Książki, które powinnaś przeczytać przed ślubem

14 listopad 2017
Dagmara Sobczak

Do ceremonii ślubnej jeszcze sporo czasu, ale Wy już zaczynacie pierwsze przygotowania? Wspaniale się składa! Chciałabym przedstawić Wam listę książek do przeczytania przed ślubem. Mam nadzieję, że znajdziecie czas, aby do nich zajrzeć.

 Do przeczytania przed ślubem – lista książek

1. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, John Gray – bestseller, który powinien przeczytać każdy, aby zrozumieć różnice zachodzące między kobietą a mężczyzną. 

Książka ta to poradnik, który traktuje o tym, dlaczego tak trudno kobiecie i mężczyźnie stworzyć satysfakcjonujący, szczęśliwy związek. Pokazuje, jak ważna jest świadomość różnic między partnerami i jak mimo ich zbudować harmonijną relację.

2. Warto pokochać teściową,  Jacek Pulikowski – autor w książce pokazuje, że problemy w relacjach młodych małżonków z teściami przyczyniają się nie tylko do konfliktów i stresu, ale także do nadwyrężenia samego małżeństwa. 

Jacek Pulikowski pokazuje, że warto to zmienić. W książce pojawiają się przykłady trudnych relacji. 

3. Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie, Gary Chapman – wyrażanie miłości to nie taka prosta sprawa. Każdy z nas jest inny i to, co próbujemy zakomunikować drugiej osobie, nie zawsze jest odczytane, tak jakbyśmy tego chcieli. Jestem pewna, że nie raz się z tym spotkaliście. 

Książka uczy języka miłości, zrozumienia dla partnera i wyrażania miłości, w taki sposób, aby współmałżonek mógł go zrozumieć.

4. Razem przez życie, Michał Piekara – to książka, która nie tylko uczy jak komunikować się z partnerem, ale także jak z sukcesem budować więź w małżeństwie. Mądra komunikacja jest bardzo ważna, bo to ona pozwala rozwiązywać wszelkie konflikty i problemy, które pojawiają się na naszej drodze. 

Jeżeli więc chcecie poznać narzędzia, dzięki którym zbudujecie silne małżeństwo, ta pozycja jest właśnie dla Was. 

5. Przytul mnie choć na chwilę. Jak być twórczą żoną? oraz  Przytul mnie choć na chwilę. Jak być twórczym mężem?, Urszula Piekara i Michał Piekara – obie części są tak samo ważne i uzupełniają się nawzajem. Stanowią swoiste kompendium wiedzy na temat małżeństwa. Z książek dowiemy się jak pogłębiać relacje małżeńskie, dlaczego tak trudno zrozumieć nam partnera, a także kto „rządzi” w związku.

Ilustracja: Paulina Koniuk-Fonżychowska

Książka odpowiada na wiele pytań, które mogą pojawić się w głowie każdej młodej osoby, stającej na ślubnym kobiercu: jak się kłócić, jak mówić do swojej żony (czy słowa mają moc?), a także o tym, jak ważne jest przytulanie. 

 

Ciekawa jestem, jakie Wy książki polecilibyście nowożeńcom? Co warto przeczytać przed ślubem? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 marzec 2018
07 sierpień 2018

Komentarze