Imieniny Anny - poznaj swoją ukochaną!

23 lipiec 2019
Anna Żaczek

Podobno serce wie wszystko przed mózgiem – to kwestia z filmu…, ale czy na pewno znasz swoją Annę?

A jeśli nie masz jeszcze dziewczyny, posłuchaj starego przysłowia: „Szczęśliwy, kto na świętą Annę upatrzy sobie pannę!”

Z okazji zbliżających się imienin posiadaczek tego pięknego imienia, przygotowałam kilka ciekawostek!

Oficjalnie czy zdrobniale?

Ciekawa jestem, jak się do niej zwracasz? Jeśli jesteś Polakiem z pewnością twoja ukochana to Aneczka, Anula, Anulka, Anusia, a może wymyśliłeś tylko Wam znane zdrobnienie?

Być może Twoja Ania woli, gdy wymawiasz jej imię z angielska na przykład Ann, Annie lub Nancy?

Mnie osobiście podoba się brzmienie hiszpańskie Ana ewentualnie szwedzkie Annika, bez zdrobnienia - Anna  ma również klasę. Zdecydowanie nie lubię ludowej Andzi...

Patronka małżeństw

Czy wiesz, że Twoja Anna zgodnie z kalendarzem może obchodzić imieniny aż 9 razy w roku, jednakże najbardziej popularna data w Polsce to 26 lipca.

Patronką imienia jest św. Anna Sprawiedliwa matka Marii z Nazaretu (babcia Jezusa Chrystusa). Anna Sprawiedliwa jest również Patronką małżeństw, wdów, piekarzy i żeglarzy. Inne daty imienin to: 10 stycznia, 9 lutego, 27 lutego, 7 czerwca, 9 czerwca, 23 czerwca, 15 lipca i 1 września.

Dane historyczne donoszą, że imię to pojawiło się w Polce w 1229 roku i przetrwało w niezłej kondycji do czasów współczesnych. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, iż imię Anna nosi 1 065 028 osób płci żeńskiej, co sprawia, że w roku 2018 zajęło 1 miejsce w rankingu popularności imion.

Anna jako dziecko

Jej imię pochodzenia hebrajskiego tłumaczy się jako „pełna wdzięku i łaski”. Już jako dziecko przyciąga uwagę swoją urokliwością i pięknymi oczyma.

Miła, taktowna i niesprawiająca kłopotu, przy tym baczna obserwatorka i komentatorka. Już w dzieciństwie zadziwia celnością uwag, jeśli nie przerodzi się to w nadmierną krytykę, może pomóc w przyszłości w pracy zawodowej.

Dorosłość

W dorosłym życiu nie jest już taka niepokorna. Wyróżnia się za to samodzielnością i niełatwo wpłynąć na jej zdanie. Lekko introwertyczna.

Charakteryzuje się dosyć mocno rozwiniętą intuicją, przeczuwa zatem wiele zdarzeń, nie zawsze jednak jej słucha. Analityczne podejście do życia jest atutem, ale czasami działa to na jej niekorzyść, ponieważ doszukując się drugiego dna, pozostaje niezrozumiana przez innych.

Jeśli przeważa w niej buntownicza i silna natura, nazywana jest Anką, a gdy do głosu dochodzi jej delikatniejsza strona, to pozostaje przez całe życie Anną lub Anią. Ma w sobie wiele sprzeczności, z którymi wiecznie się zmaga. Musisz mieć zatem spore pokłady cierpliwości, aby zrozumieć swoją wybrankę, ale pamietaj  - za jej działaniem zawsze stoi wrażliwe i dobre serce!

Relacje, związek, rodzina

Mężczyzn ujmuje swym urokiem, dlatego zawsze chcą otaczać ją swą opieką. Anna potrafi stworzyć solidną rodzinę. Jest kochającą żoną i dobrą matką, ale przy tym miotają nią skrajności – wszystko albo nic!

Wszystko, gdy kocha, nic zaś, gdy nie kocha. Nie potrafi mieć jednocześnie męża i kochanka. Poszukuje miłości żywej i gorącej, ale też często zraża do siebie mężczyzn przez stawianie wysokich wymagań.

Jest osobą taktowną, empatyczną i dobrą słuchaczką. Jej przenikliwość czasami drażni mężczyzn, tym bardziej, gdy mają coś do ukrycia :)

Imię a kariera zawodowa

Z badań psychologii społecznej wynika, że imię w pewnym stopniu może determinować drogę życiową i karierę zawodową. Tym tematem zajął się również polski serwis biznesowy GoldenLine zajmujący się  między innymi rekrutacją oraz prezentacją ofert pracy, odwiedzany przez ponad 2 mln uzytkowników w miesiącu.   

Z  analiz  prowadzonych przez  dział marketinogowy wynika, że Anna znajduje się wśród kobiet, które najczęściej robią karierę zawodową. Obok niej występują takie imiona żeńskie jak: Katarzyna i Agnieszka. Zgodnie z badaniami Anna dosyć często zajmuje miejsce kierownicze w działach marketingu, reklamy, public relations. Dosyć często wybiera również zawody związane z obrotem gotówki. Lubi pracować w mniejszych zespołach. W pracy i w życiu prywatnym jest w ciągłym  ruchu i uwielbia zmiany. Mocno angażuje się w wiele spraw, ponieważ chce zadowolić wszystkich wokoło. Wśród innych zawodów, do jakich ma predyspozycje wymienia się: sztukę, malarstwo, rękodzieło artystyczne, zawód nauczyciela i pedagoga.


Czy tak widzisz swoją Annę? Moim zdaniem temat jest niewyczerpany, zatem dorzuć do przedstawionej tu charakterystyki kilka zdań ze swoich doświadczeń!

Średnia

4.2

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 październik 2017
16 wrzesień 2018

Komentarze