Gładka skóra podczas ślubu to must have większości Panien Młodych. Każda chce przecież czuć się w tym dniu wyjątkowo, a przede wszystkim komfortowo. Planowanie wizyt u fryzjera, kosmetyczki… w grafiku przedślubnym odnotuj również depilację.

13 lipiec 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Tyle metod, którą wybrać?

Metod depilacji jest naprawdę sporo. Tradycyjna maszynka, depilator w formie urządzenie, wosk, modna ostatnimi czasy wata cukrowa, pęseta… ile kobiet tyle zdań o skuteczności każdej z nich. Musisz dopasować odpowiedni rodzaj depilacji dla siebie. Wybór często zależny jest od kosztów, dostępności, komfortu podczas zabiegu. W przypadku maszynki do golenia, należy przyznać, że ta jest łatwa do zdobycia, możesz używać jej w domu, ale kiedy policzyć by koszty poniesione na nie przez całe życie nie byłoby tak wesoło. Depilacja maszynką jest odnotowywana jako najmniej skuteczna, a konieczność powtarzania często tej czynności, zabiera Twój cenny czas. Usuwanie włosów woskiem, to dość popularna forma, na którą decyduje się sporo kobiet. Ta forma nie jest jednak dla osób z wrażliwą i naczynkową skórą. Potrzebne są regularne wizyty u kosmetyczki lub systematyczne działanie w ten sposób w domu. Możesz pozbyć się owłosienia na 2-3 tygodnie. Ważne żebyś znała swoją skórę i wiedziała co jest dla niej odpowiednie. Wybierz formę depilacji, która jest dla Ciebie najbardziej pasująca.

 Golenie nóg w wannie

Trwałe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa to cały czas hit wśród zabiegów gabinetów kosmetycznych. To niebywały komfort i oszczędność czasu. Niechcianego owłosienia nie usunie się jednak podczas jednej wizyty. Depilacja laserowa to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg. Polega na niszczeniu włosków za pomocą lasera, który generuje wiązkę światła, ta wchodzi w kontakt z melaniną w łodydze i mieszku. Barwnik pochłania światło lasera i uszkadza cebulkę włosa. Depilację laserową można wykonywać praktycznie na każdej części ciała. Najpopularniejsze to pachy, nogi i bikini, ale też wąsik. Marzysz o gładkiej skórze na swoim ślubie, ale i po nim? Depilacja laserowa jest dla Ciebie! ;)

 

Kiedy wykonać depilację?

W przypadku depilacji laserowej musisz wziąć pod uwagę fakt, że zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegów. Efekty zauważalne są już po pierwszej wizycie (30% mniej włosów), jednak dla trwałego efektu należy wykonać 7-10 zabiegów. Stopniowo zauważysz, że włosów jest coraz mniej, a te, które odrastają są coraz słabsze, aż w końcu trwale znikną.  Wszystko uzależnione jest od rodzaju owłosienia, obszaru, koloru włosów, karnacji. Na pierwszej wizycie specjalista sprawdza te wszystkie kryteria i ocenia ile zabiegów będzie potrzebnych. Będziesz więc wiedzieć kiedy najlepiej przed ślubem rozpocząć proces. Depilację laserową najlepiej wykonywać jesienią/zimą, ponieważ skóra nie może być eksponowana na słońcu. W przypadku kiedy Twój wybór padnie na inną formę depilacji, najlepiej wykonać nie później niż tydzień przed ślubem. Jest to na tyle wcześnie, że ewentualne podrażnienia zdążą zniknąć.

 Gładkie nogi w szpilkach

Sprawdź czy to dla Ciebie!

Jeżeli zdecydowałaś się na konkretną metodę depilacji, sprawdź co najmniej miesiąc wcześniej czy jest dla Ciebie odpowiednia. Niektóre mogą powodować uczulenie lub nie działać odpowiednio dobrze na Twoje włoski. Pamiętaj by po wykonanej depilacji unikać ekspozycji na słońcu. Zrezygnuj również z korzystania z basenów i saun. Możesz wykonać depilację jednocześnie na wszystkie zaplanowane partie lub rozłożyć to w czasie. Druga opcja jest dla osób o niskim progu bólu lub tych, żyjących w niedoczasie ;p

Już wiesz, która metoda depilacji jest tą, którą wybierzesz? Ciesz się idealnie gładką skórą w najważniejszym dniu Twojego życia!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze