Nauka makijażu na wieczorze panieńskim? Czemu nie!

26 maj 2020
Magdalena Magdziarz

Wieczór panieński to świetna okazja do zabawy, ale i do... nauki. Tak, tak Drogie Panie. Możecie wybrać się na warsztaty makramy, plecenia wianków, a tym razem opowiem Wam trochę o lekcji makijażu.

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na pytania: jak samemu się pomalować? Jak przykleić sztuczne rzęsy? Jak zrobić smoky eyes? - ten tekst jest zdecydowanie dla Was.

Oferta skrojona na miarę

Wizażyści zazwyczaj określają ramowy plan wieczoru panieńskiego, ale sam program to dobór indywidualny.Możecie zatem same nakreślić makijażystce, czego chcecie się nauczyć i plan zostanie dopasowany do Was.

Najczęściej wybierany temat to podkreślenie oka - tego zwykle kobiety chcą się nauczyć. Prezentowane zatem jest klasyczne smoky eyes, aplikacja pigmentów i klejenie sztucznych rzęs.

Drugi temat bardzo pasujący do wieczoru panieńskiego to czerwone usta. Jak pomalować usta ciemną pomadką? Jak zrobić trwały makijaż ust? Jak powiększyć usta?

Można także dostosować harmonogram do tematyki imprezy - może makijaż w stylu starego Hollywood albo 365 dni? Zapewne znajdziecie wiele inspiracji :)

Przebieg nauki makijażu podczas wieczoru panieńskiego

Pamiętajcie, że to nie będzie typowa lekcja. Będzie dostosowana do luźnego klimatu wieczoru panieńskiego.

Nikt nie będzie zatem wymagał od Was pełnego skupienia, a Wy nie możecie oczekiwać wymagających warsztatów. To coś w rodzaju nauki poprzez zabawę i tak to traktujcie.

Najczęściej wygląda to tak, że Panna Młoda jest modelką, na której prowadząca prezentuje techniki makijażu. Po skończonym pokazie uczestniczki otrzymują niezbędne akcesoria i kosmetyki, by odtworzyć makijaż na sobie.

Do programu można tez dołączyć pamiątkowe zdjęcia - wizażystki zazwyczaj maja odpowiednie oświetlenie studyjne i tło. Taka lekcja nie będzie zatem męcząca, a uwierzcie czasem po całym dniu szkolenia makijażowego głowa pęka od nadmiaru wiedzy :) 

Warsztaty makijażu - kosztowna przyjemność?

Czy to kosztowna impreza? Ile kosztuje wieczór panieński z nauką makijażu?

Powiem Wam, że wieczór panieński z wizażystką to wcale nie taki drogi pomysł. Ceny są naprawdę rozbieżne, ale uzależnione są od regionu, popularności wizażystki, programu lekcji i atrakcji. Oprócz nauki i wspomnianej sesji możecie poprosić o zorganizowanie cateringu czy kilku lampek prosecco.

Lekcja może odbyć się w studio fotograficznym, gdzie zwykle są świetne warunki, w makeup roomie - co jest idealną opcją albo z dojazdem do Was. Mieszkanie ma swój klimat, jesteście wyluzowane, pewne, ale organizacyjnie to dużo trudniejsze. Same pomyślcie, ile sprzętu, kosmetyków, lamp trzeba ze sobą wziąć, jak długo wcześniej trzeba przyjechać, by przygotować stanowiska na czas. Wbrew pozorom opcja z dojazdem staje się przez to dużo droższa.

Myślę, że wieczór panieński połączony z nauką makijażu to doskonała propozycja dla każdej kobiety. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to świetna opcja!

A Wy zdecydujecie się na naukę makijażu w ostatnich dniach wolności? Może Wasza przyjaciółka lub siostra o tym marzą? Pomyślcie nad tym rozwiązaniem! :) 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 grudzień 2018
26 lipiec 2019

Komentarze