Tort weselny w stylu rustykalnym - co wybrać?

22 styczeń 2018
Magdalena Borzęcka

Na pewno zastanawiasz się, czy decydując się na ślub w stylu rustykalnym powinniście zrezygnować z tortu weselnego lub co podać zamiast niego, aby utrzymać wybrany przez siebie styl.Styl rustykalny to pochwała dla natury, inspiracja ludowością oraz wykorzystywanie elementów o charakterze wiejskim, przywodzącym na myśl łąkę, las lub wieś. Przede wszystkim jest to odrzucenie popularnego przepychu i blichtru, który opanował modę weselną.

Tort weselny to nie byle słodycz! Jest to obowiązkowy punkt weselnego przyjęcia, dlatego nie tak łatwo z niego zrezygnować. Krojenie tortu ma również znaczenie symboliczne, jest to pierwsze wspólne zadanie postawione przed Parą Młodą, któremu sprostają już jako małżeństwo. Zapowiada słodkie i szczęśliwe życie Młodych.

 Wybór idealnego tortu weselnego nigdy nie jest prosty, nawet w przypadku tradycyjnego wesela. Rynek odpowiedział również na potrzeby zwolenników natury, dlatego na weselach w stylu rustykalnym króluje minimalistyczny naked cake, czyli goły tort.

Nagie torty nie zawierają wierzchniej warstwy kremu, a udekorowane są zazwyczaj świeżymi kwiatami i owocami. Najlepiej jest je dekorować tymi owocami, na które jest w danym momencie sezon – czerwiec i lipiec: truskawki, porzeczki i peonie, sierpień i wrzesień: maliny, borówki i jeżyny. Na jesień dobrze sprawdzą się winogrona, figi i śliwki.

Torty w stylu rustykalnym to także klasyczne rozwiązania. Możemy wybrać tort powlekany masą cukrową lub kremem w białych, beżowych kolorach z naturalnymi dodatkami, np. zbożem, liśćmi, szyszkami czy też świeżymi kwiatami.

Przy wyborze tortu należy wziąć pod uwagę wystrój sali weselnej, aby był on spójny z całością. Warto skupić się na tym, aby wykorzystać kolory natury. Do wyboru mamy beże, brązy, ecru lub biel. Możemy połączyć je z zielenią trawy, fioletem kwiatów, itp. Najważniejszym elementem jest zachowanie detali przywodzących na myśl sielskość i ludowość.

Fajnym pomysłem może być też samo podanie tortu na drewnianej desce lub pniaku drzewa. Idealnie wpisze się to w styl uroczystości i nada jej oryginalnego charakteru. Możemy zastosować również dekoracje z wykorzystaniem mchu, kamieni, szyszek czy też zbóż.

Jak widzicie, decydując się na ślub i wesele w stylu rustykalnym wcale nie trzeba rezygnować z tortu weselnego i jego dekoracji! Tort można ozdobić na wiele sposobów, zaczynając od tych bardziej minimalistycznych i klasycznych, na koronce i kwiatach kończąc. Tego typu oryginalne słodkości będą przyjemnością nie tylko dla podniebienia ale i dla oczu.

Podobają Wam się torty w stylu rustykalnym?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 październik 2019
13 październik 2018

Komentarze