Jak wybrać fotografa ślubnego?

25 lipiec 2019
Magdalena Magdziarz

Poszukiwania fotografa ślubnego to nie lada wyzwanie. Podziwiam tych, którzy szybko dokonują wyboru w tej materii.

Serio. Chyba, że jest to osoba, o której marzycie odkąd zobaczyliście jej zdjęcia lata świetlne temu.

Zwykle nie jest to jednak takie łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników: od ceny po walory estetyczne. Jak zacząć te poszukiwania? Gdzie szukać fotografa na ślub?

W internetach

No tak, bo gdzieżby indziej. Internet to skarbnica wiedzy z branży ślubnej. Idealnym przykładem jest chociażby nasza cudna Strefa Narzeczonych :)

Znajdziecie też wiele świetnych portali, nie tylko z inspiracjami, ale i z rankingami fotografów. Oczywiście musicie zweryfikować czy taka lista była przygotowana obiektywnie, ale może się okazać niezwykle pomocna.

Internet to także przechowywalnia portfolio uslugodawcy. Fajnie jest obejrzeć katalog, fotoksiążkę, ale umówmy się: kto to robi? Kto ma na to czas? Właśnie. Jesteśmy zabiegani i szukamy ułatwień. W nocy odpalamy komputer, przeglądamy fotki i podejmujemy decyzję, z kim umówić się na spotkanie. 

Targi Ślubne

Dla zwolenników spotkań "face to face" idealnym rozwiązaniem są Targi Ślubne. To jedyna okazja, by w jednym miejscu poznać tylu fotografów.

To tak jakbyście umówili się na swoisty casting z usługodawcami. Z tym że Wy nic nie organizujecie, inni robią to dla Was. Czy mogło być lepiej? :)

Na swoich stoiskach fotografowie posiadają przykładowe pendrivy, płyty, albumy, co daje Wam możliwość weryfikacji na miejscu, czy dany styl wpisuje się w konwencję wesela. Do tego dochodzi możliwość rozmowy a często i sporych rabatów na usługi. Wystarczy poświęcić kilka chwil swojego czasu zamiast kilku godzin, jakie stracilibyście na dojazdy w różne miejsca spotkań.

Poczta pantoflowa

Nie od dziś wiadomo, że rekomendacja to najlepsza forma znalezienia interesującej nas usługi. Jeśli bliska nam osoba poręczy za fotografa, to wiemy, że jest rzetelny.

Jedyną pułapką tutaj może być kwestia gustu. Dlatego po zdobyciu namiarów na wychwalaną firmę, koniecznie zrób rekonesans. Czy portfolio pokrywa się z klimatem, który lubicie? Czy sposób obróbki Wam się podoba? Jaki jest stosunek ceny do jakości? Co zawiera pakiet ślubny i czy Was satysfakcjonuje? Na te podstawowe pytania musicie znaleźć odpowiedź nim umówicie się na podpisanie umowy.

Myślę, że tych kilka patentów ułatwi Wam niełatwe zadanie, jakim jest poszukiwanie fotografa na ślub.

Dajcie znać, czy Wam się to udało. A może dopiero stoicie przed dylematem: jak znaleźć fotografa ślubnego? :)

 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 wrzesień 2018
12 lipiec 2020

Komentarze