Ślub osób starszych - jak go zorganizować?

13 styczeń 2019
Adrian Bodzioch

Mężczyzna, niezależnie od wieku, ma pełne prawo do swojego szczęścia. W naszych czasach coraz więcej ludzi w podeszłym wieku bierze ślub. Cieszą się z niego tak samo jak młodzi ludzie, którzy kochają się nad życie.

Ślub to piękna chwila, która przypieczętowuje miłość między dwojgiem zakochanych. Jednak ceremonia w przypadku ludzi starszych powinna wyglądać zgoła inaczej, niż ceremonia u młodych osób. Jak sobie pomóc, jeśli nasz wiek jest już podeszły, siły coraz mniej, a miłości do ukochanej coraz więcej?

Organizacja ślubu

Najważniejsze jest to, aby ceremonia ślubna była w głównej mierze najpiękniejszą chwilą dla Państwa Młodych. To Wy liczycie się wówczas najbardziej i to Wy powinniście stanąć przed ołtarzem uśmiechnięci, szczęśliwi i radośni. Zatem zadbajcie w tym wyjątkowym dniu jedynie o siebie i o nasze przyjemności!

Pogoda

Wpływ wieku na ciało jest oczywisty i każdego dotyka. Nie jest to powód do wstydu, to naturalna kolej rzeczy. Starszy człowiek jest bardzo narażony na zgubne działanie skrajnych temperatur, których powinien za wszelką cenę unikać. Koniecznie zaplanujcie ślub w przejściowym okresie roku, takim jak wiosna czy wczesna jesień. To doskonały czas na ślub seniorów. Zapewnia dobry komfort cieplny i pozwoli czuć się dobrze w każdej sytuacji. Jeśli będzie za chłodno - ubierzecie cieplejsze okrycie wierzchnie, a pod spód mniej przepuszczalną koszulę. Jeśli za ciepło - to zapewne wystąpicie jedynie w swoich eleganckich garniturach i garsonkach.

Miejsce ceremonii ślubnej

Mężczyzna oraz kobieta w sile wieku, powinni zawsze stwarzać sobie komfortowe warunki. Szczególnie warto unikać wtenczas nadmiaru chodzenia czy pozowania do zdjęć - siły zachowajcie na zabawę!

Koniecznie znajdź miejsce jak najbliżej kościoła, unikniesz tym samym długiego, żmudnego transportu. W chwilach, gdy organizm zaczyna już żyć swoim własnym życiem, to każde, nawet wydawać by się mogło najmniejsze detale, są w stanie zupełnie zmienić oblicze ślubu.

Pozowanie do zdjęć

To bardzo trudne zagadnienie. Większość ludzi oczekuje od Państwa Młodych kilku godzin stania przed obiektywem aparatu. Jest to ciekawe doznanie, ale jedynie dla naprawdę młodych ludzi, pełnych wigoru i siły.

Jako starszy człowiek zadbaj o to, aby sesja zdjęciowa trwała stosunkowo krótko i była bardzo skondensowana. To w końcu Wasz dzień i to Wam ma sprawiać najwięcej przyjemności, prawda? To nie jest trening na siłowni!

Czas trwania wesela

Wesela przyjmujemy jako imprezy trwające aż do białego rana. To oczywiście w większości przypadków się sprawdza doskonale, ale jednak nie we wszystkich. Seniorzy to osoby, które powinny mieć możliwość wypoczynku, gdyż po kilku godzinach nie będą radośnie przeżywać danych im chwil. Będą zmęczeni, zarówno psychicznie jak i fizycznie, poszukując ciągle miejsca do odpoczynku. Zadbajmy o to, by na zaproszeniach napisać dokładną, planowaną godzinę zakończenia wesela. Wtedy żaden z gości nie obrazi się na koniec i będzie mógł przygotować się na ten fakt.

Jako senior - możesz wspaniale przeżywać swój ślub. Zadbaj jedynie o to, by dopasować do siebie wszelkie kwestie ślubne. Od miejsca organizacji, poprzez pogodę, aż po najmniejsze detale. To spowoduje, że ten dzień będzie dla Ciebie i dla Twojej wybranki najwspanialszym i godnym wielu, cudownych wspomnień.

Wasz Adrian :)

Średnia

2.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 wrzesień 2019
04 sierpień 2018

Komentarze