Dlaczego warto mieć orkiestrę na weselu?

14 styczeń 2018
Dagmara Sobczak

Od kilku lat młode pary chętnie wybierają do weselnego zabawiania gości DJ-a albo wodzireja, odchodząc powoli od zwyczaju wynajmowania w tym celu orkiestry. Jest oczywiście wiele plusów przemawiających za tym, że tak wygląda dzisiejszy wybór par chcących zawrzeć związek małżeński. Ja jednak chciałabym przedstawić Wam powody, dla których warto mieć orkiestrę na weselu. Wierzę, że są jeszcze pary, które stają przed takim dylematem i nie mają pojęcia na co się zdecydować.Dlaczego warto mieć orkiestrę na weselu?

Orkiestry na weselach były obecne chyba od zawsze. Wystarczy, że zapytacie swoich dziadków czy rodziców, którzy na pewno nie raz bawili się przy ich muzyce. Możliwe, że Wy sami pamiętacie jeszcze takie imprezy!

Ja swój ślub brałam 3 lata temu i od początku oczywistym było dla mnie, że wybiorę orkiestrę, a nie DJ-a, mimo iż już wtedy był on w modzie.

Orkiestra często kojarzy nam się ze starszymi Panami, którzy pogrywają sobie na akordeonie i nieudolnie próbują śpiewać covery znanych utworów, fałszując przy tym i kalecząc często język angielski. Niekoniecznie jednak tak to wygląda w praktyce.

Dzisiaj mamy do wyboru wiele młodych stażem, ale również duchem, zespołów, które wprowadzają ogromny powiew świeżości do muzyki - również tej weselnej. Przeglądając wiele ofert orkiestr weselnych, nie raz natknęłam się na przepiękne głosy, covery lepsze od oryginałów, czy cudowne połączenia wielu instrumentów, takich jak skrzypce, flet czy nawet kontrabas. Żaden DJ nie jest w stanie zapewnić takich doznań słuchowych, jak połączenie kilku instrumentów na żywo - tego możecie być pewni. To właśnie dzięki utalentowanej orkiestrze/zespołowi, możemy chwilami poczuć się na weselu, jak na dobrym koncercie na żywo.Jak wybrać orkiestrę na wesele?

Wybór jest bardzo szeroki i warto zacząć od przesłuchania różnych propozycji w Internecie, np. na stronach internetowych danych usługodawców bądź na YouTube, gdzie wielu z nich przedstawia swoją muzykę. Następnie sprawdzamy opinie na temat zespołu, który muzycznie nas zainteresuje. Dodatkowo, polecam dokładnie przejrzeć jego ofertę.  Warto zwrócić uwagę, czy możemy sami wybrać utwory, czy zespół ma stałą listę piosenek, która nie podlega zmianie. Jeżeli nie ma takiej informacji na stronie – warto o to dopytać.

Przed wyborem danego zespołu, konieczne jest również spotkanie na żywo. Mamy wtedy szansę sprawdzić czy odbieramy na tych samych falach oraz skonfrontować swoje wzajemne oczekiwania. Moim zdaniem, bardzo ważne jest, aby na takim spotkaniu para młoda mogła usłyszeć, jak zespół gra na żywo, ponieważ na pewno takie wykonanie będzie różniło się od tego, co usłyszeliśmy w Internecie. Polecam odbyć pierwsze spotkanie w studio zespołu, czy nawet w garażu – po prostu w miejscu, gdzie zespół na co dzień ćwiczy. Pamiętajcie, że tylko przesłuchanie na żywo pozwoli Wam świadomie ocenić, czy to właśnie tego szukaliście.

Wybierając orkiestrę, warto również podpytać znajomych o opinię. Jeżeli swoje wesele mają już za sobą, bądź niedawno bawili się na cudzym, to na pewno chętnie polecą Wam konkretną ekipę.

Dajcie znać, co myślicie o muzycznej oprawie wesela. Bliżej Wam do tradycyjnego zespołu, czy postawicie jednak na nowoczesnego DJ-a?

Średnia

3.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 listopad 2019

Komentarze

Zdecydowanie zespół to taka kropka nad i każdego wesela. U siostry grała bodajże kapela Fiesta z Lublina i stworzyli tak niesamowity klimat, że wymiękłam. DJ nie daje rady na takich imprezach, bo nie tworzy takiej "zabawowej" atmosfery.
~Jania 12 sierpień 2019 17:07 odpowiedz
Dla mnie również jak wesele to musi być z zespołem/orkiestrą. Byłam na kilku weselach z DJ i to nie to samo.
~Karolina 28 styczeń 2018 08:36 odpowiedz