Dekoracje z balonów, które odmienią Wasze wesele

27 wrzesień 2017
Iga Marciniszyn

Choć od jakiegoś czasu zaczęły kojarzyć się z kiczem i na gwałt zaczęto szukać dla nich alternatywy, teraz zaczynają wracać do łask, ale w zupełnie nowej odsłonie. Mowa o najpopularniejszym elemencie ślubnych dekoracji – balonach.

Kiście zwykłych balonów, czy nudne balonowe bramy to już przeszłość. Teraz hitem są ciekawe kształty i kolory, a balony wypełnione helem to niemal prawdziwy must have na każdym weselu! Poniżej przedstawiam kilka inspiracji, które pozwolą Wam na nowo przekonać się do dekoracji z balonów, a wręcz zaskoczą i zachwycą!

Przełam nudę!

Jeśli chcecie by Wasze wesele było naprawdę stylowe, zastąpcie często spotykane ,,wiązanki” balonów, pięknymi, wielkimi kompozycjami balonów o rożnych rozmiarach, lecz w jednej kolorystyce. Balony w porównaniu z innymi dekoracjami są niezwykle tanie, więc przyozdobienie nimi nawet całego sufitu nie będzie stanowiło dużego wydatku, za to stworzy piękny efekt i doda sali szyku.

fot. Pinterest/ohitsperfect.com.au

  fot. Pinterest

Przed wejściem

Jeśli organizujecie wesele w budynku z ogrodem lub parkiem, pięknie prezentować się będą balony wypełnione helem ustawione po dwóch stronach ścieżki prowadzącej do głównego wejścia do budynku. Można również użyć standardowych balonów i tworząc z nich ciekawą kompozycję kolorystyczną pasującą do waszego wesela, udekorować wejście. Prócz funkcji estetycznej, balony mogą być pomocne szczególnie jeśli organizujecie wesele w większym budynku, ponieważ pokażą gościom, którym wejściem dostaną się do środka.

fot. Pinterest/Hi Mis Puff, Deer Flowers

fot. Pinterest/MON CHERI BRIDALS

Brama

Bardzo często na weselach pojawiają się bramy, przy których goście oraz Młoda Para robią sobie zdjęcia. Z racji tego, że fotografie na jej tle będzie miało naprawdę wiele osób, warto szczególnie zadbać, by brama oddawała cały styl Waszego wesela, a jej kompozycja zachwycała na tyle, by goście sami z entuzjazmem chcieli robić sobie przy niej zdjęcia.

  fot. Pinterest/lenzo.com.au, Oh Best Day Ever

fot. Pinterest/vk.com/foliver

Wypełnione w środku

Prawdziwym hitem tego sezonu są balony wypełnione w środku! Co więcej, nie chodzi tu o powietrze ani hel! Możliwości jest naprawdę bez liku, ale te najbardziej efektowne to kolorowe konfetti lub cieniutkie gałązki drzew iglastych. Do takich dekoracji najlepiej sprawdzą się przezroczyste balony, do których możecie powkładać ozdoby w kolorze przewodnim Waszego wesela. Świetny efekt gwarantowany. Zachwyt dzieci bez wątpienia również!

fot. Pinterest/Aisle Perfect

fot. Pinterest/Shivoo Baloons,thefeatherbalooncompany.com

 

Powiedz coś!

Balony, oprócz tego, że pięknie wyglądają, mogą też… mówić! Mogą podpowiedzieć gdzie siedzi dany gość albo czyje to wesele. Zaopatrzcie się w balony na czasie, tj. litery lub cyfry (świetnie wyglądają w złotym lub srebrnym kolorze!). Jeśli wyznaczacie gościom miejsca, a na Waszym weselu będą okrągłe stoły, takie cyfry wypełnione helem, przywiązane na środku stołu, w ciekawy sposób pozwolą gościom na szybkie znalezienie swojego miejsca. W przypadku liter możecie zaopatrzyć się w te przedstawiające pierwsze litery Waszych imion lub tworzące napis LOVE. Zdjęcia z takimi balonami będą wyglądały fantastycznie!

fot. Pinterest

fot. Pinterest/notey.com, TrueBlue

fot. Pinterest/Grey Likes Weddings

Ledowe

Zupełną nowością na rynku są świecące balony ledowe, które wyglądają cudownie, gdy tylko zapadnie zmrok. Świetnie sprawdzą się jeśli miejsce, w którym organizujecie wesele dysponuje stawem lub jeziorem. Balony można wówczas położyć na wodzie, co stworzy piękny efekt. Balony ledowe to też świetna alternatywa dla osób, które marzyły o puszczaniu wraz z gośćmi lampionów, ale ze względu na lokalizację jest to niemożliwe. Wysyłane w niebo balony tworzą równie piękny efekt, a są o wiele łatwiejsze w obsłudze. Jeśli Wasze wesele rozpocznie się w godzinach, gdy na dworze zapadnie już zmierzch, efektownie będzie wyglądało, gdy przed wejściem na sale Wasi goście będą trzymali balony ledowe, stworzy to świetną scenerię do zdjęć!

fot. Pxhere.com

  fot Pinterest.com/LOCARI, Weddings at Temple Square

Wydawać by się mogło, że dekoracje z balonów odeszły już do lamusa, jednak dzięki stale rozwijającej się branży ślubnej, balony pojawiły się w zupełnie nowej odsłonie - nigdy nie były tak modne, jak teraz!

Podobają Wam się w takiej wersji? :)

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 sierpień 2018
09 listopad 2018

Komentarze

Cieszę się, że moja znakomita konkurencja warsawballoonmakers.com ma takie samo podejście do tematu jak ja :) Balony ledowe ułożone na stawie są piękną dekoracją, ale wypuszczanie ich w powietrze to delikatnie mówiąc szczyt głupoty i ignorancji. Zdarza się, że zgadzam się na wypuszczenie w niebo balonów, nie jestem fanem tego typu dekoracji ale czasem ulegam. Priorytetem są wtedy balony jak najszybciej rozkładające się w glebie, bez żelu aby ograniczyć zanieczyszczenia i jeśli jest taka konieczność (bez siatki) naturalne sznureczki zamiast plastikowych wstążek. Dbając o oprawę wesela zadbajmy także aby nie pozostał niesmak u części naszych gości którzy przywiązują wagę do ochrony przyrody. Pozdrawiam.
~Wojtek www.PracowniaBalonowa.pl 14 kwiecień 2019 07:45 odpowiedz
Wypuszczanie balonów ledowych jest nieetyczne. Balony LED mają baterię , zaśmiecają środowisko. Większość baterii zawiera rtęć, która jest wyjątkowo szkodliwa i trująca. Żadna szanująca się firma balonowa nie zgodzi się na wykonanie takiego zlecenia. Każde wypuszczanie balonów, czy to z LEDem czy bez, wymaga sprawdzenia w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) czy teren na którym planowane jest wypuszczenie balonów nie wymaga uzyskania pozwolenia. Polecam konsultację przed kolejnym artykułem dot. balonów.
~Aleksandra Kaniahttp://www.warsawballoonmakers.com 10 styczeń 2019 22:31 odpowiedz
Popieram przedmówców. Więcej świadomości ekologicznej! Może warto wprowadzić termin "elegancji ekologicznej" w kwestii ozdób ślubnych. Wypuszczaniu balonów ledowych w powietrze mówimy zdecydowanie NIE. Ponadto należy o ekologii pamiętać również jeżeli balony ledowe ozdobią salę czy wejście. Po demontażu należy się ich pozbyć elegancko - zutylizować zgodnie z zasadami.
~Magda https://www.helbalonowy.com/ 24 lipiec 2019 10:50

Odnoszę wrażenie, że na polskim rynku brakuje firmy oferującej takie dekoracje. Co prawda jest sporo zajmujących się np. przygotowaniem standardowych łuków balonowych, ale nie mogę znaleźć żadnej przykładowej oferty choć minimalnie podobnej do powyższych. Może masz jakieś sugestie?

~Anpie 04 kwiecień 2018 20:52 odpowiedz
Myślę, że jeżeli porozmawiasz z dobrą firmą dekoratorską, to nie powinno być dla nich problemem przygotowanie czegoś w tym stylu. Wiele firm tworzy coś/sprowadza specjalnie na życzenie klienta, mimo że nie posiada tego w ofercie :) Balony-napisy oraz np. balony wypełnione konfetti można znaleźć teraz w wielu miejscach - polecam rozejrzeć się w sklepach dla animatorów.
~Strefa Narzeczonych 13 kwiecień 2018 09:59