Zaręczyny - kilka pomysłów na to, czego użyć zamiast pierścionka

07 styczeń 2019
Dagmara Sobczak

Nie jesteście tradycjonalistami? A może Twoja partnerka nie lubi nosić pierścionków? Niezależnie jaki jest powód tego, że szukacie zamiennika pierścionka zaręczynowego, dzisiaj podrzucam Wam kilka propozycji.


Co zamiast pierścionka zaręczynowego?

Moim zdaniem nietypowy pomysł na zaręczyny wymaga wcześniejszego przedyskutowania tematu z wybranką. Jeżeli nie mamy pewności, czy nasza druga połówka marzy o pierścionku, najlepiej delikatnie podpytać.

Najgorsze co można zrobić, to wręczyć bardziej nowoczesny prezent i zawieść tym samym swoją ukochaną. Pierścionek zaręczynowy tak mocno identyfikuje sam proces zaręczyn, że wiele kobiet może nie wyobrażać sobie jego zamiennika, dlatego pierwsze co: przedyskutujcie temat, a następnie, jeżeli dostaniesz zielone światło, szukaj alternatywy!

Inny element biżuterii zamiast pierścionka zaręczynowego

Jeżeli nie pierścionek, to może coś innego z biżuterii? Kolczyki w kształcie znaku nieskończoności, wisiorek z kluczem, bransoletka w serduszka, medalion na szyję (idealna alternatywa dla kobiet, które lubią staromodną biżuterię. W medalionie można ukryć Wasze wspólne zdjęcie), nieśmiertelnik, czy broszka.

Jeżeli jednak decydujemy się na inny rodzaj biżuterii, warto zastanowić się dlaczego taki wybór. Co lepszego jest w kolczykach, czego nie ma pierścionek? Czy będziesz potrafił uzasadnić swój wybór?

Tatuaże zaręczynowe

Coraz więcej młodych osób decyduje się na tatuaże. Zrobienie sobie wspólnie tatuaży, które w jakiś sposób symbolizują zaręczyny, może być jedną z alternatyw. Często młodzi ludzie zamiast tradycyjnych obrączek, tatuują je sobie, albo inny znak, który kojarzy im się ze związkiem. Czemu więc nie wykorzystać tego samego do uwiecznienia daty zaręczyn?

Warto wspólnie przemyśleć tę propozycję z uwzględnieniem tego, że tatuaże są na całe życie. Oczywiście można je usunąć, czy przerobić, ale wymaga to zachodu, jeżeli tatuaż nam się znudzi.

Podaruj ukochanej jakąś rodzinną pamiątkę

Jeżeli jesteście rodzinni i hołdujecie tradycji, może dobrym prezentem zaręczynowym będzie jakiś prezent po Twojej prababci albo jeszcze dalszej rodziny: obrączka, broszka, pozytywka – coś z duszą i historią w tle, co może symbolizować zarówno miłość, jak i zamiłowanie do historii swojego rodu.

Jeżeli masz dostęp do takich antyków, warto przemyśleć ten pomysł.

Wykonaj zaręczynowy prezent dla wybranki własnoręcznie

Nie chciałabym tu nic narzucać, ale może masz jakiś talent, możliwości i jesteś w stanie wykonać coś samemu, co w Twoim odczuciu nada się jako alternatywa dla pierścionka zaręczynowego? Może pięknie malujesz, umiesz wyrabiać rzeczy ze skóry, albo szyjesz? Pomyśl, czy którąś ze swoich umiejętności mógłbyś wykorzystać w tej kwestii. Pamiętaj, że ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. 

Co myślicie o alternatywach dla pierścionków zaręczynowych?

Średnia

3.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 marzec 2018
28 czerwiec 2020

Komentarze