Pomysły na dekorację domu/mieszkania na ślub

30 styczeń 2018
Paulina Pieśla

Sporo czasu poświęcamy na wybór idealnej sukni, dopasowanie garnituru dla Pana Młodego, czy na przystrojenie kościoła, w którym będziemy przysięgać miłość przed Bogiem. Niejednokrotnie zdarza się tak, że nie przywiązujemy jednak wagi do dekoracji domu, a jakby nie było, jest on ważnym przystankiem przed naszą wspólną podróżą z partnerem! Jak w takim razie upiększyć nasz rodzinny dom i kto powinien się tym zająć?


Panna Młoda ma wychodne!

Pewnie wśród nas istnieje dużo kobiet, które zdecydują się na samodzielną dekorację domu mimo tego, że w dniu własnego ślubu mają mnóstwo spraw na głowie i jeszcze więcej stresu. Ja z całego serca odradzam to rozwiązanie. Lepiej zaufać firmie dekoratorskiej, która zajmie się wszystkim od A do Z. Jeżeli jednak rezygnujesz z wynajęcia kogoś ze względów finansowych albo po prostu nie będziesz chciała, żeby w tym dniu ktoś obcy plątał się po domu, zaangażuj do pomocy najbliższych. Poproś o pomoc drużby lub świadków. W tym dniu powinni oni być blisko Ciebie, więc zawieszenie kilku elementów dekoracyjnych nie powinno być dla nich problemem i na pewno nie powinnaś się wstydzić prosić o pomoc!

DIY, czyli zrób to sam!

Masz zdolności plastyczne? Tworzenie indywidualnych projektów sprawia Ci przyjemność? Dysponujesz sporą ilością czasu? Jeżeli chociaż na 2 pytania z powyższych odpowiedziałaś tak, dekorację domu powinnaś stworzyć sama! Na pewno kolor przewodni wesela, jak również motyw, zostały wybrane dawno, więc nie pozostaje Ci nic innego jak działać! Oczywiście zacznij stosunkowo wcześniej, żeby nie zostać z wszystkim na ostatnią chwilę i nie wpaść w panikę, czy zdążysz ze wszystkim. Gdzie szukać inspiracji? Najlepszym miejscem jest oczywiście internet. Znajdziecie tam klasyczne rozwiązania, czyli jak przyozdobić dom za pomocą prostych balonów, ale również te bardziej wyszukane i rzadko spotykane, jak np. girlandy z Waszych zdjęć.


Wszystko albo nic!

Nie tylko podczas dekoracji, ale w ogóle w trakcie całej organizacji wesela istnieje jedna złota zasada "co za dużo, to nie zdrowo’’. Zanim zaczniesz przyozdabiać dom w urocze kolorowe kompozycje kwiatowe i inne niezidentyfikowane bliżej przedmioty dekoracyjne, zastanów się czy nie wpadłaś czasem w niepotrzebną pułapkę kiczu. Przyozdób wejście do domu (bloku), zadbaj o dekorację miejsca, w którym przyjmiecie gości i przeżyjecie błogosławieństwo. Kieruj się myślą "im mniej, tym lepiej’’. Goście na pewno zwrócą na to uwagę, ale nie poczują się przytłoczeni nadmiarem zbędnych gadżetów.

Nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem!

Powróćmy jeszcze raz do punktu drugiego i załóżmy, że masz dwie lewe ręce do prac plastycznych i chętnie powierzysz dekoracje profesjonalnej osobie. Jak według tego kształtują się koszty udekorowania domu? Sprawdziłam to osobiście i postanowiłam zatelefonować do 5 firm, które świadczą usługi dekoracyjne na ślub w moim regionie. W żadnej nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi, którą mogłabym Wam napisać. Na pewno wszystko zależy od:

- odległości firmy od miejsca Waszego zamieszkania
- liczby i rodzaju dekoracji (kwiaty, balony, girlandy itd.)
- pakietu, tj. czy bierzecie firmę do dekoracji domu, kościoła i sali, czy tylko domu i kościoła. Z tego, co się dowiedziałam to na 99% firmy nie dojeżdżają do dekoracji samych domów/mieszkań.

Tak więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najlepiej osobiście zadzwonić i zapytać, podając wytyczne wyżej wymienione przeze mnie.


A co z tymi pomysłami?

Tak jak wspomniałam, największą skarbnicą wiedzy i pomysłów jest internet. Sporo firm, które zajmują się tą branżą ma w swoim portfolio galerie prac, które zostały wykonane dotychczas. Poszukaj, przejrzyj, zainspiruj się. Zanim wybierzesz te, które najbardziej przypadną Ci do gustu, poświęć sporo czasu na research.Fot: slubneinspiracje.pinger.pl

Dekoracja domu i podwórka Państwa Młodych nie jest sprawą obowiązkową. Jej brak nie sprawi, że Wasze wesele się nie odbędzie. Warto jednak chociaż w minimalnym stopniu przyozdobić dom, z którego Młodzi wyruszą na swoją drogę nowego życia - z pewnością podkreśli to wyjątkowy charakter uroczystości.

Średnia

3.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 listopad 2017
23 maj 2018

Komentarze