Inspiracje na dekoracje ślubne z gipsówki

09 lipiec 2018
Magdalena Magdziarz

Gipsówka szturmem wkroczyła na florystyczny rynek i stała się ulubioną rośliną Panien Młodych. Nadaje lekkości, dopełnia kompozycje a przy tym jest trwała i piękna.

Dodatkowo, jest to dość ekonomiczne rozwiązanie, choć zdarzają się okresy, gdy ceny gipsówki, nawet na giełdzie, są absurdalnie wysokie...

Bukiety i butonierki

W trendach są wyraziste bukiety, często w intensywnych kolorach. Takie zestawienie warto nieco uspokoić.

Jak? Wystarczy wykończyć bukiet gipsówką - to zawsze się sprawdza! Taki trik to także dobra myśl dla fanek dużych kompozycji - można uzyskać sporą objętość bez dużych nakładów finansowych. Ta roślina idealnie pasuje również do butonierki. Można ją także wykorzystać jako bazę pod inny kwiat.

Dekoracje

Gipsówka gości w dekoracjach kościoła czy sali niezwykle często i to nie bez powodu!

Biel i zieleń to taki ślubny pewniak, a ta jedna roślinka łączy w sobie oba kolory. Łatwo się z nią pracuje, pasuje do bukietu, długo utrzymuje się bez wody i dobrze wbija się w gąbkę florystyczną. Nawet samodzielnie jest w stanie stworzyć romantyczny klimat. Przepis na tanią, efektowną dekorację kościoła? Gipsówka, tiul i wstążki :)

Dodatki

Gipsówka pasuje do mniejszych i większych dekoracji - można jej użyć praktycznie wszędzie!

Zarówno ścianka za Parą Młodą, jak i wazony na stołach dobrze będą wyglądać w jej towarzystwie. Ta roślina pięknie prezentuje się również jako ozdoba krzeseł. Wianki i korsarze doskonale czują się na bazie z tego kwiatu, więc może warto pójść tym tropem także przy wyborze dodatków dla druhen?

Fotograf: Studio Aura Sosnowiec, dekoracje: Gryfne Śluby

Czy wśród Was też są fani gipsówki? Pochwalcie się swoimi pomysłami na jej wykorzystanie! :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze