Co nas wkurza na weselach?

11 czerwiec 2018
Dominika Zięba

Czy można pogodzić oczekiwania Młodej Pary i gości weselnych? Brzmi jak czyste szaleństwo. Zawsze znajdzie się ktoś, kto kręcąc nosem skutecznie zakłóci idealną wizję perfekcyjnego ślubu i wesela.

Co wkurza weselników i czy Para Młoda powinna się tym w ogóle przejmować?

Odwieczny dylemat – czy wesele organizuje się dla siebie (to mój wymarzony ślub i będzie tak, jak chcę!), czy dla gości (każdy będzie wspominał moje idealne wesele przez następnych 15 lat). Zdania są podzielone, choć nie ulega wątpliwości, że kwaśne miny weselników nie wpływają korzystnie na samopoczucie organizatorów. Nie oszukujmy się – dobra zabawa i szampańskie nastroje gości to bardzo ważny element każdego udanego wesela.

Jak zachować równowagę między własną organizacyjną wizją a oczekiwaniami innych? Punktem wyjścia do wszelkich rozważań na ten temat powinien być zdrowy rozsądek, który podpowiada, że nie da się zadowolić wszystkich. Różne gusta, preferencje i wyobrażenia powodują, że choćbyśmy stanęli na głowie i zatańczyli na rzęsach, zawsze znajdzie się ktoś, kto z dezaprobatą pokiwa głową i stwierdzi, że ON ZROBIŁBY TO LEPIEJ.

Co wkurza gości weselnych?

Stworzenie kompletnej listy jest po prostu niemożliwe. Każdy ma na ten temat inny pogląd. Mimo wszystko, postanowiłam przygotować dla Was małe zestawienie spraw, na które warto zwrócić uwagę.

MUSISZ się dobrze bawić

Między taktownym zachęcaniem, a nachalnym zmuszaniem gości do wspólnej zabawy istnieje cienka granica, którą łatwo przekroczyć.

Nie każdy musi być miłośnikiem śmiałych weselnych zabaw czy szaleństwa na parkiecie do białego rana. Wymaga to indywidualnego podejścia, delikatności i taktu. Taka forma rozrywki dla wielu osób jest krępująca i żenująca.

Polak głodny, Polak zły

Dobre jedzenie to bardzo często jeden z najważniejszych wyznaczników udanego wesela.

Właściwie skomponowane menu w połączeniu ze smaczną kuchnią i dobrej jakości produktami potrafi poprawić humor każdemu. Polacy nie do końca akceptują ekstrawaganckie i zbyt śmiałe ingerencje w klasyczne weselne potrawy. Rosół i schabowy ponad wszystko! Pamiętajcie o tym, przygotowując kartę dań. Zadbajcie również o odpowiedni poziom obsługi – nikt nie lubi zbyt długo czekać na obiad.

Wszystko zaplanowane co do minuty, albo... wcale

Brak planu jest tak samo irytujący jak przesadne trzymanie się ustalonego harmonogramu.

Atrakcje weselne to oferta, którą przedstawiasz gościom i tylko od nich zależy, w jakim stopniu z niej skorzystają. Fotobudka, pokaz tańca, zimne ognie, degustacja wina... Co za dużo to niezdrowo – daj swoim bliskim odrobinę swobody.

Przedłuuuużanie

Goście nie przepadają za zbyt długimi przemówieniami, podziękowaniami, a także przeciągającymi się w nieskończoność uroczystościami w kościele.

Państwo Młodzi chcą, aby podniosłe chwile były odpowiednio celebrowane, jednak z perspektywy gości przedłużające się ''formalności'' to prawdziwa udręka.

Nachalny kamerzysta

Nagrywanie weselników w najmniej oczekiwanym momencie to nie najlepszy pomysł.

Bardzo wiele osób ma duży problem ze swobodnym zachowaniem przed kamerą, dlatego dyskretny i taktowny kamerzysta to prawdziwy skarb. Filmowanie przy kotlecie może nie spotkać się ze szczególną aprobatą nawet najśmielszych jednostek.

Ścisk, tłok i nieznośny upał

Brak klimatyzacji, szczególnie w małych salach weselnych mocno daje się we znak podczas upalnych dni.

Planując ślub i wesele, warto dostosować wielkość sali do liczby zaproszonych gości, aby później uniknąć niedogodności.

Ciepła wódka

Bądźmy szczerzy – alkohol na polskich weselach zajmuje bardzo ważne miejsce.

Ciepła wódka na stołach to niewybaczalny błąd, dlatego pamiętajmy, aby również w tej sferze zadbać o swoich gości.

To otwarta lista, którą warto uzupełnić. Co Was najbardziej wkurza na weselach? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze