Co podarować Parze Młodej zamiast kwiatów?

06 październik 2019
Agnieszka Okularczyk

Dostając zaproszenie na ślub, coraz częściej spotkać się można z dodatkową informacją na temat preferencji Pary Młodej odnośnie dodatkowego podarunku zamiast kwiatów.

U jednych wzbudza to dyskomfort i zmieszanie, ponieważ uważają, że dodatkowy podarek w postaci kwiatów lub wina powinien być dobrowolny i wynikać z ich osobistej woli inni natomiast cieszą się, z otrzymanej wskazówki, ponieważ nie muszą sami głowić się co dodatkowego wręczyć. Jestem bardzo ciekawa jak wy podchodzicie do tego tematu?

My ostatecznie na swoich zaproszeniach zrezygnowaliśmy z takiej informacji, dlaczego? Wydawało nam się to niegrzeczne, aby komuś narzucać wręczenie dodatkowego prezentu i tym samym nie chcieliśmy, aby był on wymuszony. 

No właśnie… co z chwilą, gdy na zaproszeniu nie ma dodatkowej wskazówki, a nie chcecie przynosić tradycyjnie bukietu kwiatów na ślub? Lub została zasugerowana butelka wina, ale wolicie się czymś wyróżnić?  

Mam dla Was kilka ciekawych propozycji.

Gra planszowa

Jeśli spędzacie wspólne wieczory z narzeczonymi lub też wiecie, że przyszła Młoda Para lubi wszelkiego rodzaju gry towarzyskie, dobrym pomysłem będą gry planszowe. Jest ich naprawdę ogrom na rynku i jestem pewna, że znajdziecie coś idealnego.

Jedne z popularnych, często wręczanych gier to: Tajniacy Bez Cenzury, Gra Na Emocjach, Znamy Się, Gierki Małżeńskie, Dylematy.  

My otrzymaliśmy pierwszą wymienioną pozycję i pomimo że była nam już znana, zawsze wzbudza tyle samo śmiechu jak za pierwszym razem, gdy w nią graliśmy.

Las w słoiku

Ostatnimi czasy las w słoiku stał się bardzo popularny i robi furorę nie tylko wśród młodych osób. Jest to fantastyczna alternatywa dla bukietu kwiatów, który niestety po paru dniach zwiędnie.

Las w słoiku jeśli jest odpowiednio pielęgnowany, będzie piękną ozdobą na długie lata. Jego cena waha się od 50 do 300 zł, ale można zrobić go samemu w domowym zaciszu i cena automatycznie będzie niższa.

Na stronach internetowych jest mnóstwo poradników krok po kroku jak go wykonać, więc wystarczą jedynie chęci.

Coś osobistego

Wydaje mi się, że to jeden z tych podarunków, który wzbudza najwięcej emocji i zostaje na długo w pamięci. Oczywiście wyżej opisany las w słoiku również się do nich zalicza pod warunkiem, że wkładamy w niego serce i wykonujemy go sami.

My otrzymaliśmy uroczy obrazek obleczony sznurkiem jutowym, przedstawiający parę zakochanych, wspólnie trzymającą balonik w kształcie serca. Nie byłoby w nim nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że nasi znajomi mieszkają nad morzem i spędzili kilka godzin, aby znaleźć na plaży odpowiednie kamienie, z których udało się im ułożyć obie postaci... :) Ku mojemu zdziwieniu, kamień w kształcie serca również znaleźli, a byłam pewna, że był specjalnie szlifowany.

Zastanówcie się, co Wy osobistego możecie podarować Młodej Parze, aby ich zaskoczyć - zapewniam, że na pewno im się to spodoba :)

Zabawna ramka

Kolejny pomysł również jest zaczerpnięty z naszych prezentów ślubnych, mianowicie otrzymaliśmy białą ramkę na zdjęcie, a w środku ułożone jak wachlarz przyklejone kredki świecowe, jednak zamiast oryginalnych banderolek, każda z nich była owinięta banknotem.

Całość przyczepiona była do grubszej białej kartki z napisem „Pomalujcie swój świat” wraz z datą i podpisem. Bardzo oryginalny pomysł, który również jest świetną pamiątką. Podobnie możecie ułożyć do ramki banknoty 100 złotowe w taki sposób, aby utworzyły sześć zer i podpisać „ Wasz pierwszy milion „ wraz z dedykacją.

Książka z dedykacją

Warto podpytać Parę Młodą, czy planuje w najbliższym czasie podróż poślubną lub wspólne wakacje. Możecie podarować im przewodnik po danym regionie, aby urozmaicić im wspólną podróż, oczywiście wraz z osobistą dedykacją :)

Jeśli obawiacie się takiego zakupu, może to być równie dobrze książka kulinarna lub poradnik dotyczący wychowania dzieci (o ile je planują).

Jak widzicie pomysłów na dodatkowy podarunek jest mnóstwo i niekoniecznie muszą to być oklepane kwiaty. Wystarczy jedynie nieco chęci i czasu, aby przygotować coś niezapomnianego i wyjątkowego, a jestem pewna, że Młoda Para na pewno to doceni.

Jakie są Wasze pomysły na oryginalne podarunki? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 październik 2017

Komentarze