię i mam pewność, że Panna Młoda dobrze się w danej fryzurze czuje, a ona nie musi się stresować i zerkać do lusterka poddenerwowana co też będzie miała na głowie ;)

Poza tym na próbnej fryzurze zwykle jest margines czasu na przeróbki, którego w dniu ślubu już niejednokrotnie wygospodarować się po prostu nie da.

A co mogłabyś poradzić Pannom Młodym w kwestii stylizacji włosów? Może rozwiejesz wątpliwości co do rozpuszczonych fal, luźnych upięć- tak bardzo modnych w ostatnich sezonach.

Hmm... najważniejszy jest zawsze złoty środek, czyli kompromis pomiędzy tym co modne, a co do danej osoby pasuje, a także tym co ładnie prezentuje się na zdjęciach, a tym co będzie trwałe i niezmienne podczas zabawy do białego rana. 

Fot. Fotoris/ Mod. Nicole/ Fryz. Czarna Róża Art

Dziękuję Ci serdecznie za rozmowę. Fryzura ślubna to jedna z najważniejszych kwestii w całej stylizacji Panny Młodej. Myślę, że bardzo pomogłaś niejednej kobiecie.

Dziękuję i życzę wszystkim przyszłym Pannom Młodym pięknych uczesań w ich wyjątkowym dniu! :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze