Ciemne oko do ślubu

25 czerwiec 2018
Magdalena Magdziarz

Intensywne makijaże ślubne szturmem podbijają serca kobiet. Nie ma już granic - ślub to nie same biele czy róże.

Nie każdej z nas będzie pasował intensywny makijaż, ale warto chociaż spróbować. Mocne oko czy usta dobrze wyglądają na zdjęciach, dodają pewności siebie. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając taki look?

Perfekcyjna cera

Intensywne usta wymagają odpowiedniej bazy, więc jeśli masz zaczerwienienia na twarzy lub niedoskonałości, to najpierw należy przygotować skórę.

Korektor, podkład, puder - to konieczność. To samo tyczy się mocnego oka. Trzeba zadbać o kamuflarz zasinień tej okolicy oraz wyrównanie zmarszczek czy podpuchnięć. Profesjonalna wizażystka poradzi sobie z tym zadaniem. Jeśli chcesz sama wykonać taki makijaż, to pamiętaj o tych wskazówkach. 

Porada: najpierw zaaplikuj korektor, a potem podkład. W ten sposób lepiej ukryjesz niedoskonałości!

Trwałe usta

Przyciągający wzrok kolor na ustach wymaga szczególnego traktowania. Pamiętaj, że musi cały czas wyglądać perfekcyjnie.

Warto postawić na trwałą, matową pomadkę, ale trzeba pamiętać, że taka formuła lubi podkreślać suchość skóry, dlatego przed makijażem wykonaj peeling i nałóż balsam. Bezpośrednio przed aplikacją usuń tłustą warstwę. Warto zostawić resztki podkładu i korektora w tej okolicy - zwiększy to trwałość i krycie. Teraz czas na konturówkę. Musi być idealnie dopasowana, a jeśli takiej nie posiadasz, to zakup bezbarwną. Teraz już pozostało tylko wypełnić kontur pomadką.

Porada: pierwszą warstwę pomadki delikatnie odciśnij chusteczką i przypudruj, a następnie ponownie nałóż szminkę - nie dotyczy to formuły płynnej!

Oczy czarne

Wbrew pozorom czerń na powiece to już klasyka makijażu ślubnego - niekoniecznie na całości, ale czarna kreska czy kontur oka to standard.

Dodaje to spojrzeniu głębi i zagęszcza linię rzęs. Sprytnie nałożna czarna kredka powiększy, a nie pomniejszy oko. Co do głębokich barw na całej powiece, to warto sięgnąć po burgund, czekoladę, butelkową zieleń czy granat. To kolory wymagające, ale prezentują się zjawiskowo.

Porada: najpierw wykonaj makijaż oka, a na końcu całej twarzy, by uniknąć osypania cieni!

Skorzystasz z tych porad? Nie obawiaj się eksperymentów, ciemny makijaż potrafi zdziałać cuda :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

22 wrzesień 2017
05 styczeń 2018

Komentarze