Trzymasz w ręce zaproszenie na wesele, ale nie masz z kim na nie iść? Czy wypada pójść samemu na taką uroczystość czy lepiej znaleźć osobę towarzyszącą?

28 grudzień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Osobiste dylematy

Kiedyś bycie singlem na weselu było czymś powszechnym. Taka zabawa stanowiła okazję do swat czy poznania kogoś interesującego. Był to wyjątkowy czas dla osób samotnych, które aż zacierały ręce na kolejne spotkanie integracyjne. Czasy nieco się zmieniły i aktualnie osoby żyjące w pojedynkę czy to z wyboru czy z konieczności często zastanawiają się czy nie zrezygnować z zaproszenia na wesele. Dlaczego? Sytuacja może wprowadzać w zakłopotanie. Cały wieczór tańców, a Ty swojej pary na parkiet nie masz i boisz się, że nie znajdziesz towarzystwa do zabawy? Obawiasz się pytań i komentarzy ze strony rodziny czy znajomych? Nadal samotnie, kiedy w końcu kogoś znajdziesz, co z Tobą nie tak, że nie masz drugiej połówki? Babcie i ciocie potrafią mówić „prosto z mostu” i może zrobić Ci się przykro. Osoby żyjące w pojedynkę boją się zarówno komentarzy wypowiedzianych wprost, jak i tych niewypowiedzianych. Single boją się również planu usadzenia gości, bo co jeśli wylądują przy stoliku dla dzieci lub obok usiądzie zupełnie nieznana nie nadająca na podobnych falach osoba? Takich dylematów jest sporo, jednak czy warto zaprzątać sobie nimi głowę?

 

Idź solo i bądź VIPem!

Niech powód singielstwa będzie powodem do dumy! Singiel często kojarzony jest z nieograniczona wolnością i niezależnym trybem życia. Budzi to często lekką zazdrość wśród osób żyjących w parze. Chodź więc z podniesioną głową i czuj, że to właśnie Ty królujesz na tej zabawie. Kluczowa kwestia jest taka, o której niestety często inni zapominają, że bycie singlem często wynika z indywidualnych pobudek. To na przykład chęć samorozwoju, kariery, lubienia samodzielnego trybu życia itp. Te uzasadnienia z pewnością nie powodują poczucia nieszczęścia, a singlowi często to się wmawia. Samotnie nie znaczy gorzej! Śmiało głoś swoje racje i uświadamiaj rozmówców, którzy będą próbować wmówić, że jest inaczej. Pamiętaj jednak, że wszystko ma się odbyć w dobrym tonie i uśmiechem na ustach! ;)

 tańcząca kobieta

Gdzie szukać towarzystwa?

Jeśli zaproszenie zostało przyjęte, a Ty zastanawiasz się skąd wziąć osobę towarzyszącą, podpowiadamy! Po pierwsze możesz na spokojnie przeanalizować kto w Twoim otoczeniu jest sam i zwyczajnie darzysz go sympatią. Nie mówimy tu o chemii i rwącym uczuciu, lecz o osobie, która nadaje na podobnych falach, jest ciekawym kompanem rozmów, wiesz, że potrafi dobrze się bawić. Warto mieć kogoś, kto bez zobowiązań zgodziłby się pójść na taką imprezę. Ktoś z pracy, z sąsiedztwa, a może z rodziny? Chodzi o to by ten ktoś zapewnił Ci dobre samopoczucie i poziom  zabawy, na którym Ci zależy. Osoby towarzyszącej na wesele można również szukać w Internecie. Media społecznościowe ostatnimi laty są usłane takimi ogłoszeniami. To jednak rozwiązanie dla odważnych i tych, którzy nie wstydzą się umieścić takiego zapytania na „oczach” innych. Jak to zrobić? Po prostu zapytaj na swoich profilach czy ktoś zechciałby towarzyszyć Ci na weselu, proste. Może w chwilę odezwie się szkolna miłość lub pierwsza sympatia z obozu czy kolonii? Możesz też popytać anonimowo na forach i różnych grupach lub skorzystać z aplikacji randkowych. Zgłoszonej osobie możesz zaproponować spotkanie przed wyczekiwaną uroczystością, by zobaczyć czy jest potencjał! ;) Przeglądając Internet można natchnąć się na profesjonalne ogłoszenia! Otóż… towarzystwo ma swoja cenę i na weselu może towarzyszyć Ci profesjonalista. Będzie to dodatkowy wydatek, ale pewnie towarzysz zachowa się godnie i z klasą. Pamiętaj jednak by nie szukać na siłę i nic za wszelką cenę…

 kobieta wstawiająca post na facebooku

Dylemat pomiędzy przyjęciem zaproszenia na wesele, a tym co powiedzą inni często jest duży. Pamiętaj by zrobić to, na co masz ochotę. Słuchaj siebie, zwróć uwagę na własny komfort. Nie szukaj partnera na wesele na siłę. Jeśli chcesz w zabawie uczestniczyć samemu – świetnie! Pamiętaj poinformować o tym Parę Młodą, odpowiednio się przygotuj i … baw dobrze! ;)

 

P.S. Ponoć single na weselach bawią się najlepiej! ;)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze