Jakie dekoracje wybrać?

30 marzec 2018
Magdalena Magdziarz

Ślub w święta? To bardzo dobry pomysł. Goście nie mają problemu z urlopem, motyw przewodni sam się nasuwa a symbolika także sprzyja. Tylko jak zabrać się za dekoracje?

 

Wiadomo, że nie rozłożymy na stołach pisanek i zajączków. Choć co kto woli. Zebrałam zatem dla Was kilka moich propozycji.

Powiew wiosny

Wiosna to bardzo inspirująca pora roku. Mnogość barw, świeże kwiaty - to już daje pole do popisu. Idealnie wkomponują się tu wszelkie klatki, latarenki. Można dodać także motyw przewodni w postaci motyla lub ptaszka. Oba są bardzo wdzięcznymi tematami. Proponuję nie ograniczać się do jednej barwy, niech owy ptak czy owad powtarzają się w dekoracjach na tle różnych kolorów. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będą pastele, zawsze są dobrze odbierane, idealnie prezentują się w obiektywie i dają genialną bazę, np. ozdobom ceramicznym czy origami.

Naturalne dekory

Podążając za trendami, można pokusić się o motyw ekologiczny w stylu wielkanocnym. Zamiast tradycyjnych bukietów w kościele, czy na stołach niech w wazonach pojawią się gałązki. Mogą być przybrane wiosennymi kwiatami. Dobrym pomysłem jest zawieszenie na gałęziach papierowych ozdób. Oczywiście nie może zabraknąć pieńków. To najlepszy stojak pod świece czy wazony.

Baranki, zajączki i jajka

Jeśli macie ochotę przemycić typowo wielkanocne elementy do dekoracji to powinny być stonowane i dobrze przemyślane. Jak to zrobić? Ozdobne jajka w dopasowanej kolorystyce wsyp do szklanych naczyń. Drewniane dodatki też świetnie się sprawdzą, te typowo świąteczne niech wystąpią w minimalnych ilościach. Odpowiedni klimat wprowadzą bazie i bukszpan - takie typowe dla Wielkiej Nocy, a idealnie pasujące do wszelkich zdobień.

Ciekawa jestem Waszych wielkanocnych ślubów i wesel. Braliście pod uwagę wykorzystanie świąt jako motywu w dekoracjach? A może poszliście w zupełnie innym kierunku?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 listopad 2018
14 grudzień 2018

Komentarze