Makijaż dla Panny Młodej w delikatnym wydaniu

13 sierpień 2020
Dagmara Sobczak

Chyba nie ma kobiety, która z myślą o własnym ślubie, nie zastanawiała się nad makijażem. Myślę, że nawet kobiety, które na co dzień nie używają kolorowych kosmetyków, podkładów i tuszy do rzęs, tego jednego dnia chciałyby podkreślić swoją urodę, czy wyrównać koloryt skóry twarzy. 

Zazwyczaj dziewczyny na własny ślub wybierają nieco mocniejsze makijaże, często za namową wizażystek. Otóż kamera i aparat fotograficzny zabierają sporo makijażu – i żeby był dobrze widoczny na zdjęciach, trzeba nałożyć go nieco więcej. Poza tym pozwala to też uniknąć dodatkowych poprawek po mszy, czy w trakcie wesela. 

Nie ma jednak konieczności, by ślubny makijaż był mocny i wyrazisty. Delikatny także spełni swoją funkcję. 

Dla kogo będzie idealny? Sprawdźmy.

Delikatny makijaż na ślub – dla kogo?

Delikatny ślubny makijaż jest coraz bardziej modny. Dobrze sprawdza się w letnie, gorące dni, do lekkich, zwiewnych stylizacji na przykład w stylu boho, czy przy rozpuszczonych włosów z wiankiem. Wtedy delikatny makijaż jest dodatkowym elementem podkreślającym subtelność i dziewczęcość panny młodej. 

Idealny będzie także dla kobiet, które na co dzień nie malują się wcale, albo robią to bardzo delikatnie. Nie każda z nas dobrze czuje się w mocno podkreślonych kościach policzkowych, w zarysowanym wyraźnie oku czy z przykuwającą wzrok szminką na ustach. Ważne, by przygotowując się do ślubu nie zapomnieć  o sobie i swoich preferencjach.

Wolisz na najważniejszym przyjęciu swojego życia czuć się ze sobą dobrze, czy czuć się jak przebrana? No właśnie. Jeżeli na co dzień najlepiej czujesz się bez makijażu, nie stawiaj na mocny makijaż w dniu ślubu. 

Delikatny makijaż to także dobry pomysł, gdy nie planujemy nagrywać przyjęcia i robić dużej ilości zdjęć. W takim przypadku lepiej zamówić fotografa na osobną sesję ślubną (tam będziesz mogła nieco bardziej podkreślić swoją urodę), a na ślubie pozostać 100% sobą.

Jak wykonać delikatny makijaż ślubny?

Mimo tego, iż wydaje się, że zrobienie delikatnego makijażu to nic nadzwyczajnego – to nieprawda. Zrobienie subtelnego, rozświetlającego makijażu to trudna sztuka i najlepiej pozostawić to w rękach doświadczonej wizażystki.

W naturalnym, delikatnym makijażu najważniejsze jest przygotowanie cery, by była dobrze oczyszczona, nawilżona i rozświetlona. Jednak by rozświetlenie dobrze wyglądało, trzeba także zadbać o każde zamaskowanie niedoskonałości.

Doświadczone wizażystki pracują na dobrej jakości kosmetykach, co zapewni Ci, że Twój makijaż po kilkunastu godzinach, dalej będzie wyglądał dobrze.

Co sądzicie o delikatnych makijażach? Czy to opcja dla Was? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 sierpień 2018
06 kwiecień 2019

Komentarze