Detale w męskiej koszuli

12 grudzień 2018
Adrian Bodzioch

Koszula to jeden z najważniejszych elementów ubioru Pana Młodego i zawsze stanowi o powodzeniu danej stylizacji. Poza garniturem to właśnie od niej zależy odbiór ślubnego outfitu przez otoczenie oraz...przez aparat fotograficzny. Należy pamiętać, że za kilkadziesiąt lat będziemy pokazywać naszym wnukom swoje zdjęcia ze ślubu jako najważniejszy dzień w życiu “babci i dziadka”. Warto byś zadbał o to, by te zdjęcia pokazywały mężczyznę pewnego siebie i pewnego swoich wyborów. Poświęć zatem szczególną uwagę koszuli, gdyż to ona będzie Twoją wizytówką na ślubie!

Koszula ślubna i jej kołnierzyk

Najważniejszym elementem w męskiej koszuli ślubnej jest zastosowany kołnierzyk. To on znajduje się najbliżej twarzy i to on podkreśla ją pozytywnie lub negatywnie przez zły dobór wyłogów. Pamiętaj, że im bliżej Twojej twarzy - tym mniej błędów możesz popełnić, gdyż goście weselni oraz aparat fotograficzny kierują najczęściej swoje oczy właśnie w ten rejon.

Najważniejsze jest to, by wyłogi kołnierzyka były stosunkowo długie i pozbawione guzików. Stawiamy zawsze na kołnierzyk w typie Kent, półwłoskim lub włoskim. Właśnie te wersje cechują się się klasycznym wyglądem bez udziwnień i zbędnych rozwiązań, które zaburzają proporcje i zwracają na siebie zbyt dużą uwagę. Pamiętajmy o ich dużym usztywnieniu!

Listwa guzikowa

Chcąc iść z duchem klasyki, warto mieć wokół szyi zawiązany krawat lub muszkę, które to dopełniają każdy ślubny strój. Jednak to nie wszystko, gdyż bardzo ważne są także detale. Mówiąc w skrócie - musisz ukrywać nieeleganckie guziki, które często na weselach są synonimem kiczu i przaśności.

  • W przypadku użycia krawatu nie przejmuj się zbytnio kwestią guzików. Zadbaj jedynie o ich naturalny, biały kolor. Z pewnością będziesz miał je stale zakryte przez zwisający pod szyją krawat.
  • Jeśli z kolei jesteś odważny i na swoim ślubie chcesz zabłysnąć nieszablonowym, aczkolwiek równie klasycznym wyborem, czyli muszką, to zdecyduj się na koszulę z listwą zakrywającą guziki. Jest bardzo elegancka, stonowana i minimalistyczna, zatem doskonale się sprawdzi właśnie w towarzystwie pięknej muszki. Taka koszula nie będzie również błędem w przypadku użycia krawatu, jednak często koszule z krytą plisą są zdecydowanie droższe.

Koszula z mankietami

Mężczyźni nie lubią używać koszul wyposażonych w mankiety na spinki. Krępują ruchy, zaczepiają się o rękawy marynarki i przeszkadzają podczas jedzenia przy stole.

Ślub jednak to taki czas, kiedy warto wziąć się w garść i zdecydować o zastosowaniu klasycznego rozwiązania pełnego męskości. Spinki do mankietów to coś, czego pragną kobiety. Doskonale podkreślają męski charakter, tworzą iście szarmancki efekt i zgrywają się w całość z granatowym garniturem i białą barwą koszuli.

Czy jednak mankiety na guziki będą błędem? Tak, będą! Mówiąc prawdę, to właśnie takie detale jak spinki do mankietów pokazują nas jako ludzi zaangażowanych w kwestię ubioru ślubnego. Zapięcie na guziki jest nad wyraz pospolite i nie wzmaga efektu podniosłości tej chwili.

Okazuje się więc, że koszula jest koszuli nierówna i warto postawić na klasykę. Nie patrz tu na swoje widzimisię i nie zwracaj uwagi na swój gust. Wybierz taką koszulę, której detale będą w pełni zgodne z kanonem stworzonym wiele dekad temu.

Czy wiedzieliście o tych detalach? Może to dla Was zupełna nowość? :)

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 październik 2018
16 październik 2019

Komentarze