Wakacje we dwoje

14 lipiec 2018
Dagmara Sobczak

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Chcielibyście spędzić ten czas we dwoje, ale nie macie pomysłu? Dziś podrzucę Wam kilka alternatyw.

Pamiętajcie jednak, że możecie je mieszać i komponować po swojemu do woli - ogranicza Was jedynie wyobraźnia! :)

Moje pomysły na wakacje we dwoje

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście mogą być równie ciekawe, jak te za granicą. Każde miasto ma swoje zakątki, tajne miejsca i nieznane powszechnie ulice, które warto poznać. Często mówi się, aby zgubić się w swoim mieście, więc zgubcie się! Niezależnie czy na wakacje zostajecie w swoim mieście, czy jedziecie do innego zaprzyjaźnionego, czy takiego, które zawsze chcieliście odwiedzić. 

Zanim traficie na miejsce, sprawdźcie harmonogram wydarzeń. Miasta zawsze na wakacje proponują bardzo dużo atrakcji. Specjalne wystawy, kino plenerowe, sztuki uliczne, koncerty na świeżym powietrzu, warsztaty, gry i zabawy – nie tylko dla dzieci. Sprawdźcie możliwe atrakcje i spiszcie sobie plan działania. Dzięki temu wasze wakacje będą nie tylko aktywne, ale i szyte na miarę.

Wakacje na wsi

Wakacje na wsi to świetny pomysł szczególnie do mieszczuchów. Możecie macie jakąś rodzinę, która mogłaby Was na tydzień ugościć? W ten sposób nie tylko zacieśniacie więzi rodzinne, ale także poznajcie prawdziwe życie na wsi. Wiele młodych małżeństw planuje wybudowanie domku na wsi. To świetna okazja, aby sprawdzić, czy taki tryb życia Wam odpowiada. 

Wędrujcie po pobliskich lasach w poszukiwaniu darów lasu, odpoczywajcie nad pobliskim jeziorem, ale pomagajcie też w gospodarstwie. Zobaczcie, z czym wiąże się taka praca. I nie zapomnijcie wziąć ze sobą roweru! Aktywny wypoczynek gwarantowany :)

Wakacje za granicą na plaży

Jeżeli na co dzień jesteście bardzo aktywni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wakacje były dla Was zupełnie pasywne.

Może macie chęć po prostu leżeć na plaży i nic nie robić? Super. Wybierzcie ciepły kraj, zaopatrzcie się w dobre książki i dobre playlisty. A może i w jakieś gry planszowe oraz zespołowe, które pozwoliły Wam miło spędzić wspólny czas? 

Wakacje w Europie

Europa kryje w sobie wiele pięknych miejsc. Ja uwielbiam Włochy, które za każdym razem mogłabym odkrywać na nowo, jednak to tylko jeden z możliwych kierunków.

Wybierając się do tłumnego miasta europejskiego, przyszykujcie się na poznanie innych kultur. Wyjdźcie poza turystyczną trasę, poznajcie mieszkańców, ich codzienne zachowania i przyzwyczajenia. Może to dobry pomysł, aby nauczyć się przyrządzać jakiś regionalny przysmak albo nauczyć się warsztatu tutejszego rękodzieła czy innej umiejętności, z której słyną mieszkańcy danego miejsca? Wrócicie z takich wakacji z czymś więcej niż tylko ze zdjęciami w telefonie. 

A Wy jak spędzicie tegoroczne wakacje? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 wrzesień 2018
25 sierpień 2018

Komentarze